2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 31°C Még több cikk.

NB I: Kikapott, így kiesett a Pápa

5-4-re nyert az Újpest a Puskás Akadémia vendégeként. A Diósgyőr Nyíregyházán tudott fordítani.

Kikapott, ezzel kiesett a Pápa

Hazai pályán vereséget szenvedett szombaton a Pápa a Pakstól a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójában, ezzel kiesett az élvonalból.

A sereghajtó Pápa, amely az előző kilenc fordulóban sem tudott nyerni, pontszámban még utolérheti a Dunaújvárost és a Szombathelyt, de utóbbit a győzelmek számát tekintve már nem tudja befogni.
A Paks a megszerzett három ponttal továbbra is versenyben van az Európa Liga-indulást érő negyedik helyért.

Lombard Pápa Termál FC-Paksi FC 0-4 (0-2)
Pápa, 500 néző, v: Iványi
gólszerzők: Kecskés (18.), Haraszti (34.), Vági (64.), Hahn (84.)
sárga lap: Sluka (33.)

Pápa: Szűcs - Juhász D., Csizmadia, Bogunovic, Frizoni (Schmid, 78.) - Randjelovic (Csilus, 57.), Sluka, Nagy T., Stieber A. - Seye, Waltner (Popin, 57.)

Paks: Molnár - Vági, Rodenbücher, Gévay, Szabó J. - Kesztyűs (Kiss T., 79.), Kecskés - Haraszti, Bertus, Bartha (Balázs, 65.) - Könyves (Hahn, 65.)

A Paks érvényesítette a papírformát, az egész mérkőzésen lényegesen hatékonyabban futballozott ellenfelénél, így megérdemelten aratott magabiztos győzelmet. Ezzel javította gólkülönbségét, aminek lehet még jelentősége a negyedik helyért zajló küzdelemben.

Magabiztosan nyert a Győr a büntetőt rontó Pécs ellen

A Győri ETO hazai környezetben magabiztos győzelmet aratott a találkozó elején tizenegyest hibázó Pécs ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának szombati játéknapján.

Győri ETO FC - PMFC-Matias 3-0 (1-0)
Győr, 3600 néző, v: Szilasi
gólszerzők: Priskin (45., 92., a másodikat 11-esből), Pátkai (88.)
sárga lap: Lang (12.), Priskin (68.), illetve James (30.), Tadejevic (39.), Frank (80.)

Győr: Cellar - Kamber, Lang, Lipták, Windecker - Pátkai, Bucsa (Kerékgyártó, a szünetben), Kvilitaia (Nagy Á., a szünetben) - Rudolf (Mayer, 72.), Priskin, Koltai

Pécs: Helesfay - Nagy J. (Pauljevic, a szünetben), Balogh B., Ojdanic, Tadejevic - Fröhlich, Márkvárt, James, Kővári (Weitzer, 76.), Rácz (Szatmári, 62.) - Frank

A Pécs a 12. percben büntetőhöz jutott, de Márkvárt elhibázta a lehetőséget, illetve a győri kapus kivédte a próbálkozást, s a hazaiak ezután feléledtek. Előbb helyzetekig és kapufáig, majd a játékrész lefújása előtti pillanatban gólig is eljutottak, így előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A fordulás után kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a hajrá azonban ismét a Győrnek sikerült sokkal jobban: a 88. percben Pátkai egyéni megmozdulása révén kétgólosra duzzadt a különbség, a kegyelemdöfést pedig a duplázó Priskin adta meg, miután - már a hosszabbítás perceiben - értékesített egy büntetőt.

A Diósgyőr nyerte a keleti rangadót

A Diósgyőr fordított és 2-1-re nyert a Nyíregyháza otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának szombati játéknapján.

Nyíregyháza Spartacus FC - Diósgyőri VTK 1-2 (1-0)
Nyíregyháza, 3624 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Fodor (16.), illetve Grumic (77.) Boros (90.)
sárga lap: Halenár (64.) illetve Grumic (27.), Koman (52.), Németh (76.)

Nyíregyháza: Ovszijenko - Szokol (Rezes, 65.), Fodor, Kovacevic, Ivanovs, Bosnjak - Zofcák, Arziani (Abdouraman, 78.) - Kostic, Halenár (Seydi, 86.) - Pekár

Diósgyőr: Antal - Nemes, Németh, Alves, Okuka, Ho-Jung - Egerszegi (Koman, 62.), Bognár, Gosztonyi, Bacsa (Takács, 62.) - Grumic (Boros, 88.)

Komoly rendőri készültség mellett, a szurkolótáborok parázs szópárbajával rajtolt a mérkőzés, amelyet a hazaiak kezdtek jobban. Több mint negyedóra játék és egy kihagyott helyzet után megszerezte a vezetést Mátyus János csapata. A közönség által hajtott nyírségiek támadtak többet, a Diósgyőrnek nem sikerült kihasználnia a lehetőségeit.
A második félidőt a vendégek kezdték jobban, a Nyíregyháza visszavett korábbi tempójából. Az aktívabb támadójáték révén kiegyenlített a Diósgyőr, sőt, a hajrában a vezetést is megszerezte egy letámadásból. A nyírségieknek a hátralévő időben már nem sikerült kiegyenlíteniük, így vereséggel búcsúztak közönségüktől az utolsó hazai mérkőzésükön.

