2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia 1°C | 6°C Még több cikk.

NB I B: újabb szép siker

Az SKC-Sportiskola a közvetlen riválisát fektette két vállra az MKB Arénában.

SKC-Sportiskola – Tehetséges Fiatalok Budapest 65-56 (19-16, 14-11, 9-18, 23-13)

Sopron, NB I B-s férfi kosárlabda mérkőzés 100 néző. V: Horváth, Németh, Szalai.

Sopron: BUS 11, Ruják 6, RÁTVAY 19/6, Török 3/3, MOLNÁR 18, Cs: NÁRAI 8/3, Szekeres Z., Czérna, Pongrácz. Edző: Patonay Imre.

Jól kezdtek a fiatalok, kezdetben Toti és Iván villanásaival vezettek a keményen, agresszív letámadást játszó fővárosiakkal szemben. A negyed hajrájában Nárai is beszállt a pontszerzésbe, a túloldalon a rutinos Likár próbálta versenyben tartani a TF Budapest csapatát, no meg a negyed vége előtt pár másodperccel triplát dobó Beák.

A második szakasz elején Toti ügyes megmozdulásaival tovább nőtt a különbség, jól is védekeztek a srácok, a fővárosiak ritkán kerültek tiszta dobóhelyzetbe, ha pedig sikerült kialakítaniuk, elég rosszul dobtak. Ruják kosár plusz büntetős akciójával 10 pontra nőtt az előny a félidő végén, szünetig 8 meg is marad belőle.

Elég álmosan kezdték a srácok a második félidőt, az eladott labdák, kihagyott közeli dobások eredményeként a 11-2-vel indító TF fordított. Iván és Toti révén utána sikerült kiegyenlítetté tenni a játékot, a záró szakasz közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok.

A záró szakasz közepén a Likárral igen színvonalas center párharcot vívó Molnár Marci vezérletével, valamint Ruják és Nárai bravúros egyéni megoldásai révén – miközben Bus Iván kisebb bokasérülés miatt a padon kapott gyógykezelést – 9 ponttal elhőztak a srácok, s ezt az előnyt meg is tartották a meccs végéig.

Patonay Imre: - Harcos, agresszív ellenféllel szemben több poszton is igen jó teljesítményt nyújtva, egységes csapatjátékkal szép győzelmet aratott a társaság.