2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 27°C Még több cikk.

NB I: Győri ETO - Diósgyőr 1-1 - fotók

Völgyi pirosat kapott az első félidő végén. Husic szabadrúgásból szerzett vezetést a Diósgyőrnek. Kádár kiállításával a létszám, Wolfe góljával az eredmény is kiegyenlítődött.

Győri ETO FC - Diósgyőri VTK 1-1 (0-0)
OTP Bank Liga, Győr, ETO Park, 2500 néző
V.: Erdős (Viszokai, Farkas B.)

ETO: Kamenar - Svec, Djordjevic, Lang (Kink), Völgyi - Kamber - Varga R., Mevoungou - Martinez (Andric), Trajkovic (Wolfe), Koltai.

Diósgyőr: Rajic - Vági, Alves, Kádár, Husic - Elek Á., Takács, Tisza (Hanek) - Bacsa (Nikházi), Seydi (Barczi), Rudolf.

Kiállítva: Völgyi (42. p.), ill. Kádár (62. p.)

Gsz.: Wolfe (79. p.), ill. Husic (52. p).

Vége a mérkőzésnek. Hét éve nem távozott ponttal a Diósgyőr Győrből - most ez a sorozat megtört ezzel a döntetlennel.

Győri ETO - Diósgyőr 1-1. Fotó: H. Baranyai Edina

90+2. perc: Kamber újabb bedobását ezúttal kifejelik. Andric is azzal próbálkozik, mint Rudolf: nem tud keresztülmenni a védőn.

87. perc: Egy pénzérmével dobják meg a nézőtérről Farkas Balázst.

86. perc: Rudolf viszi be a tizenhatoson belülre a labdát egy szép csellel, de két győri játékoson nem tud keresztül menni. Szó szerint. Ez kézilabdában belemenés. Itt tovább megy a játék.

83. perc: Varga kap remek labdát, ám csak gyengén tud beleérni a kapu előtt, így Rajic védeni tud.

81. perc: Nikházi érkezik Bacsa helyett - ez a meccs utolsó cseréje.

79. perc: Kamber sokadik hatalmas bedobását Wolfe fejeli a vendégek kapujába.

77. perc: Kink passznak szánja, végül Rajic szedi fel a labdát. Koltai lába alatt csúszott el a játékszer.

76. perc: Wolfe és Mevoungou szép összejátéka után Wolf lövésébe vetődik bele egy vendég védő.

73. perc: Lang Ádám hagyja el a pályát, Kink érkezik a pályára.

72. perc: Vági lő 20 méterről, sistergős kapufa lett a lövésből.

71. perc: Rudolf szögletét Hanek fejeli az oldalhálóba.

70. perc: Lang lerántása is sárgát ér.

64. perc: Tisza helyett Hanek érkezik a vendégeknél.

62. perc: Kádár lép be szabálytalanul Mevoungou elé, ő is kap egy sárgát. De neki már volt egy, így ő is mehet zuhanyozni.

61. perc: Cserél a Diósgyőr is, Barczi érkezik Seydi helyére.

60. perc: Wolfe rántja le Rudolfot, aztán fel is rúgja. Jogos ez a sárga is.

57. perc: Seydi lő kisodródott helyzetben, a rövidre érkező erős lövést fogja Kamenar.

55. perc: Martinez helyére Andric jön az ETO-nál.

52. perc: Elekkel ütközik Lang, szabadrúgással jöhet a DVTK a kaputól 22 méterről. Husic a sorfal mellett lő erősan a kapufa mellett a hálóba - vezetnek a vendégek. 0-1

50. perc: Kamber távoli lövése egy méterrel száll el a kapu felett.

46. perc: Wolfe érkezik Trajkovic helyére. Sípszó van, ami jelzi a második félidő kezdetét, labda azonban nincs. Szerencsére találtak egyet...

Vége az első félidőnek.

45+3. perc: Diósgyőri szöglet után Kamenar öklöz, Takács lekezeli a labdát, és lő, nem sokkal megy el a labda a hosszú kapufa mellett.

45+1. perc: Svec rántja le Bacsát, a szélről jöhet a szabadrúgás. A belőtt labda Husic elé pattan, aki alaposan kapu fölé lő.

45. perc: Tisza lapos távoli lövését fogja Kamenar.

42. perc: Völgyi nem engedi elvégezni a diósgyőri bedobást (beáll a dobó játékos, Vági elé, és vállal fellöki), ezért megkapja a második sárgáját. Mindenki mindenkivel kiabál, Völgyi pedig az öltözőbe vonul. A második sárga is jogos volt, tegyük hozzá...

