A Gyirmót a Tatabányát verte.

SVSE-GYSEV–FGSZ Siófok 1–0 (1–0)
Sopron, 600 néző. V.: Nagy R.

SVSE: Halasi – Fazakas, Sifter, Baranyai, Pados – Horváth A. – Varga G., Deme (Nyilasi, 70.), Szabó L. (Czár, 86.), Gaál – Erdélyi (Németh L., 62.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Siófok: Tajti – Kiss Zs., Tímár, Papp Sz., Novák – Fülöp N., Futó – Nagy D., Vass M. (Dajic, 84.), Papp M. (Gárdos, 87.) – Pál A. (Bogáti, 61.). Szakmai igazgató: Horváth Károly.

Gsz.: Varga G. (34.)

Kiállítva: Horváth A. (90.), ill. Tímár (33.).

34. p: Szabó L. lőtte előre a labdát balról, a hazai térfél közepéről, Erdélyi lefutotta volna Tímárt, ám a vendégek korábbi válogatott védője lerántotta a csatárt. Nagy játékvezető kiállította a siófoki csapatkapitányt. A szabadrúgásból Varga G. 18 méterről élesen a bal alsó sarokba küldte a labdát. 1–0.

45. p: Deme lépett ki, ám amikor 12 méterről lőhetett volna, Papp Sz. lerántotta, ám a játékvezető továbbot intett.

86. p: Tetszetős soproni kontra végén Gaál tálalt balról a kilépő Németh L. elé, aki 16 méterről ellőtte a labdát a kiinduló Tajti kapus mellett, ám az lelassult a sárban, így Futó még a gólvonal előtt tisztázni tudott.
A mély talajú, eső áztatta, hatalmas tócsák tarkította pályán nem alakulhatott ki igazán kombinatív futball. Mindkét csapat jobbára előreívelt labdákkal operált, a két tizenhatos között folyt az iszapbirkózás. Bő fél óra elteltével Erdélyi harcossága emberelőnyt ért a Sopronnak, Varga G. remek lövésével pedig a vezetést is megszerezte a Vasút. Ezután rövid ideig enyhe mezőnyfölénybe került a Siófok, ám a félidő hajrájában Deme előbb ziccert hibázott, majd egy tizenegyes, s újabb kiállításgyanús esetet engedett tovább a játékvezető.

Szünet után enyhe mezőnyfölényben játszottak a létszámhátrányban futballozó vendégek, ám a Sifter vezette soproni védelmet nem tudták átjátszani. A hajrában fokozta a nyomást a Siófok, de a széleken Pados és Fazakas jóvoltából nem tudtak játékosai a soproni védelem mögé kerülni. A hajrában egy ügyes kontra végén bebiztosíthatta volna győzelmét a Vasút. Az utolsó pillanatokban Horváth András kiállítása okozott még némi izgalmat, de az eredmény már nem változott.
Jók: Fazakas, Sifter, Pados, Horváth A., Varga G., Deme, Erdélyi, ill. Novák, Futó, Nagy D., Vass, Bogáti.

Supka Attila: – Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk, az első félidőben gólunk mellett ziccert is hibáztunk, és ha a félidő végén a pályán történteknek megfelelő ítélet született volna, hamarabb eldönthettük volna a meccset.

Horváth Károly: – Gratulálok a Sopronnak, megérdemelten nyert. A futballra nem igazán alkalmas játéktéren küzdelmes, tipikus egygólos meccset játszott a két csapat.
Botár László

Tatabánya–Gyirmót FC Győr 0–1 (0–1)
Tatabánya, 300 néző. V.: Varga L.

Tatabánya: Farkasdi – Almási, Páles, Szamosszegi, Radnai – Bakos, Bozsik J., Kovács I. (Szűcs L., 79.) – Móri, Szabó B., Szabó R. (Jónás, 69.). Edző: Bozsik Péter.

Gyirmót: Deli – Sós, Kardos, Lengyel, Fejes – Erős (Lázár P., 72.), Egerszegi – Beliczky, Illés (Kovács D., 85.), Papp K. – Oross (Magasföldi, 62.). Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Papp K. (45.).

45. p: Erős szerzett harcosan labdát, majd Beliczkyhez passzolt, aki négy embert kicselezve, nagy lendülettel tört előre a félpálya közepén, majd Orosst indította, aki középre játszott az üresen érkező Papp elé, ő pedig 3 méterről, a balra mozduló kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1.
88. p: Farkasdi passzolta oda a labdát Beliczkynek, aki néhány csel után középre adott Papphoz, akinek lövése egy visszazáró védőn megpattant, így a labda a kapufáról kifelé pattant.

91. p: Bakos lőtt 16 méterről kapura balról, a labda pedig a kapufáról pont Deli kezébe pattant vissza.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, ám a veszélyesebb helyzeteket a Gyirmót alakította ki. A félidő közepétől kisebb lett az iram, ám a játékrész hajrájában egyre agresszívabban játszott a vendégcsapat és Erős harcias labdaszerzése és a jól játszó Beliczky szólója után megszerezte a vezetést a Gyirmót.

A második félidő első felében felélénkült a Tatabánya, sokat támadott a hazai együttes, de a gyirmóti védelem jól állta a sarat. Összességében egy jó iramú, izgalmas mérkőzésen nyert a Gyirmót megérdemelten.
Bozsik Péter: – Tartalékos együttesünk rászolgált volna az egy pontra a szezont még bajnokesélyesként kezdő Gyirmót ellen.

Sisa Tibor: – Nehéz mérkőzést játszottunk a nagyon fegyelmezett Tatabánya ellen. Persze nem is számítottam könnyű találkozóra, ennek ismeretében a három megszerzett pont nagyon sokat ér.

Férfi tenisz-világranglista - Fucsovics 53 helyet javítva a 180.

A 21 éves Fucsovics a 440. helyről kezdte az idényt, november elején pedig edzőpartnerként a… Tovább olvasom