2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

NB I: Diósgyőr-Győri ETO FC 2-3

Labdarúgás - Fordulatos, izgalmas meccsen győzte le idegenben a Győri ETO FC a Diósgyőrt a Soproni Liga 23. fordulójában. Bajzát duplázott, Jäkl egyszer talált be az ellenfél hálójába.
DIÓSGYŐR - GYŐRI ETO FC 2-3 (1-1)
Soproni Liga, 23. forduló

Diósgyőr: Köteles -Lakatos B.,Bogunovic, Viskovic, Gohér - Kamber, Takács P., Lippai, Milicic - Tóth M., Homma
Vezetőedző: Gálhidi György

Győri ETO FC: Sztevanovic - Dorogi, Stark, Zámbó, Nyári - Böőr, Supic, Jäkl, Aleksidze - Bajzát, Kink
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Gólszerző: Tóth M. (33.), Sztanics (72.), ill. Bajzát (6., 86.), Jäkl (66.)

Csere: Takács P. h. Szabó V. (46.), Bogunovic h. Sztanics (46.), Lippai h. Búrány (89.), ill. Böőr h. Sánta (46.), Nyári h. Berde (74.), Jäkl h. Kiss M. (79.)

Sárga lap: Kamber (70.), ill. Nyári (15.), Kink (31.), Jäkl (53.), Stark (77.), Sztevanovic (83.), Aleksidze (90.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek. Az ETO fordulatos, izgalmas találkozón nyert egy góllal.

86. perc: Fordulatos meccs! Előny az ETO-nál!! Sánta ugratta ki Bajzátot, aki egy csellel elfektette Kötelest, majd a kapuba emelt. 2-3

78. perc: Jäkl helyett Kiss M. a pályán.

76. perc: Megint Sztanic. Ezúttal egy szöglet után fejelt kapura. Kink a gólvonal elől mentett.

73. perc: ETO-csere. Nyári helyett Berde játszik.

71. perc: Ismét egyenlít a DVTK. Sztanics lőtt a tizenhatos jobb oldaláról a beadásra számító Stevanovic fölött a kapuba. 2-2

70. perc: Kamber kapott sárgát.

66. perc: Újra vezet az ETO!! Kink adott középre a jobb oldalról, az érkező Jäkl a kapu közepébe lőtt. 1-2

61. perc: Homma beadása után Szabó V. fejelt mellé.

55. perc: Gohér szabadrúgása után a labda centiméterekkel ment el a bal felső sarok fölött.

49. perc: Lippai indítása után Homma 11 méterről kapufát lőtt.

47. perc: Sánta keresztlabdájával Bajzát tört be a tizenhatosra, de lövése után felszabadítottak a védők.

46. perc: Csere mindkét csapatnál: az ETO-nál Böőrt Sánta, míg a hazaiaknál Takácsot és Bogunovicot Szabó és Sztanics váltotta.

45. perc: Vége az első félidőnek! 1-1

44. perc: Hazai szöglet után fejeltek a kapura, Supic a gólvonalon állva belepiszkált, így a labda Stevanovic kezében landolt.

42. perc: Gohér próbálkozott 26 méterről, a lövést Stevanovic hárította.

37. perc: Gohér beadása után Tóth fejelt kapura két védő szorításában, de kimaradt a helyzet.

33. perc: Egyenlít a Diósgyőr. Lippai lőtt távolról, Stevanovic csak kiütni tudta a labdát, ebből újabb beadás érkezett középre, amit Tóth fejelt a jobb felsőbe. 1:1

31. perc: Kink sárga lapot kapott.

21. perc: Bedobás után Böőr kapta meg a labdát, és élesen középre lőtt. Az érkező Aleksidze kapura rúgta, de Köteles ezúttal jól zárta a rövidet és védett.

15. perc: Gohér indította Hommát a bal oldalon, aki a kivetődő Stevanovic mellett a hálóba lőtt, de a gól les miatt érvénytelen.

11. perc: A védők közül kilépő Homma egyedül vezethette rá a labdát Stevanovicra, de a kivetődő kapus védett.

6. perc: Vezet az ETO!! Nyári szerzett labdát középen, majd passzolt ki a jobb oldalra Bajzátnak, aki a tizenhatos sakáról remekül vette észre, hogy Köteles szabadon hagyta a rövid sarkot és a hálóba tekert. 0-1

2. perc: Milicic 20 méteres szabadrúgása kapu fölé ment.

1. perc: A Diósgyőr kezdte a mérkőzést.

A Győri ETO csapatára nehéz mérkőzés vár Diósgyőrben a mindig népes és hangos szurkolótáborral rendelkező hazaiak ellen. A vendégek esélyeit növeli viszont, hogy legutóbb az ETO Parkban 3–1-re legyőzték a bajnoki címvédő MTK-t és összességében tavasszal még veretlenek a bajnokságban és a Magyar Kupában.

Gondot okoz ugyanakkor a csapatnál, hogy sokan bajlódnak sérüléssel. Biztosan nem játszik a régóta maródi Dudás, Koltai, valamint Djordjevic, de kérdéses Stark, Tokody, Józsi, Pilibaitis és Bajzát játéka is.
Dragoljub Bekvalac vezetőedző éppen ezért nem is tudott kezdőcsapattal szolgálni, de reménykedik benne, hogy végül mindenki a rendelkezésére áll.

„Annak ellenére, hogy valószínű, úgynevezett vegyes csapattal tudunk kiállni a Diósgyőr ellen, győzelmet szeretnénk ünnepelni a mérkőzés végén" – fejtegette a szerb mester.

„Tény, hogy nagyon sok a sérültünk, de nem akarunk kifogásokat keresni, jó formában vagyunk, öt nap alatt kétszer is megvertük az MTK-t. A Magyar Kupa valóban előnyt élvez, de nekem ugyanolyan fontos a bajnokság is, igaz, a kupában rúgott értékes góljaimért cserébe könnyen lemondanék egy esetleges gólkirályi címről. Egyelőre csak a DVTK elleni meccsel foglalkozunk, biztos vagyok benne, hogy aki pályára lép majd, rendesen odateszi magát" – nyilatkozta Bajzát Péter a klub honlapján.
Az ETO csapata tegnap ebéd után elutazott Győrből.

A klub szurkolói autóbuszt is indít, jelentkezni az f.nora@eto.hu e-mail címen, vagy a 30/559-4124-es mobiltelefonszámon lehet.

• 7. whitepower 2009. április 19. 14:56
  • 6. Reális 2009. április 19. 12:29
    „Az x jogosabb lett volna!”
  • 5. rendi 2009. április 19. 12:03
    „Hajrá ETO!”
  • 4. lc44 2009. április 19. 09:43
    „Mi volt ebben fordulatos? A Diósgyőr egyszer sem vezetet! Az ilyen újságirok egy nagy kalap sz.rral egyenlöek. Még szerencse,hogy a csapatnak van tartása.”
  • 3. -.- 2009. április 18. 22:39
    „mert minek írják le?HAJRÁ SZEGED!”
  • 2. pisti60 2009. április 18. 21:50
    „Tisztel sport szerkesztő ur !!

Sopronban is volt mérkőzés azt miért nem irják le?”
  • 1. Arrabona 2009. április 18. 21:23
    „Szép volt fiúk! Kezdünk belelendülni, szerdán is nyerni kell a Magyar Kupában!”

NB II: őrült meccsen nyert a Gyirmót

Labdarúgás - Százhalombattán aratott 2–1-es győzelmével holtversenyben a tabella élére állt a… Tovább olvasom