2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -1°C | 3°C Még több cikk.

NB I: Audi ETO-Érd 34:24

Magabiztos győzelmet arattak a győriek a hétvégén KEK-ből kiesett érdiek ellen.
Ambros Martín nyilatkozata a mérkőzés után: „Legfontosabb most is természetesen az, hogy győztünk! Mostantól a szezon végéig ez számít, nem a gólarány. Fő célunk továbbra is, hogy a hullámzást a játékban elkerüljük. Véleményem szerint a játék képe nem tükrözi a végeredményt, az Érd sokáig nagyon jól tartotta magát. Számunkra a tanulság az, hogy még keményebben kell készülnünk a hátralévő meccsekre."
Soós Viktória ma nagyon jó formát mutatott: „Az első félidőben voltak problémáink, nem mindig sikerült a megbeszéltek szerint játszanunk. Szerencsére ezeken a periódusokon túllendültünk, és a második félidő sokkal jobban sikerült. Már nagyon várjuk a hátralévő meccseket, nagyon keményen dolgozunk, készülünk minden mérkőzésre, minden ellenfélből."

Az Érd edzője, Szabó Edina az alábbiak szerint látta a mérkőzést: „Nehéz periódusokon sikerült jól átlendülnünk a meccsen, ez az első félidőben jobban sikerült. A játék képe alapján nem érzem reálisnak a gólkülönbséget. Nagy kár a második félidő elején az összeomlásunkért, egy ilyen csapattal szemben, mint a Győr, nem szabad figyelmetlenségeket megengednünk magunknak. Összességében nagyon örülök, hogy elődöntőzünk, a Győr nagyon nemes ellenfél számunkra, mindig nagyon jó és tanulságos meccseket vívunk. Gratulálok az ellenfélnek!"

Korábban

Tízgólos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Érd ellen.

Győri Audi-ETO - Érd 34:24 (16:11)

A mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetségtől Görbicz Anita 2013-ban az NB I-ben a legjobb magyar játékosnak, míg Katrine Lunde Haraldsen a legjobb külföldi állampolgárságú játékosnak járó elismerést vehetett át.

Schatzl góljával kezdődött a találkozó, de Kovacsics és Orbán találataival gyorsan sikerült a fordítás. A folytatásban a két győri játékosnak köszönhetően komolyabb előnyt szereztek a győriek. Mindkét játékos háromszor volt eredményes tizenkét perc alatt.

A folytatásban kilenc gólos megnyugtató előnyt szerzett Ambros Martín együttese, de kisebb hullámvölgybe kerültek. Támadásban sok technikai hibát követtek el, közel nyolc percen keresztül nem lőttek Oguntoye kapujába, míg a vendégek zsinórban hatszor voltak eredményesek, így két perccel a vége előtt három gól volt a különbség. Az utolsó percben Kovacsics és Löke találata után végül 16:11-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően alaposan bekezdtek a csapatok, hiszen három perc alatt négy gólon igazságosan osztoztak az együttesek. A kezdeti rohanás után fokozatosan átvették a vezetést Ambros Martín tanítványai, Herr bravúrjainak is köszönhetően a második félidő 18. percében 26:16-os állásnál tízgólos különbség alakult ki. Az utolsó szakaszban állandósult a különbség, végül 34:24-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Érd ellen.

A második félidőben Korsós Dorinának aláfordult a bokája, ezért le kellett cserélni. A győri szurkolók reménykednek, hogy Szepesi súlyos sérülése után Korsós hamar visszatérhet a pályára.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Végső dudaszó pillanatában még Sirián is feliratkozott a gólszerzők közé. 34-24

(II.) 30.p. Hornyák Dóra a hazaiaknál, az érdieknél Kovács volt eredményes. 33-24

(II.) 29.p. Nem jött be a kettős kínai figura a győrieknél, míg a vendégeknél Vukcsevics és Triscsuk is a kapuba talált. 32-23

(II.) 26.p. Kovács megszerezte negyedik találatát. 32-21

(II.) 25.p. Hornyák D. is feliratkozott a gólszerzők közé. 32-20

(II.) 24.p. Schatzl szépített szélről. 31-20

(II.) 24.p. Korsós harcolt ki hétméterest, Görbicz értékesítette. A győri szélsőnek aláfordult a bokája, így le kellett cserélni. 31-19

(II.) 23.p. Triscsuk egy csellel két győri játékost csapott be, majd lőtt magabiztosan Herr kapujába, de Rédei-Soós is feliratkozott a gólszerzők közé. 30-19

(II.) 20.p. Szép támadás végén Orbán emelte át a vendégek kapusát. 28-17

(II.) 19.p. Lerohanás után Löke emelt a kapuba, de Triscsuk rögtön válaszolt. 27-17

