Az éllovas MTK alaposan megszórta az újonc Soproni VSE-t, s kikapott az ETO B is.
Gyirmót–Budaörs 5–3 (4–1)
Gyirmót, 400 néző. V.: Kovács G.

Gyirmót: Tarczy – Bognár Zs., Kozmér, Makrai, Szabó Cs. – Molnár B. – Czanik (Tóth N., 62.), Cseri (Nagy L., 80.), Laki B., Varga L. (Homonyik, 71.) – Weitner. Edző: Soós Imre

Budaörs: Esterházy (Tulipán, a szünetben) – Németh P., Lőrincz Gy., Hegedűs N., Mihályi – Besztercei (Szentgyörgyi, 86.), Lászka, Tóth Cs., Sánta A. – Tüske, Papp G. (Herczeg, 71.). Megbízott edző: Horváth Roland.

Gsz.: Laki (2), Varga L., Cseri, Homonyik, ill. Besztercei (2), Sánta.

2. p: Cseri átadásával Laki lépett ki és a kaputól 8 méterre a jobb sarokba helyezett. 1–0.

5. p: Czanik futott fel a jobb oldalon, a szögletzászló közeléből kapu elé ívelt, s a védők gyűrűjéből nagyszerű ütemben felugró Varga L. közelről a hálóba fejelt. 2–0.

15. p: Tüske végzett el szabadrúgást a gyirmóti kaputól 26 méterre. A jól meglőtt labda a jobb kapufa tövéről vágódott vissza Besztercei elé, aki középről a kapuba juttatta a Budaörs szépítő találatát. 2–1.

36. p: Varga L. bal oldalról belőtt labdáját Esterházy kapus kiejtette, majd a közelben lévő Laki néhány lépésről a hálóba passzolt. 3–1.

41. p: Egy előrevágott labdát Czanik lőtt a felfutó Cseri elé, aki 25 m-ről hatalmas bombát zúdított a bal felső sarokba. 4–1.

63. p: Sánta 14 méterről csavart a hazai kapu bal oldalába. 4–2.

76. p: Mihályi szinte lekopírozta a Tüske szépítő gólja előtti szabadrúgást, hatalmas kapufát lőtt. A kipattanót azonban sikerült a gyirmóti védőknek hárítaniuk.

86. p: Sánta célozta meg Tarczy kapuját, a kivágódó labda Besztercei elé került, aki 12 méterről védhetetlenül vágta azt a léc alá. 4–3.

91. p: Tóth Norbert lövése kipattant a csereként beállt Tulipán kapusról, épp Homonyik elé, aki nem hibázott. 5–3.

A hazai csapat remek első félidőt produkált, tetemes előnyt harcolt ki, s úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Szünet után azonban a Gyirmót majdnem elszórakozta előnyét, ám összességében egy közönségszórakoztató, gólgazdag mérkőzésen végül megérdemelten tartotta otthon mind a három pontot.

Jók: Varga L., Cseri, Laki, ill. Tüske, Besztercei.

Soós Imre: – Parádés első félidő után flúgos lett a második. Összességében köszönöm csapatomnak a névnapi ajándékot.

Horváth Roland: – A vereség ellenére dicséret illeti csapatomat.

MTK–SVSE-GYSEV-Goldschmidt 4–0 (0–0)
Hidegkuti-stadion, 600 néző. V.: Pánczél.
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Molnár M. (Tischler, a szünetben), Nikházi, Zsidai (Vukmir, 81.), Kanta J. – Frank – Németh K. (Pölöskei Zs., 70.). Szakmai igazgató: Garami József.
SVSE: Borsi – Csontos, Szmiljanic, Tóth D., Nagy Z. – Peric (Tamási R., a szünetben), Bozsoki, Planéta (Bognár Gy., 80.), Lazic, Szabó P. (Csordás Cs., a szünetben) – Bausz. Vezetőedző: Végh Tibor.
Gsz.: Pölöskei (2), Frank, Németh K.

47. p: Egy jobb oldali beadás után Frank egy fejes góllal szerezte meg a vezetést az MTK-nak. 1–0.

57. p: A fővárosiakhoz frissen igazolt Németh K. egy lepattanó labda után használt ki egy lehetőséget. 2–0.

75. p: Pölöskei 22 m-es lövése talált utat a soproni kapu bal alsó sarkába. 3–0.

90. p: Újra Pölöskei talált a kapuba: kijátszott hazai helyzet végén helyezett Borsi mellett a hálóba. 4–0.

A Soproni VSE jól megszervezte védekezését, az első félidőben az MTK jelentős mezőnyfölénye ellenére csupán egy szabadrúgással veszélyeztette a vendégek kapuját, de a 20 méteres lövést Borsi ragyogó mozdulattal ütötte ki a jobb felső sarok elől. A második félidőben az SVSE játékosai szinte még az öltözőben voltak, amikor egy jobb oldali beadás után a hazaiak egy fejes góllal megszerezték a vezetést. Bő tíz percre az első gól után egy hazai csatárról lepattanó lövést értékesített az MTK, amely a szerencsésnek mondható találattal már két góllal vezetett. A fővárosi együttes győzelmét a 75. percben, majd a 90. percben egy ziccerig kijátszott találattal tette aztán fölényessé.
Soproni szempontból egy bizakodásra okot adó első játékrészt követően a második félidei játékuk alapján megérdemelt a hazaiak győzelme, de a gólkülönbség túlzottnak mondható.

Jók: Wolfe, Vadnai, Nikházi, Németh K., ill. Szmiljanic, Bozsoki.

Garami József: – A remekül védekező Sopron védelmét nehezen törtük fel, végül azonban megérdemelt győzelmet arattunk.

Végh Tibor: – Az első félidőben kimondottan jól védekeztünk, de a második félidő elején kapott két gyors gól eldöntötte a mérkőzést.

Ajka–Győri ETO FC B 3–1 (1–0)
Ajka, 200 néző. V.: Gyarmati II T.

Ajka: Jánosa – Péter P. (Pavlitzky, 23.), Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs., Pothárn, Szabó L. – Gaál, Vittman (Horváth Á., 70.), Major N. (Szalai R., 53.). Edző: Artner Tamás

ETO B: Nacsa – Kálmán A., Bieder, Zámbó, Nagy Á. – Windecker (Berde I., 70.), Németh L., Nyitrai, Kis Sz. (Molnár T., 60.) – Varga T. (Serfőző, 74.), Strestík.
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Gsz.: Gaál (2), Subicz, ill. Németh L.