2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 13°C Még több cikk.

Nagyszerű Görbicz Anita és Amorim: FTC-Audi ETO 25-32

A bajnoki döntő első mérkőzése az első félidő tizedik percéig volt szoros az eredmény.

FTC-Audi ETO 25-32 (10-18)
Budapest, női NB I-es döntő, 1. mérkőzés, 1200 néző. V.: Andorka, Hucker.

FTC: Abramovics – Kovacsicz 3, PENA 4,  Szucsánszki 3, Cifra 1, Tomori 2, Szarka 1. Cs.: Szikora (kapus), Zácsik 1, Vérten 2, Such, STEINBACH 6/2, Szekerczés, Szamoránszky 2. Edző: Elek Gábor.

Audi-ETO: LUNDE – BÓDI 3, LÖKE 4, Tervel, AMORIM 6, GÖRBICZ 8/3, Kovacsics 2. Cs.: Herr (kapus), Hornyák D., KORSÓS 3, Soós 2, Orbán 1, Sirián, Hornyák Á., Bulatovic 3. Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3. Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Audi-ETO-nak.

Görbicz Anita: - Elég kemény mérkőzés volt, főleg az elején. Jól játszott a csapat, a végén kicsit kiengedtünk, de ez szerintem érthető. Nehéz volt felpörögni, de a Fradi nem úgy játszott, ahogy vártuk. A győri mérkőzésen keményebb meccset várok.

Szucsánszki Zita: - A második mérkőzésen megteszünk mindent, hogy szorosabb legyen. Még egy kicsit több kell. Fel fogunk állni.

Eduarda Amorim: - Tökéletes szezont szeretnénk zárni. Győrben is a mai mérkőzés taktikáját játszanánk.

Elek Gábor: – Nagyon egyben van az ETO, s ezt ismét bizonyította. Az első félidőben Bajnokok Ligája-formában kézilabdázott, s  azt hiszem, sok esélyünk nincs a  világ legjobb csapata ellen a má
sodik meccsen sem.

Ambros Martín: – Három csapattól tartottunk ebben az évben,
a Podgoricától, a Larviktól és a  Fraditól. Nos, túl vagyunk mind
egyiken, s bár még egy meccs hátravan, de bizakodással tölthet
el bennünket a vasárnapi játék. Nehéz meccsre számítottunk, de
mert koncentráltan játszottunk, ezért lett miénk a siker.

Korsós Dorina: – Nagyon fáradt vagyok, de nem fizikailag,
hanem pszichésen. A BL-döntő  előtt jobban izgultam, mint az
érettségi előtt, s már az írásbeli vizsgákon túl vagyok, így a jövő
héttől a szóbelire készülök, meg persze a Fradi elleni vis
szavágóra.

Orbán Adrienn: – Rendkívül jól védekeztünk, sikerült kikap
csolnunk a Fradi átlövőit. Ennek is köszönhető a győzelem.

Online közvetítés

Csak zárkózni tudott a Fradi a második félidőben. Az Audi ETO úgymond második sora is tartotta a magabiztos előnyt.

30. perc: Soós is betalált. 25-32

30. perc: Szarka induálásból. 25-31

29. perc: Herr védte Véretn ziccerét.

28. perc: Steinbach átlövésből ismét nem hibázott. 24-31

27. perc: Steinbach lőtt nagy gólt. 23-31

25. perc: Korsós vitte végig a labdát. 22-31

24. perc: Orbán is gólt szerzett. 22-30

23. perc: Soós Viktória lőtt gólt, majd vérten. 22-29

22. perc: Kovacsicz jobb szélről. 21-28 - 6 perc alatt 12-ről 7-re jött fel a Fradi.

20. perc: ismét Pena eredményes. 20-28

19. perc: Tomori lerohanás végén. 19-28

18. perc: Pena lőtt gőlt betörésből. 18-28

17. perc: Hornyák Dórát szórták ki 2 percre. Steinbach belőtte a hetest. 17-28

16. perc: Lunde helyén Herr. Soós is a pályán. Bognár-Bódi pedig gólt lőtt. 16-28

15. perc: Amorim betörés után hetes. Görbicz mellé lőtt.

14. perc: Vérten lőtt gólt. 16-27

14. perc: Bognár-Bódi indításból. 15-27 - Elek Gábor ismét időt kért.

13. perc: Amorim is megállíthatatlan. 15-26 - görbicz hibázott hetest.

12. perc: Kovacsics Anikó ismét bal szélről. 15-25

11. perc: Pena harcolt ki büntetőt, Tervel tépte le. Steinbach belőtte. 15-24

10. perc: Bulatovic verte meg védőjét. 13-24

6. perc: Görbicz a bal felsőbe lőtte nyolcadik gólját. 12-23

5. perc: Kettős hátrányban a Fradi. Kovacsics lőtt a bal szélről. 11-22 - Pena lőtt kettős hátrányból. 12-22

4. perc: Görbicz ismét hetesből. 11-20

3. perc: Amorim is lőtt egy gólt középről. És másros tíz közte. 10-20 - tomori gól: 11-20

2. perc: Görbicz anita lőtte a második félidő első gólját. 10-19

1. perc: Ambros Martín nem változtatott a támadósorán.