(II.) 18.p. Löke góljával alakult ki a tízgólos különbség. Szabó Edina időt kért. 26-16

(II.) 16.p. Amorim átlövésből pattintott Oguntoye lábai között a kapuba. 25-16

(II.) 14.p. Indítás után Klivinyi pattintott a kapuba. 24-16

(II.) 13.p. Görbicz a hétméterest sem hibázta el. 24-15

(II.) 11.p. Görbicz Anita utánozta Kovacsicsot, szintén cunderezve lőtt gólt. 23-15

(II.) 9.p. Lerohanás után Kovacsics cunderezett a kapuba. 22-15

(II.) 7.p. Görbicz átlövésből lőtt a vendégek kapujába. Időt kért Szabó Edina. 21-15

(II.) 6.p. Klivinyi szépített, majd Görbicz adott gyönyörű hát mögötti passzt Lökének, aki nem hibázta el a ziccert. 20-15

(II.) 4.p. Koren átlövésből, Görbicz test mellől lőtt a kapuba. 19-14

(II.) 3.p. Potyognak a gólok. Amorim passza után Bognár-Bódi húzta vissza a rövid sarokba a labdát, majd Klivinyi szépített. Gyors támadás végén Amorim lőtte a kapuba, de Triscsuk azonnal válaszolt. 18-13

Vége az első játékrésznek!

30.p. Görbicz bejátszása után Löke megszerezte második találatát. 16-11

29.p. Kovacsics szélről pattintott a kapuba. 15-11

29.p. Emberelőnyben Kovacsics harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. Klivinyi rögtön válaszolt átlövésből. 14-11

27.p. Ismét hibáztak támadásban a győriek, míg a vendégeknél Kovács lőtt test mellől a kapuba. 13-10

26.p. Hullámvölgben az ETO, Schatzl szélről emelt Herr kapujába. 13-9

24.p. Három egymást követő érdi gól, Koren szélről lőtt a kapuba. Időt kért Ambros Martín. 13-7

23.p. Klivinyi ismét átlövésből lőtt Herr kapujába. 13-6

21.p. Bulatovic könnyedén lőtte ki a bal alsó sarkot, majd Kovács  szépített. 13-5

18.p. Löke is feliratkozott a gólszerzők közé. 12-4

17.p. Amorim megszerezte második találatát, majd a következő győri támadás végén Bulatovic lőtte ki a bal alsó sarkot. 11-4

16.p. Bulatovic a győrieknél, míg Klivinyi a vendégeknél volt eredményes átlövésből. 9-4

15.p. Amorim passza után Korsós emelte át Oguntoyét. 8-3

14.p. Herr védése után Amorim vitte végig a pályán a labdát és lőtte be a ziccert. 7-3

13.p. Kovács szépített emberhátrányból. 6-3

12.p. Orbán is három találatnál jár. 6-2

10.p. Kovacsics harcolt ki hétméterest, amelyet magabiztosan értékesített. 5-2

9.p. Balog hétméteresből szépített. 4-2

7.p. Orbán szélről cunderezett a vendégek kapujába, majd Kovacsics megszerezte második találatát. Szabó Edina, az Érd vezetőedzője időt kért. 4-1

5.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics értékesített, míg a győrieknél Herr hárított büntetőt. 2-1

4.p. 3,5 percen keresztül nem találtak a kapuba a csapatok, majd Schatzl szélről, míg Orbán középről 6 méterről szerzett gólt. 1-1

Az esélyes egyértelműen Ambros Martín együttese, s a BL-ben a hazai, Buducnost elleni pontvesztést követően a Larvikban elért magabiztos győzelem után okkal bizakodóak a zöld-fehérek.

Az Érd jelenleg negyedik, mindössze két pontra lemaradva a harmadik helyen álló Dunaújvárostól. A 8. fordulóban Érden 31–23-ra győztek a győriek.

A montenegrói Dragana Cvijics (b) és Görbicz Anita a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, a II. csoport 1. fordulójában vívott Győri Audi ETO KC - Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) mérkőzé
A montenegrói Dragana Cvijics és Görbicz Anita a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, a II. csoport 1. fordulójában vívott Győri Audi ETO KC - Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) mérkőzésen Győrben 2014. február 1-jén. A 2012-es győztes montenegrói Buducsnoszt Podgorica 23-23-as döntetlennel távozott az Egyetemi Csarnokból. MTI Fotó: Kovács Anikó

Ronaldo a Király Kupa-döntőt is kihagyhatja

A friss orvosi vizsgálatok szerint a térdsérüléssel bajlódó portugál támadó bal lábában izomsérülést… Tovább olvasom