2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 18°C | 30°C Még több cikk.

NB I: Kiütötte a Zalaegerszeget az ETO!

Labdarúgás - Ez még gombócból is sok! Hét gólt szerzett, és kiütötte a Zalaegerszeget a Győri ETO FC a Soproni Liga hétközi, 25. fordulójában. Bajzát háromszor talált a kapuba, Józsi kétszer, Böőr és Aleksidze egyszer volt eredményes. Szép volt, fiúk!
ZTE - GYŐRI ETO FC 2-7 (2-1)
Labdarúgó Soproni Liga, 25. forduló
Zalaegerszeg, 3500 néző
Vezette: Szabó S.

ZTE: Vlaszák - Sluka, Miljatovic, Botis, Varga R.(Szamosi 46.p.) - Amomerovic, Horváth A., Kovács G., Illés (Horváth II. 66.p.) - Waltner, Balázs
Vezetőedző:Csank János

Győri ETO FC: Sztevanovic - Bank, Supic, Stark, Völgyi - Tokody ( Jakl 80.p.), Kiss M. (Aleksidze 39.p.), Józsi, Kink - Bajzát (Brnovic 83.p.), Böőr
Vezetőedző:Dragoljub Bekvalac

Gólok: Józsi (3., 57.), Bajzát (47., 65., 75.), Böőr (60.), Aleksidze (78.) illetve Alomerovic (9.), Waltner (28.)

Csank János: Minden sorozat megszakad egyszer, számunkra ez a mai volt ilyen fájdalmas alkalom. A gólkülönbséget túlzottnak tartom, ám el kell ismernem, a második félidő elején védőmunkánk gyengesége miatt az ETO kihasználta hibáinkat és döntő gólokat szerzett.

Dragoljub Bekvalac: Az első félidő inkább a hazaiaké volt, ám a szünetben azt mondtam a játékosoknak, mindent vagy semmit, és ezek után mindjárt a második játékrész elején kiegyenlítettünk. Ezt követően a csapatom rendkívül jól használta ki az ellenfél megingásait és ennek köszönhetjük magabiztos győzelmünket.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

83. perc: A három gólos Bajzát hagyja el a pályát. Brnovic folytatja helyette.

80. perc: Tokodyt Jakl váltja.

78. perc: KO! Tokody ívelt a hosszúra. Bajzát visszafejelte a labdát az ötösön érkező Aleksidze elé. Ziccerből gól! 2-7.

75. perc Böőr ívelt be a kapu elé jobbról, a középen érkező Bajzát pedig védője mellől kibújva fejelt a kapu jobb oldalába. 2-6.

66. perc Hazai csere. Horváth II András érkezett Illés helyett.

65. perc: Itt az ötödik! Völgyi és Kink játszott össze a bal oldalon, majd utóbbi középre passzolt, ahol Bajzát érkezett és becsúszva lőtt gólt. 2-5.

60. perc: Góól! Böőr ugrott ki remek ütemben a védők közül. A kapuból kiinduló Vlaszákot átemelve szerzett gólt! 2-4.

58. perc: A szabadrúgást Józsi végezte el, aki ballal a felsőlecet találta el, a gólvonal mögé pattant. 2-3.

57. perc: Miljatovic rántotta le a gólhelyzetben kilépő Tokodyt. Piros lap. Tíz emberrel játszik tovább a Zete.

55. perc: Bank kapott sárgát.

53. perc: Bank szabálytalansága után Balázs végezhetett el szabadrúgást 17 méterről. A labda megpattant a sorfalon, de Sztevanovic nem tudta megszerezni. Az ismétlést vetődve hárította a kapus.

47. perc: Egyenlít az ETO! Aleksidze ment el remek csellel Miljatovic mellett, majd balról középre ívelt, ahol Bajzát érkezett és közelről a jobb felsőbe fejelt. 2-2.

46. perc: A szünetben cserélt a ZTE, Varga helyett Szamosi játszik..

45. perc: A meccs egyik legszebb jelenete majdnem góllal végződik. Kovács G. passzolt Balázshoz, aki a tizenhatoson belül sarokkal tette vissza lövésre a labdát. Kovács szúrta kapura. Nem sokkal ment mellé. Vége az első félidőnek.