Az Audi ETO kezdte a második félidőt.

Női kézilabda bajnoki döntő: FTC - Audi-ETO - az MTI felvételei.

A legerősebb sorával kezdte az Audi ETO a mérkőzést, és kétséget sem hagyott afelől, hogy már Budapesten, a Fradi otthonában is győzelemre játszik a csapat. Minden poszton jobb a győri együttes.

30. perc: Amorim szépen húzta vissza a lövést. 10-18 - Tervelt küldték ki 2 percre.

30. perc: Ambros Martín is időt kért.

28. perc: Görbicz Anita a bal alsóba lőtte a büntetőt. 10-17

27. perc: Szucsánszki ismét távolról. 10-16

27. perc: Löke, görbicz bejátszása után. 9-16

26. perc: Szucsánszki újabb nagy góljával 9-15

25. perc: Amorimot húzta vissza Kovacsicz. 2 percet kapott. Korsós a bal szélről szépen ejtette át Szikorát. 8-15

24. perc: Szamoránszky fejezte be a lerohanást góllal. 8-14

23. perc: Löke ball kézzal lőtt a kapuba. 7-14

22. perc: Görbicz Anita belőtte a hetest. 7-13

20. perc: Kovacsicz másodszor a jobb szélról. 6-11. Korsós válaszol bal szélről. 6-12. Szucsánszki a bal felsőbe lőtt. 7-12

19. perc: újabb Bulatovic gól. 5-11

19. perc: Szamoránszky beállóból. 5-10

18. perc: Löke fejezte be a lerohanást. 4-10

18. perc: Bulatovic lőtt 10 méterről nagy gólt. 4-9

16. perc: Steinbach lőtt távolról. 4-8

13. perc: Amorim ismét betalált. 3-8 - Cifrát állították ki 2 percre.

13. perc: újabb ferencvárosi hetes. Tomori ejtését védte Lunde.

12. perc: Amorim góljával négy góllalvezet az ETO. 3-7. Elek Gábor időt kért.

11. perc: Löke gyors indulásból eredményes. 3-6

10. perc: Zácsik lőtt gólt távolról. 3-4 - Görbicz harmadik találatával 3-5

8. perc: Amorim átsétál a nyitoot védelmen. 2-4. Lunde második rossz indítása.

8. perc: Pena törtbe középen. 2-3

7. perc: Görbicz futtából. 1-3

6. perc: Szucsánszki harcolt ki hetest. Amorom sárga. Pena csúnyán fölé lőtt.

5. perc: Bognár-Bódi lőtt gólt a jobb szélről. 1-2

3. perc: Kovacsicz lőtte a meccs első gólját a rövid felsőbe. 1-0 - Görbicz egyenlít. 1-1

2. perc: Tervel Bulatoviccal cserél támadásban. Passzív miatt veszik el az ETO-tól a labdát.

A mérkőzést a Fradi kezdte. Az ETO kezdőjében (védekezés): Kovacsics, Görbicz, Amorim, Löke, Bognár-Bódi, Tervel. Kapuban Lunde.

11-10 a bajnoki címek számát tekintve a Fradinak. A sorozat végén egyenlíthet az ETO.

Elzőzmények - A Ferencvárossal vívott bajnoki döntő két győzelemig tart, és - idéntől idegen-otthon-otthon lebonyolítási rendszerben.

"Természetesen jó hangulatban várja a csapat a mérkőzést. Nagy sorozat vége felé járunk, már csak a Ferenvcáros elleni meccsek vannak hátra a szezonból. Három célunk közül kettőt már begyűjtöttünk, és a harmadikat is meg szeretnénk szerezni. Jól ismerjük az FTC-t, ők is minket. Ezen a szinten nehéz már újat mutatni a másiknak. A Népligetben soha sem egyszerű pályára lépni, ezt mi is nagyon jól tudjuk. Szeptemberben itt vereséget szenvedtünk, ez pedig fokozott figyelemre kell, hogy intsen minket! Ellenfelünket maximálisan tisztelve, teljes koncentrációval kell játszanunk a győzelem érdekében!" - nyilatkozta Ambros Martín vezetőedző az Audi ETO honlapján.

Női NB I, döntő, 1. mérkőzés:  FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 12.20 óra

Korábban
- Szerdától a készlet erejéig kaphatóak a május 15-i 19 órakor kezdődő Győri Audi ETO KC-Ferencváros bajnoki döntő második mérkőzésére a belépőjegyek.

Az ülőjegyek ára 4000 forint, az állójegyek 2500 forint.

A klub felhívja a szurkolók figyelmét, hogy a meccs napján nem lesz jegyértékesítés az Egyetemi Csarnoknál.

A pénztár nyitvatartási ideje (helye Győri Audi ETO KC klubház, Kiskút liget): hétfőtől csütörtökig: 8:30-11:30 és 13:00-15:00 óra és pénteken: 8:30-11:30 óra.

Vízibalett az ETO Parkban: Győri ETO-Honvéd 4-2

Hiába vezetett 2-0-ra az ETO, egyenlített a Honvéd az első félidő végén. A végén azonban az ETO… Tovább olvasom