2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

NB I: Magabiztos Audi-ETO győzelem hazai pályán

Az egyik fél két győzelméig tartó elődöntő első mérkőzését 36-24-re nyerte meg az Audi-ETO az Érd ellen.

Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Érd ellen a női kézilabda bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén. A következő találkozót április 29-én Érden rendezik.

Győri Audi-ETO - Érdi NK 36-24 (20-12)

Gólszerzők:

ETO: Korsós 7(3), Knedliková 6(2), Kovacsics 6(1), Hornyák, Planéta 4-4, Löke, Sen 3-3, Milanovic-Litre, Grimsbö, Herr 1-1.

Érd: Krpez 7(2), Kovács A. 6, Kisfaludy 3, Vukcevic, Klivinyi, Signaté 2-2, Szekeres, Takács K. 1-1.

A találkozó jegyzőkönyvéből és a csapatok bemutatásánál kiderült, Ambros Martín, a győriek mestere nevezte a csapatba a szülés után visszatérő, a következő szezonban az orosz Rostov Don együttesét erősítő Katrina Lundét, végül a norvég kapus nem kapott szerepet a talákozón

Kovács Anna góljával a vendégek szerezték meg a vezetést, de rögtön válaszolt Kovacsics a zöld-fehéreknél. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, kissé meglepően, de remekül tartotta magát az Érd együttese Krpez góljainak köszönhetően, aki tíz perc alatt háromszor is bevette Grimsbö kapuját.

A találkozó 10. percében Kisfaludy találata után 6-4-re vezetett az Érd, így gyorsan jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Ambros Martín. A szünetben a spanyol szakember rendet teremtett a győri lányok fejében, gyorsan ritmust váltott az ETO és főként Korsós találataival, tizennyolc perc elteltével már 10-7-es eredményt mutatott a kivetítő.

A folytatásban nem tudott feljebb zárkózni a vendégegyüttes, szétesett a védekezésük, egyre nagyobb előnyt tudott kidolgozni az Audi-ETO, végül 20-12-es eredménynél vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően négy perc elteltével Korsós találata után 23-13-as eredménynél tízgólos különbséget kiabálhatott a győri közönség, hamar végleg eldőlt a mérkőzés kimenetele, csak a különbség volt kérdéses a végére.

A folytatásban állandósulni látszódott a tízgólos különbség, nem szeretett volna nagyobb zakóba beleszaladni az Érd, míg a győriek magabiztosan őrizték a megszerzett előnyt. A második félidő utolsó szakaszában a győri szurkolók legnagyobb örömére Grimsbö a 20., illetve Herr 24. percben is a saját hatosán belülről vette be a vendégek kapuját, végül 36-24-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Érd ellen.

A női kézilabda bajnokság egyik fél két győzelméig tartó elődöntőjének második mérkőzését április 29-én Érden rendezik.

Online közvetítés

(II.) 30.p. Kovács A. góljára az után a dudaszó pillanatában alakította ki a 36-24-es végeredményt.

(II.) 29.p. Planéta egymás után kétszer is eredményes tudott lenni. 35-23

(II.) 27.p. Eladott labda után Vukcevic gól. 33-23

(II.) 26.p. Két gyors érdi gól egymás után. Kovács A. és Szekeres talált a kapuba. 33-22

(II.) 24.p. Újabb győri kapusgól!!! Herr lőtt egész pályáról a vendégek kapujába. Időt kért Szabó Edina. 33-20

(II.) 24.p. Krpez nem hibázta el a hétméterest, majd szép támadás végén Knedliková gól szélről. 32-20

(II.) 23.p. Klivinyi találatára Knedliková válaszolt büntetőből. 31-19

(II.) 20.p. A győri szurkolók legnagyobb örömére Grimsbö egész pályáról talált a vendégek kapujába. 30-18

(II.) 20.p. Knedliková gól hétméteresből. 29-18

(II.) 19.p. Takács szépített szélről. 28-18

(II.) 18.p. Kovacsics használta ki a győri emberelőnyt. 28-17

(II). 17.p. Ambros Martín sárga lap reklamálásért, illetve Kisfaludy gól betörésből. 27-17

26.p. Lerohanások végén Knedliková és Hornyák is a kapuba talált. 17-10

23.p. Löke és Kovacsics a győrieknél, Klivinyi a vendégeknél volt eredményes. 15-10

16.p. Újabb Korsós gól hétméteresből. 8-7

14.p. Szép labdaszerzés után nem hibázott Korsós, majd Krpez válaszolt rögtön. 7-7

3.p. Krpez találatával ismét a vendégek vezetnek. 1-2

2.p. Kovács A. góljával a vendégek szerezték meg a vezetést, de Kovacsics rögtön válaszolt. 1-1

Már melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

A Győri Audi ETO magyar bajnoki hazai rájátszás meccseire érvényesek az MVM EHF FINAL4-ra vásárolt jegyek.

A jegytulajdonosok az április 23-i (csütörtök) Érd elleni elődöntőre, majd a további hazai rájátszás mérkőzésre/mérkőzésekre is beléphetnek a FINAL4-jegyek felmutatásával. Helyfoglalás az Audi Aréna Győr bármely szektorában, az üres székeken lehetséges.

Jégkorong divízió I-es vb - Magyarország-Ukrajna 4-2