43. perc: Vögyi ívelt fel a ZTE térfelének közepéről az ötösre. Bajzát két védő között tudott fejelni. Szorongatott helyzetben kapu mellé csúsztatott.

39. perc: Csere az ETO-ban. Kiss Máté helyére Aleksidze jön.

38. perc: Völgyi kapja a meccs első sárga lapját.

34. perc: Waltner emelte a labdát Balázs elé. Az ötös sarkáról leadott lövés a kapufát találta el.

28. perc: Vezet a Zete! Alomerovic szögletére a rövid saroknál Völgyit megelőzve érkezett Waltner, és közelről a kapuba csúsztatott. 2-1.

24. perc: Kink lőtt kapura 18 méterről, Botis lábán megpattant a labda, Vlaszák védett.

20. perc: Balázs ívelt be a tizenhatos sarkáról, a jobb oldalról. Waltner érkezett, a labda azonban elszállt a feje fölött.

18. perc: Remek iramban kezdték a csapatok a találkozót. Az egyenlítés óta mezőnyfölényben játszanak a hazaiak.

9. perc: Sluka lépett meg a jobb oldalon, pontosan középre ívelt. Alomerovic érkezett és közelről a bal alsóba fejelt. 1-1.

3. perc: Vezet az ETO! Bajzát fejelt vissza egy labdát Józsi elé, aki 16-ról a bal alsbba lőtt. 0-1.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést.

Sok ideje nem maradt a pihenésre a szombati, Paks elleni sikeres mérkőzés után a Győri ETO FC legénységének, ráadásul Bajzátékra nem akármilyen csata vár ma este Zalaegerszegen.

A korábban Győrben is dolgozó vezetőedző, Csank János jelenlegi együttese ugyanis tizenhárom forduló óta veretlen az élvonalbeli bajnokságban. A zalai csapat legyőzte többek közt az aranyéremért versenyfutásban lévő Debrecent is, így nem véletlen, hogy jelenleg harmadik a tabellán.

Persze a Rába-partiak sem panaszkodhatnak, hiszen tavasszal Dragoljub Bekvalac vezetőedző tanítványai sem szenvedtek még vereséget. A gárda pedig ott van a Magyar Kupa döntőjében is.

Ha kimondva is az említett kupasorozat a legfontosabb az együttes számára, nyilván a szerb szakvezető, no meg a szurkolók sem lennének elégedettek egy esetleges kudarccal végződő kilencven perc után.

A zöld-fehéreknél továbbra is sok a sérült – Dudás, Koltai, Ahjupera, Djordjevic, Neziri, Bicak és Odikadze is a maródiak listáján szerepel, Sztanisic eltiltott –, ezért a vezetőedző elsősorban a tavalyi keret játékosaira számít.

„Erős csapat otthonában játszunk, biztos vagyok benne, hogy az utolsó percekig kiélezett lesz a küzdelem. Valószínű, ezen és majd a Haladás elleni mérkőzésen dől el, hogy csapatunk az él-, vagy esetleg a középmezőnyben végez-e a bajnokságban. A dolgunkat nehezíti, hogy továbbra is sok a sérültünk, ezért Kinkkel kiegészülve inkább a keret régebbi tagjai kapnak lehetőséget" – mondta Dragoljub Bekvalac.

• 4. Primax 2009. április 28. 22:07
    „Ez olyan "Verebes"-féle eredmény....ráadásul idegenben.
    Szép volt fiúk ! ! !”
  • 3. Arrabona 2009. április 28. 22:07
    „Szép volt fiúk! Gratulálok! Hajrá Eto!”
  • 2. ETOka 2009. április 28. 21:49
    „Nem gondoltam volna, hogy kettő hétre megyünk Zalaegerszegre. :)”
  • 1. LOLka 2009. április 28. 21:24
    „Szinte el sem hiszem! Kár, hogy nem a győri stadionban történt mindez.
    Csak nehogy ezentúl ebből az eredményből akarjon élni a csapat!
    Azért gratula!”

Gála a bajnok kosarasoknak

Kosárlabda - Gálán köszöntötték a magyar bajnoki címet nyert MKB-Euroleasing női kosárlabdacsapatot… Tovább olvasom