NB II - Csabai kolbászt falatoztak a szurkolók a Gyirmót meccsén - fotók

Gyirmót-Békéscsaba 2-2 - Soproni VSE-Szigetszentmiklós 4-0
Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 2–2 (1–1)
Gyirmót, 1500 néző. V.: Berke.

Gyirmót: Somogyi – Bohner, Graszl, Lengyel, Présinger – Papp K., Kiss M. – Beliczky (Gyurján, 73.), Madarász, Cseri (Bobál G., 81.) – Oross (Magasföldi, 69.). Edző: Sisa Tibor.

Békéscsaba: Mursits – Balogh M., Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Bagi, Borbély, Spitzmüller, Király (Fehér Zs., 88.) – Szilágyi P. (Vólent, 90.), Viczián (Birtalan, 72.). Edző: Zoran Spisljak.

Gsz.: Madarász (27.), Bobál G. (84.), ill. Király (59.), Birtalan (77.).

27. p: Látványos Oross–Cseri összjáték után utóbbi középről mintaszerű labdát tálalt a jobb oldalon felfutó Madarász elé, aki a kimozduló Mursits mellett 12 méterről jobbal, laposan a jobb alsó sarokba helyezett. 1–0.
59. p: Szilágyi P. az alapvonal közeléből pontosan játszott középre, az érkező Király P. pedig a bizonytalankodó védők között 6 méterről jobbal a kapu közepébe lőtt. 1–1.
77. p: Egy jobb oldali vendégtámadás után a jobbösszekötő helyén érkező Birtalan sarokkal 17 méterről továbbította a labdát a kapura, amely a kissé kint álló Somogyi fölött a felső lécet érintve hullott a gólvonal mögé. 1–2.
84. p: Graszl előreívelését követően Lengyel fejelte a labdát a jobb oldalon érkező Bobál G. elé, aki 8 méterről ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 2–2.

A feljutásra pályázó gárdák csatájának elején nagy iramban ugrottak egymásnak a csapatok és felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a félidő derekán egy látványos összjáték eredményeként a hazaiaknak sikerült megszerezniük az előnyt. Szünet után megtörni látszott a Gyirmót addigi lendületes játéka, így átvehette az irányítást a vendéggárda, s ez egy óra elteltével meg is hozta az egyenlítést, sőt, néhány perc múlva egy ritkán látható látványos góllal már az előny is a csabaiaké volt. Mindent egy lapra feltéve próbált rohamozni a Gyirmót és öt perccel a vége előtt egy mintaszerű támadás befejezéseként egalizálták az eredményt.

Jók: Lengyel D., Graszl, Papp K., Madarász, ill. Borbély, Spitzmüller, Szilágyi, Birtalan.

Sisa Tibor: –  Többször eldönthettük volna a mérkőzést, ha csak a kapufáinkra gondolok, a végén mégis örülnünk kellett a döntetlent jelentő gólnak. Ez is a mi csapatunk.

Zoran Spisljak: – Gratulálok mindkét csapatnak, jó iramú, izgalmas mérkőzésen megérdemelt és igazságos pontosztozkodás született.
Lapincs Attila

Soproni VSE-GYSEV–Szigetszentmiklós 4–0 (1–0)
Sopron, 500 néző. V.: Kovács G.

SVSE: Halasi – Fazakas, Sifter, Bobál D., Füredi – Pintér A. (Szabó L., 34.), Holdampf (Pados, 74.), Kapacina (Erdélyi, 67.) – Horváth P., Zamostny, Eszlátyi. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Szigetszentmiklós:  Horváth L. – Puskás G. (Sipos B., 64.), Kornis, Tóth F., Pollák –  Domokos, Vágó L., Hevesi–Tóth – Benkő K. (Benkő-Bíró, 45.), Szabó B., Kollega. Megbízott edző: Pintér Zoltán.

Gsz.: Eszlátyi (27.), Szabó L. (59.), Zamostny (67.), Erdélyi (89.).

Kiállítva: Vágó L. (39.).

27. p: Szöglet után a vendégek egyik védője kézzel ütött a labdába, a jogos büntetőt Eszlátyi értékesítette. 1–0.
39. p: Vágó megütötte Holdampfot, amiért kiállította a játékvezető.
59. p:  A tizenhatos magasságából Szabó L. végzett el szabadrúgást, s a labda védhetetlenül vágódott a rövid sarokba. 2–0.
67. p:  Kitűnő labdát kapott Zamostny, a csatár 9 méterről nagy erővel lőtt a hálóba. 3–0.
89. p:  Zamostny szemfüles átadását Erdélyi 3 méterről lőtte a kapuba. 4–0.

Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak minden csapatrészben a vendégek fölé nőttek. Halasi kapusnak a 90 perc alatt egyszer akadt védenivalója, akkor is csak az utolsó percben, igaz, akkor bravúrt kellett bemutatnia. Az SVSE  megérdemelt győzelmet aratott az enervált Szigetszentmiklós felett.

Jók:  Zamostny, Horváth P., Kapacina, Sifter, ill. senki.

Supka Attila: – Kemény, jól védekező csapat volt az ellenfelünk, de sikerült a védelmét megbontanunk és több gólt is tudtunk rúgni. Bízom benne, hogy ez a lendület megmarad.

Pintér Zoltán: – Saját hibánkból kerültünk emberhátrányba és ez megpecsételte sorsunkat.
Páder Vilmos

Előzmények - A második helyezett Gyirmót hazai pályán döntetlent játszott a közvetlenül mögötte álló Békéscsabával a labdarúgó NB II 20. fordulójának szombati játéknapján, így a Vasas maradt a tabella élén.

Gyirmót-Békéscsaba 2-2 (1-0)
Soproni Vasutas-Szigetszentmiklós 4-0 (1-0)

Kolbász a meccs előtt

A NB II-ben szombaton 18 órakor rangadót rendeztek, a második helyen tanyázó Gyirmót FC Győr a harmadik helyen álló Békéscsabát fogadta.

Mindkét csapat remek formában várta az összecsapást. Az átalakítás alatt lévő gyirmóti stadionban ezúttal is ingyenesen tekinthették meg a mérkőzést a szurkolók. A bejáratoknál mindenki egy a rangadóra készült Kisalföldet, ráadásul egy kis csabai kolbászt friss lipóti kiflit kapott.