SVSE-GYSEV–Ajka 3–4 (2–2)
Sopron, 2000 néző. V.: Szőts G.

SVSE: Heinrich – Fazakas, Bognár Zs., Tóth M., Szabó L. – Sifter, Varga G. – Németh L. (Horváth András, 54.), Deme (Erdélyi L., 54.), Gaál B. (Nyilasi B., 78.) – Bali. Szakmai igazgató: Supka Attila

Ajka: Tulipán – Köles, Pákai, Jagodics, Fodor M. – Horváth Attila – Kanta Sz. (Lattenstein, 78.), Hanzl (Sipos N., 60.) – Skriba, Mihalecz P., Major M. (Sowunmi, 69.). Vezetőedző: Mihalecz István

Gsz.: Gaál B. (12., 34., 78. percben – utóbbi kettőt 11-esből), ill. Mihalecz P. (7.), Hanzl (23.) Major M. (52.), Sowunmi (89.)
Kiállítva: Bali P. (44. p)

A jelenlévők néma tiszteletadással adóztak a meccs kezdése előtt néhány órával történt autóbusz-szerencsétlenség győri kosárlabdás áldozatai emlékének, majd a közelmúltban 80 éves korában elhunyt Csernai Páltól, a Bayern München csapatánál világhírnevet szerzett trénertől, a Soproni LC volt vezetőedzőjétől is búcsúztak.

7. p: Skriba középen előretört, balra tolta a labdát Mihalecznek, aki a tehetetlen Heinrich mellett 10 méterről a hálóba lőtt. 0–1.

12. p: Tóth M. remek labdával indította Gaált, a középpályás betört a 16-oson belülre, majd higgadtan talált a bal sarokba. 1–1.
23. p: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A labda mögé Hanzl állt, s 25 m-ről védhetetlenül bombázott a léc alá. 1–2.

34. p: A büntetőterületen belül szabálytalankodtak az ajkaiak, mely tizenegyest ért. Az ítélet-végrehajtó Gaál B. volt, aki biztos lábbal vágta a labdát a sarokba. 2–2.

44. p: A felezővonaltól mintegy 10 m-re Bali véletlenül belekönyökölt Horváth Attila arcába, a vendégek beállósának néhány percig az erős vérzés miatt le kellett jönnie a pályáról. Balit a játékvezető kiállította.
52. p: Major M. verekedte be magát a kapu elé, s a figyelmetlen soproni védők között könnyedén passzolt a kapu közepébe. 2–3.

68. p: Kanta Sz. esett el Varga G. szorításában 12 m-re a hazai kaputól. A játékvezető ezúttal is a tizenegyes pontra mutatott. Mihalecz azonban nem tudott élni a lehetőséggel, magasan a kapu fölé vágta a labdát.
78. p: A soproni 16-oson belül Sowunmi ütközött Gaállal, mindketten elestek, a bíró pedig ezúttal is büntetőt ítélt. Gaál B. ezúttal is remekül célzott, s harmadszor is egyenlített. 3–3.

89. p: Sowunmi néhány csel után közelről bevette Heinrich hálóját. 3–4.

Jók: Gaál B. (a mezőny legjobbja), Varga G., Heinrich, ill. Horváth Attila, Hanzl, Major.

Supka Attila: – Sikerült ellenfelünknek gólhelyzeteket teremteni. Három-háromnál célszerű lett volna elrúgni a labdát, s nem szépnek tűnő hárításra törekedni. Ezeket a vesztett pontokat a közeljövőben pótolnunk kell!

Mihalecz István: – Nagy fegyverténynek tartom a győzelmünket egy nagyszerű Sopron otthonában. A bajnokságban még nem volt részünk sikerben, ezért ez az eredmény nagy lökést adhat a következő mérkőzésekre.
Erdélyi Géza

Gyirmót FC Győr–Szigetszentmiklósi TK 2–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 700 néző. Vezette: Berke B.

Gyirmót: Deli – Balog Z., Graszl K., Kardos, Farkas M. – Erős, Lázár P. – Cseri T. (Magasföldi, 62.), Papp K. (Sós, 82.), Beliczky – Oross (Fejes J., 77.). Vezetőedző: Sisa Tibor.

SZTK: Sánta – Milos, Kornis, I. Jakovljevic, Pollák – S. Jakovljevic (Pilavdzic, 70.), Kvekveskiri – Nagy J., Zsivoczky, Kollega (Khous, 71.) – Fekete Á (Takács T., a szünetben). Vezetőedző: Zoran Kuntic.

Gsz.: Papp K. (22., 54.)

20. p: Látványos Cseri–Beliczky összjátékot követően utóbbi a balösszekötő helyéről kapura tört, de két szép cselt követően 8 méterről leadott lövésébe az utolsó pillanatban Milos belevetődött.
22. p: Egy látványos jobb oldali támadás végén Beliczky a rövid saroknál továbbcsúsztatta a labdát, amely a középen érkező Papp Kristóf elé került, aki az átvételt követően 5 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1–0.

44. p: Zsivoczky ívelt a balösszekötő helyétől szabadrúgásból a hazai kapu felé, az érkező I. Jakovljevic 8 méterről középről fejelt, de Deli bravúrral hárított.

54. p: Beliczky kitűnő labdával indította a védők mögül középen kilépő Papp Kristófot, aki kapura tört, majd a kimozduló Sánta mellett 12 méterről jobbal a bal alsó sarokba helyezett. 2–0.

A néhány órával korábban tragikus közlekedési balesetben elhunyt győri kosaras sportvezetőkre emlékeztek a résztvevők egyperces gyászszünettel.

Nagy lendülettel vetette bele magát a játékba az „élbolyhoz ragaszkodó" hazai gárda, minden játékosán látszott, ha vért izzadva is, de meg akarja szerezni a győzelmet. Ennek megfelelően magukhoz ragadták a játék irányítását, sorra dolgozták ki helyzeteiket, melynek eredményeként az első húsz perc elteltével sikerült is megszerezniük a megnyugtató vezetést. Az előny birtokában továbbra is a kék-sárgák domináltak, a szigetszentmiklósi támadók ritkán tudtak helyzetig eljutni a jól záró védelemmel szemben.

Szünet után eldőlni látszott a mérkőzés, amikor az agilisan játszó fiatal Papp Kristóf második találatával növelte az előnyt, a vendégek azonban továbbra sem jelentettek komoly veszélyt a gyirmóti kapura. A helyenként küzdelmes párharcokat hozó találkozón a végig lelkesebben futballozó kék-sárga gyirmótiak megérdemelt győzelmet arattak a középmezőny alján tanyázó vendégeikkel szemben.

Jók: Graszl K., Balog Z., Papp K., Beliczky, ill. Zsivoczky, Pollák.
Sisa Tibor: – Időnként szép játékkal, néha küzdve, megérdemelten nyertünk a szintén harcosan játszó Szigetszentmiklós ellen.

Zoran Kuntic: – Az első játékrészben dominált a Gyirmót, aminek köszönhetően vezetést is szerzett. Amikor kiegyenlített lett a mezőnyjáték, egy butaságból kapott gól eldöntötte a mérkőzést.