NB II: - Az utolsó pillanatban nyert a Sopron

Gyirmót: Holczer – Hajba, Graszl K., Balog Z., Farkas M. – Lázár P., Papp K. (Erős G., 52.) – Cseri T., Magasföldi, Beliczky (Illés Gy., 80.) – Oross (Tóth N., 62.). Edző: Sisa Tibor.

Siófok: Tajti N. – Fehér Zs., Tímár, Papp Sz., Novák – Horváth B. (Gárdos, 66.), Peszmeg, Vass M., Papp M. (Mokánszki, 83.) – Vólent, Dajic (Bogáti, 74.). Edző: Horváth Károly.

Gsz.: Bogáti (86.).

Kiállítva: Magasföldi (83.).

83. p: Magasföldi buktatta Bogátit, amiért megkapta a második sárga lapját, ami után kiállította a játékvezető.

86. p: Meglepetésre gólt lőtt a vendégcsapat: egy szabadrúgás után Bogáti csúsztatott a gyirmóti kapuba. 0–1.

A szolnoki bravúros győzelem után újabb rangadó várt Sisa Tibor legénységére, szépszámú szurkolósereg várta az újabb jó eredményt.
Kiegyenlített első negyedóra után a hazaiak vették át a mérkőzés irányítását, több helyzetet alakított ki a Gyirmót. A lehetőségek azonban kimaradtak, mert vagy a védelem, vagy a vendégkapus hárított.
A szünet után sem változott a játék képe, a Balaton-partiak csak ritkán jutottak el lehetőségekig, sokkal veszélyesebb volt kapura a Gyirmót, azonban a helyzetek sorra kimaradtak. Ez aztán megbosszulta magát, előbb emberhátrányba került a hazai gárda, majd egy ellentámadás végén a kapuba talált a Siófok. A gól után mindent egy lapra feltéve támadott a Gyirmót, de az egyenlítés nem sikerült.

Sisa Tibor: – A futballban vannak törvényszerűségek, amelyek szerint ha nem tudjuk gólra váltani lehetőségeinket, hibáinkból az ellenfél előbb-utóbb be fog találni a kapunkba. A vendégek türelmesen kivárták azt a szabadrúgást, amelyet értékesítve megnyerték a meccset.

Horváth Károly: – Az ilyen győzelmek feledtetik velem a múlt idénybeli utolsó forduló keserűségét. Egy erős ellenféllel szemben értékes pontokat szereztünk, igazi csapatként értük el sikerünket. Továbbra sem lehet más a cél, mint az élvonal.

SVSE-GYSEV–Szigetszentmiklós 1–0 (0–0)
Sopron, 1500 néző. V.: Kovács J.

SVSE: Heinrich – Fazakas, Bognár Zs., Tóth M., Czár – Sifter – Deme (Nyilasi B., 68.), Varga G. – Gaál B., Szabó Zs. (Bali, 52.), Szabó L. (Erdélyi, 81.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

SZTK: Horváth L. – Csikortás, Kornis, I. Jakovljevics, Ducic – Nagy J., Barna, Kvekveskiri, Kollega (Puskás G. 88.) – Takács T. (Jakovljevics58.), Bonifert ( Soskic 77.) . Edző: Zoran Kuntics.

Gsz.: Nyilasi B. (94.)

Kiállítva: Kvekveskiri (54.), Barna (61.).

94. p: Egy kapu előtti kavarodás során Nyilasi Bálint volt jókor jó helyen, s közelről a hálóba lőtt. 1–0.

Az első nagy helyzet a soproniak előtt adódott a 17. percben, amikor Varga G. szögletét Szabó Zs. 7 m-ről a bal sarok mellé fejelte. Ezt követően Takács Tamás lesről talált Heinrich kapujába, majd folytatódott a változatos küzdelem. Ebben az időszakban Gaál B., Nagy J., Varga G., Czár és Bonifert bombái „riogatták" a két hálóőrt, akik azonban helyükön voltak, s jó érzékkel hárították a gólszerzési lehetőségeket.

Fordulás után a vendégjátékosokban feltámadó túlzott győzni akarás egészen más jellegűvé tette a meccs képét. Sajnos a játékvezető kezéből kicsúszott az irányítás, így fordulhatott elő, hogy sárga, majd piros lapok villantak szinte percenként Kovács J. kezében a gyakori sportszerűtlen megmozdulásokat követően. Az utolsó félórában a kilenc főre fogyatkozó Kuntic-legénység csupán arra törekedett, hogy megóvja kapuját a góltól, mely még néhány másodperc kibekkelése révén sikerülhetett volna, ám sikerült gólt szerezni: Supka Attila tanítványai megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Jók: Varga G., Fazakas G., Bognár Zs., Sifter ill. Takács T., Bonifert, Horváth L.

Supka Attila: – Úgy érzem, jól felkészültünk ellenfelünk kontráira. Miként vártam is, a szigetszentmiklósiak nagyon kemény diónak bizonyultak, s a kilenc főre fogyatkozó csapat is remekül helytállt. Ezúton is kérem ismét szurkolóink türelmét, megértő támogatását céljaink eléréséhez.

Zoran Kuntic: – Ilyen meccsre készültünk. Igyekeztünk védekezésből azonnal támadásba lendülni, gólt, gólokat elérni. A két kiállítás azonban keresztülhúzta számításainkat, megpecsételte sorsunkat. A hazaiak nem érdemtelenül nyerték meg a találkozót.