40. perc: Völgyi hátulról, becsúszva szabálytalankodik - sárgát ér a tette.

39. perc: Újabb nagy helyzet marad ki: Varga passzolja be a labdát kapásból a hosszún érkező Koltaihoz, aki elől kétségbeesetten tisztáz az egyik DVTK-védő, Kádár.

37. perc: Erdős visszarendeli a gyorsan elvégzett győri szabadrúgást. A játékvezetőt most finoman szólva nem szeretik az ETO-drukkerek.

36. perc: Rudolf ígéretes helyről végezhet el szabadrúgást, mellyel a sorfalban álló Koltait találja el.

32. perc: Völgyi szögletét Rajic öklözi ki, de csak Mevoungou elé, aki egy csel után lövést ereszt meg, ám a középre tartó lövést Rajic ki tudja ütni, Martinez pedig nem tud beleérni az előtte lapattanó labdába, így felszabadul a Diósgyőr kapuja.

30. perc: Az ETO hátul adogat. Ez már a Maccabi ellen sem volt célravezető...

24. perc: Ivószünet.

23. perc: Kamenar túlságosan kijön a kapujából, Tisza emelésssel próbálkozik, ám nem talál a kapuba.

19. perc: Rajicnak gyűlik meg a baja a labdával - másodjára üti ki szögletre Varga beadása után.

17. perc: Varga távolról próbálkozik, ám nem talál kaput. Martinez és Lang is újra a pályán.

16. perc: Martinezt rúgják fel csúnyán a felezővolan környékén, ápolni kell. Langnak is le kell mennie a pályáról, mert vérzik az arca.

14. perc: Remek győri akció végén Koltai lőhet kapura a tizenhatosról, ám rosszul találja el a labdát.

10. perc: Varga két szép csel után elcsúszik ugyan a jobb szélen, de be tudja adni a labdát, ám az Rajic kezében landol.

9. perc: Újabb miskolci szögletet követően egy beadás után Tisza fejese száll a győri kapu fölé.

7. perc: Seydi nem tudja levenni a veszélyesen a kapu elé ívelt labdát.

5. perc: Koltait lerántja Kádár, sárgát kap a diósgyőri csapatkapitány.

3. perc: Diósgyőri szöglet jön be a kapu elé, de nem okoz veszélyt. Fél percen belül a másik oldalról is rúghatnak egy szögletet a vendégek, de ez sem okoz gondot a győri védőknek.

1. perc: Fehérben az ETO, pirosban a Diósgyőr.

A mérkőzés előtt kiderült, hogy Lipták Zoltán nem játszik a Diósgyőr elleni meccsen, felesége ugyanis a meccs előtt nem sokkal egészséges lánygyermeknek adott életet.

Koltai (balra) a két évvel ezelőtti találkozón.

Előzmények:
"Mostantól minden erőnkkel egy feladatra kell koncentrálnunk, bajnoki címvédőként szeretnénk ismét jól szerepelni" - mondta Pintér Attila, az ETO vezetőedzője a Kisalföldnek a bajnoki nyitány előtt.

Az idény első mozzanataként az ETO 3-0-ra legyőzte a Szuperkupa döntőjében a Debrecent, utána azonban a BL-selejzető mindkét mérkőzésén kikapott a Maccabi Tel Aviv csapatától, így búcsúzott a kupasorozattól. A kudarcot követően Tarsoly Csaba azt mondta, hogy néhhány játékos hozzállása miatt szankciókat vár. Hogy ez mennyire rázta fel a csapatot, a nemzetközi kupától való búcsú után mennyire álltak rá a bajnoki szereplésre, az az első fordulóban Tomiszlav Szivics csapata, a Diósgyőr ellen kiderülhet.

A tavalyi bajnokságban mindkét meccsen az ETO nyert, ráadásul a miskolciak gólt sem tudtak rúgni a győri csapatnak (Miskolcon 3-0-ra, Győrben 2-0-ra nyert az ETO).

A miskolciak utoljára 2005 decemberében tudtak Győrben nyerni - akkor 2-1-re - azóta tehát hatos győzelmi szériát tudhat maga mögött az ETO.

A tervezett kezdőcsapatok:
ETO: Kamenar - Svec, Lipták, Lang, Völgyi - Kamber - Varga R., Mevoungou - Martinez, Trajkovic, Koltai.

Diósgyőr: Rajic - Vági, Alves, Kádár, Husic - Elek Á., Kostic, Nikházi - Bacsa, Seydi, Rudolf.