2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Nagy lépés az ezüstérem felé

Ferencváros 23 (11) Graboplast- ETO 25 (13) Népliget, NB I-es női mérkőzés, rájátszás az 1–4. helyért, 700 néző. V.: Herczeg, Sidi.
A második helyért (ami egyben a Bajnokok Ligájában való indulást is jelenti) folytatott harcban kulcsjelentőséggel bíró találkozó álomszerűen indult győri szempontból. Az ETO mind védekezésben, mind pedig támadásban szinte hibátlanul játszott, hamar jelentős előnyre tett szert.
A 12. perc elején 6 góllal (2–8) vezetett Róth Kálmán együttese, ám a sorozatos kiállítások kissé megtörték lendületét, ezt kihasználva felzárkózott a Ferencváros (8–9).

A holtponton egy gól talán átsegíthette volna Görbiczéket, de éppen a győriek irányítója hibázott el egy büntetőt, ám Mehlmann gólja, ami szó szerint a jobb alsó sarokban ragadt, valamint Róth Kálmán időkérése segített a nehéz helyzetben, így a szünetben jogos ETO-vezetést mutatott az eredményjelző.

A második harminc perc is győri találattal indult, a folytatás azonban nem a vártnak megfelelő volt, a nagy lendületet diktáló hazai együttes sorra lőtte góljait és kevesebb mint öt perc alatt fordított. Sőt, két góllal is vezettek a hazaiak, ám a győriek nem adták fel. Sirina védéseinek, valamint Görbicz remek játékának köszönhetően fordítani tudott a Graboplast-ETO. A döntés az utolsó negyedórára maradt, a Fradi több alkalommal is meglépett két góllal, de a győri kapuban ott volt Sirina Irina, aki bravúrok sorozatát mutatta be, majd mikor Borbás Rita emberhátrányból egyenlített, már érezni lehetett, hogy megszerezhető a győzelem.

A hajrában a kínálkozó alkalmat meg is ragadták Görbiczék és ezzel visszavágtak a Győrben elszenvedett vereségért lépéselőnybe kerülve a BL-szereplésért vívott küzdelemben.
Amennyiben a Graboplast- ETO a zárófordulóban hazai pályán legyőzi a Vác együttesét, akkor jövőre indulhat a legrangosabb európai kupasorozatban.