2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 14°C Még több cikk.

NB 1: Érdi győzelme után döntőbe jutott az Audi-ETO

Az első félidő végén nagy meglepetésre 17:15-re vezet az Érd hazai pályán a győriek ellen, de szünetet követően sokkal jobban játszott az ETO és 33:26-ra győzött.
Nagy meglepetésre az első félidőben még két góllal vezetett az Érd, de a tizennégy gólig jutó Löke vezérletével sima győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese és bejutott az NB 1 döntőjébe.

Érd – Győri Audi-ETO 26:33 (17:15)

Gólszerzők:

Érd: Kovács A. 8, Koren 6, Klivinyi 5, Schatzl 3, Triscsuk 2, Vukcsevics 2.

ETO: Löke 14, Amorim 5, Kovacsics 5(3), Bulatovic 4, Korsós 3, Orbán 1. Hornyák Á. 1.

Esélyeshez méltóan kezdte a találkozót a jobb erőkből álló Győri Audi-ETO együttese, hiszen három perc elteltével már 3:1-re vezettek az Érd otthonában. A folytatásban is a győriek akarata érvényesült, Bulatovic és Löke találataival tizenöt perc elteltével hatgólos előnyt szereztek a védekezésben sokat hibázó hazai együttessel szemben. (5-11)

Hamar eldőlni látszott a találkozó, ám Szabó Edina együttese nem hagyta magát és fokozatosan felzárkózott. A győriek egyre több technikai hibát követtek el támadásban, illetve védekezésben sem tudtak jó teljesítményt nyújtani, Herr bravúrjai is elmaradtak ezúttal. A találkozó 25. percében 13:13-as eredménynél először vette át a vezetést az Érd Schatzl gólja után, amelyet az első félidő végéig sikerült megtartania, sőt végül 17:15-ös hazai előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően helyre állt a világ rendje. A győriek kapujában a második félidőben pályára lépő Lunde bravúrjainak, illetve a sorozatban három gólt szerző Lökének is köszönhetően 22:18-ra megfordították az eredményt.

Tíz perc elteltével viszont ismét változtatni tudott játékán az Érd, sikerült egy gólra felzárkózniuk. (22-23). Ambros Martín, a győriek mestere ezúttal is felrázta csapatát és a gyors lerohanásoknak is köszönhetően hamar elléptek az Érdtől. A második félidőt 18:9-re megnyerő Győri Audi-ETO együttese végül 33:26-os győzelmet aratott és a Ferencváros ellen játszik az NB 1 döntőjében.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Szép támadás végén ezúttal is a norvég beállós volt eredményes, majd a végső dudaszó pillanatában megszerezte tizennegyedik találatát. 26-33

(II.) 29.p. Löke már tizenkettedik találatát szerezte meg. 26-31

(II.) 27.p. Kovács A. ezúttal is a kapuba talált, de Hornyák Ágnes is feliratkozott a gólszerzők közé. 26-30

(II.) 25.p. Löke bravúros mozdulattal lőtt a kapuba. 25-29

(II.) 24.p. Triscsuk szép gólt lőtt felugrásból. 25-28

(II.) 23.p. Klivinyi szintén átlövésből válaszolt, de Amorim megszerezte ötödik találatát. 24-28

(II.) 22.p. Bulatovic átlövésből lőtt gólt. 23-27

(II.) 20.p. Korsós emberhátrányban volt eredményes szélről. 23-26

(II.) 19.p. Kovács A. harcolt ki hétméterest, de Klivinyi lövését hárította Lunde.

(II.) 18.p. Kovács A. betörésből volt eredményes, Bulatovic a kiállítás sorsára jutott. 23-25

(II.) 17.p. Kovacsics hétméteresből volt eredményes, majd Löke ismét a kapuba talált. 22-25

(II.) 16.p. Löke már kilencnél jár, de Kovács A. ismét a kapuba talált. 22-23

(II.) 15.p. Koren góljával egyre jött fel az Érd. 21-22

(II.) 13.p. Ezúttal is Kovács A. lőtt a második félidőben pályára lépő Lunde kapujába. 20-22

(II.) 12.p. Kovács A. szépített átlövésből. 19-22

(II.) 10.p. Szabó Edina, a hazaiak vezetőedzője időt kért Korsós gója után. 18-22

(II.) 8.p. Löke a győriek vezére, nyolc találatnál jár. 18-21

(II.) 6.p. Lerohanás után Löke már hatnál járt, de 20 másodperc elteltével ismét a kapuba talált. 18-20

(II.) 5.p. Amorim egyenlített átlövésből. 18-18

(II.) 3.p. A hazaiaknál Koren és Kovács, a győrieknél Amorim volt eredményes. 18-17

(II.) 1.p. Kovacsics nem hibázta el a büntetőt. 17-16

Vége az első félidőnek!