Torghelle duplájával nyert az MTK

A harmadik helyen álló MTK Torghelle Sándor duplájával 2-0-ra legyőzte a kiesés ellen küzdő, vendég Haladást a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának második szombati mérkőzésén.

MTK Budapest-Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)
Bozsik Stadion, 600 néző, v.: Kassai
gólszerző: Torghelle (35., 87.)
sárga lap: Torghelle (57.), Hajdú (63.), Vukmir (75.), illetve Devecseri (26.), Nagy P. (49.)

MTK: Hegedűs L. - Bese, Vukmir, Vass Á., Hajdú - Pölöskei Zs. (Vogyicska, 76.), Thiam, Kanta J., Horváth Zs. (Gera D., 82.) - Torghelle (Cseke, 90.), Csiki

Haladás: Rózsa - Angyal, Alcibiade, Devecseri, Jánvári - Jancsó (Rocchi, a szünetben), Iszlai, Nagy P., Halmosi (Tihanyi, 76.), Gaál (Grabant, 76.) - Radó

Jobban kezdett a Haladás, voltak helyzetei is, de gólt végül a félidő közepén feléledő MTK szerzett.

A fordulás után nem tudtak felpörögni a vendégek, inkább a fővárosiak irányítottak, akik a hajrában ismét betaláltak, s megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Tischler négy gólja is kevés volt az Újpest ellen

Kilenc gólt és vendéggyőzelmet hozott a Puskás Akadémia és az Újpest felcsúti csatája a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának szombati első mérkőzésén. A hazaiak összes találatát Tischler Patrik jegyezte, ám négy gólja sem volt elég a pontszerzéshez.

Puskás Akadémia-Újpest FC 4-5 (3-2)
Felcsút, 2054 néző, v: Solymosi
gólszerzők: Tischler (6., 18., 45., 65.), illetve Andric (13., 33.), Heris (12.), Kelic (69., öngól), Nego (79.)
sárga lap: Tóth II. B. (48.), Kelic (73.)

Puskás Akadémia: Danilovic - Szélesi (Makrai, 86.), Tar, Kelic, Guaru - Fiola, Tóth II B., Kleinheisler, Polonkai (Nagy Zs., 61.), Lencse - Tischler

Újpest: Balajcza - Nego, Litauszki, Heris, Forró - Suljic, Hudák D., Balogh B., Stanislavljevic, Andric (Sankovic, 94.) - Ojo (Perovic, 93.)

Gólzáporral indult a mérkőzés, negyedóra leforgása alatt négyszer is betaláltak a csapatok. Tischler Patrik kezdte a 6. percben, majd az ő találatával lett 2-2 is a 18. percben, miután az Újpest Jonathan Heris és Nemanja Andric révén átvette a vezetést.

Közvetlenül a szünet előtt Tischler mesterhármas birtokosává lépett elő, majd - már a második félidőben - a duplázó Andric fejesére válaszul negyedszer is ő következett, nagyszerű cselsorozat végén véve be a vendégek kapuját.

A 4-3-as hazai vezetés azonban vereségbe fordult át, mert előbb Renato Kelic öngólt rúgott, a 79. percben pedig Loic Nego volt jókor jó helyen, és közelről a kapuba lőtt. Ezzel lett 5-4 az Újpest javára, a lilák sorozatban hatodik bajnoki meccsüket nyerték meg.

Gól nélküli döntetlent ért el Dunaújvárosban a DVSC

A kiesés elkerüléséért küzdő Dunaújváros gól nélküli döntetlent játszott a vendég Debrecennel a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Dunaújváros PASE - DVSC-TEVA 0-0
Dunaújváros, 1149 néző, v: Szabó Zs.
sárga lap: Jakab (34.), Vaskó (42.), Nikházi (57.), illetve Bódi (59.), Korhut (66.)

Dunaújváros: Nagy G. - Villám, Szekeres (Farkas V., a szünetben), Vaskó, Hidvégi - Jakab, Böőr, Nikházi, Petneházi, Csehi (Thiago, 59.) - Eppel

Debrecen: Verpecz - Nagy Z., Mészáros, Máté P., Korhut - Jovanovic (Mihelic, 24., Ferenczi J., 88.), Balogh N., Varga J., Szakály P., Bódi - Kulcsár (Szécsi, 67.)

Nagy küzdelmet, de kevés helyzetet hozott az első félidő, amelynek során a játékosok dolgát a heves esőzés miatt felázott talaj is nehezítette. Az első 20-25 percben a Dunaújváros tűnt kezdeményezőbbnek, ám a szünetig aztán a debreceniek előtt is adódtak lehetőségek.

Fordulás után rövid ideig ismét a hazaiak játszottak fölényben, aztán magukra találtak a vendégek is, és nemcsak jól állták az újvárosi támadásokat, de veszélyeztetni is próbáltak. A hajrá egy nagy hazai helyzettel, illetve kapufával kezdődött, gól azonban - a debreceni Verpecz kapus kiváló védéseinek is köszönhetően - nem született.

Hosszú Katinka három aranyat és két ezüstöt nyert szombaton

Öt éremmel gazdagította gyűjteményét Hosszú Katinka szombaton a franciaországi nemzetközi úszóversenyen. Tovább olvasom