30.p. Löke szépített középről. 17-15

29.p. Kovács A. megszerezte harmadik találatát. Ambros Martín időt kért. 17-14

27.p. Schatzl ismét eredményes volt szélről, ám Amorim rögtön válaszolt. Kovács A. gólja után ismét kettő a különbség. 16-14

26.p. Gyors indítás után Schatzl góljával vezet az Érd. 14-13

25.p. Koren szélről lőtt Herr kapujába, majd lerohanás után Vukcsivics is eredményes tudott lenni. 13-13

24.p. Schatzl szépített szélről. 11-13

21.p. Herr indítása után Löke könnyedén lőtt a kifutó Oguntoye mellett a kapuba. 10-13

20. Korán második találata után ismét csak kettő a különbség. 10-12

20.p. Kovacsics büntetőt hibázott, de a kipattanó után már eredményes tudott lenni. 9-12

19.p. Klivinyi góljával kettőre zárkózott fel az Érd. Ambros Martín időt kért. 9-11

17.p. Vukcsevics duplázott, majd Klivinyi is a kapuba talált. 8-11

16.p. Vukcsevics szépített beállós pozícióból. 6-11

15.p. Bulatovic nagy gólt lőtt pattintva. 5-11

14.p. Ezúttal is Amorim bejátszása végén volt eredményes Löke. 5-10

13.p. Szép bejátszás végén Löke is duplázott, majd Koren szerezte meg első találatát. 5-9

12.p. Bulatovic is kettőnél tart. 4-8

10.p. Klvinyi megszerezte második találatát is. 4-7

8.p. Gyönyörű akció végén Kovacsics gól. 3-7

7.p. Klivinyi szépített. 3-6

5.p. Bulatovic nagy gólt lőtt a bal felsőbe, majd Löke is feliratkozott a gólszerzők közé. Időt kért Szabó Edina, az ÉRD vezetőedzője. 2-6

4.p. Kovács A. szépített betörésből, de Kovacsics azonnal válaszolt. 2-4

3.p. Lerohanás után Orbán is megszerezte első találatát. 1-3

2.p. Triscsuk egyenlített, de Amorim rögtön ismét a hazaiak kapujába talált. 1-2

1.p. A hazaiak első próbálkozását védte Herr, majd Amorim passza után Korsós volt eredményes szélről. 0-1

Már melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó!

Egy győzelemre a döntőtől a címvédő Audi-ETO

Szerdán 17.45 órától Érden lép pályára az Audi-ETO a női NB I elődöntőjében. Az első felvonást a címvédő győriek nyerték, akik egy újabb sikerrel bejutnának a fináléba, ahol az FTC vár majd rájuk.

A múlt szerdai összecsapáson Görbiczék az első félidő közepére szereztek nagyobb előnyt, amit majdnem ledolgozott az Érd, a második félidő elején azonban ismét megrázták magukat a zöld-fehérek, s végül 35–21-re győztek.

Ambros Martín vezetőedző így fogalmazott: „A legfontosabb, hogy megnyertük a mérkőzést. Mostantól a szezon végéig ez számít, nem a gólkülönbség. Fő célunk továbbra is az, hogy a hullámzó teljesítményt elkerüljük. Véleményem szerint az első találkozón a játék képe nem tükrözte a végeredményt, az Érd sokáig nagyon jól tartotta magát. Felhívja a lányok figyelmét arra, hogy még keményebben kell készülnünk a hátralévő meccsekre."

Különvonat a négyes döntőre

Az Audi-ETO a szurkolói egyesülettel közösen mindkét napra különvonatos utazást szervez a Bajnokok Ligája négyes döntőjének összecsapásaira. Jelentkezni és fizetni Gulyás Gábornál lehet a szerdai Érd elleni találkozón, valamint az április 25–26-i Magyar Kupa négyes döntőn. Azon szurkolók, akik személyesen nem tudnak regisztrálni, átutalással, illetve az OTP Bank fiókjaiban készpénzben is fizethetik a jegyek árát – személyenként 2300 forint naponta – a Győri ETO Kézilabda Szurkolók Egyesülete 11737007-20741761-es számlaszámára. A pénz beérkezésének határideje: április 28.

Korábban - Kedd 19-40 - Fináléban a Ferencváros

A Ferencváros hazai sikere után kedden idegenben is legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I elődöntőjében, így a papírformának megfelelően bejutott a fináléba.