2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 30°C Még több cikk.

Nagy góllal nyertek a lilák - Újpest-Győri ETO 1-0

Jól eltalált lövéssel tartotta otthon a három pontot az Újpest az ETO ellen egy küzdelmes meccsen.

Újpest-Győri ETO 1-0 (0-0)
OTP Bank Liga, 26. forduló, Újpest, 2015. május 3., 1058 néző; játékvezető: Solymosi Péter

Az Újpest egygólos győzelmet aratott a vendég Győri ETO ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A lila-fehérek sorozatban harmadik sikerüket aratták, s feljöttek a hatodik helyre a tabellán.

Újpest FC: Balajcza - Nego, Heris, Litauszki, Forró - Balogh B., Addo (Bardhi, 63.) - Andric (Stanisavljevic, 86.), Nagy I G., Suljic - Ojo (Perovic, 58.)

Győri ETO FC: Pogacsics - Nagy Á. (Windecker, 49.), Lang, Lipták, Ibánez - Pátkai (Bucsa, 64.), Kamber - Brdarovski, Rudolf (Kvilitaia, 77.), Koltai - Priskin

Az első félidőben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a vendégek több veszélyes kontratámadást is vezettek. A lila-fehéreknek is volt számos gólszerzési lehetősége, de Pogacsics többször is bravúrral hárított. A szünet után is adódtak helyzetek mindkét kapu előtt, majd a csereként beállt Perovic gólja eldöntötte a találkozót.

Miriuta László: - Ojo-t ki kellett volna állítani a bírónak második sárgával. Gratulálok a csapatomnak, futott, harcolt, nem tudok panaszkodni.

Online közvetítés

2. félidő - A második félidőben már kevesebb helyzetet alakítottak ki a csapatok. Az Újpestnek több helyzete volt, amelyből egyet belőtt.

90. perc: 3 perc hosszabbítás.

89. perc: Lipták szerelte beszúszva Suljicot ziccerben középen a 16-oson belül.

86. perc: Andric helyett Stanisavljevic a pályán.

85. perc: Nego kapott sárgát. Priskint rúgta meg.

82. perc: Lang kapott sárgát, Andricot rántotta le.

78. perc: Ibanez mentett röviden, épp Bardhi elé, aki nagyot lőtt, de mellé trafált.

77. perc: Kvilitaia be, Rudolf le.

74. perc: Bardhi lőtte kapura 22 méterről a szabadrúgást. A jobb alsóba tartó labdát Pogacsics védte.

69. perc: vezet az Újpest! 1-0
Andric pörgette Perovic elé a labdát, aki 20 méterről a jobb felsőbe lőtt. Szép gól.

67. perc: Rudolf adott középre bal oldalról, Priskin nagy erővel épp Balajczába fejelte a labdát.

65. perc: Pogacsics védett lábbal hatalmasat. Nego adott középre, Perovic bal alsóba tartó labdáját védte a győri kapus bravúrral.

63. perc: Bardhi lépett pályára Addo helyére. Pátkai helyén Bucsa.

58. perc: Ojo helyett Perovic a pályán.

58. perc: Pátkai elé pattant a labda, aki lekezelte, és 15-ről fölé lőtte a ziccert.

57. perc: Kamber felé szállt a labda középen, de csak belecsúsztatni tudott a győri játékos.

55. perc: Ojo lépett oda csúnyán Windeckernek, elmaradt a sárga. Priskin viszont sárgát kapott.

49. perc: cserél az ETO: Nagy Ádám helyett Windecker folytatja a játékot. Nagy szédült, ezért a csere. A fiatal jobbhátvéd nem okozott csalódást.

46. perc: az Újpest kezdte a második félidőt. Nincs csere a csapatoknál.

Az első félidőről röviden

15 perc játék után átvette az Újpest a kezdeményézaést és sorra alakította ki helyzeteit, de a befejezések pontatlanok voltak vagy Pogacsics védett.

1. félidő - a félidőben 0-0

45. perc: Balogh bal lábas bombája ment fölé. 2 perc hosszabbítás.

42. perc: Balajcza védte koltai távoli lövését.

42. perc: Andric adott be balról, Nagy fejelte le a labdát Ojo-nak, aki fordulásból lőtt. Pogacsics nagyot védett.

36. perc: Ojo és Lang lökdősődött. Aztán már többen is beszálltak. Végül csak Ojo kapott sárga lapot, akivel a bíró közölte: "Ki fogom állítani." Ojo válasza: "Speak english."

32. perc: Pátkai Métá kapott sárga lapot, mert odarúgott Suljicnak.

31. perc: Kamber fejelte tovább a labdát Priskin elé, de a csatár jobb oldalról az oldalhálót találta el.

24. perc: Ojo futotta le Liptákot, de mielőtt lőtt volna az ötös bal sarka elől, Lang Ádám becsúszva szerelt.

21. perc: Nego ugratta ki kiválóan Herist, aki 7 méterről fölé emelt.

20. perc: Suljic cselezett kétszer, majd ugratta ki jobb oldalon Nego-t, Pogacsics védett nagyot.

18. perc: Lipták Pátkaiba rúgta az Újpest veszélytelen beadását. A labda végül Balogh elé került, de Nagy Á. jól lépett közbe.

15. perc: Suljic vette át rosszul a labdát a 16-oson belül, így nem jutott el lövésig.

13. perc: szépen járatta a labdát az Újpest, végül Andric lövése Liptákról vágódott le. Nagyon nyom az Újpest: Addo lövése ment mellé.

11. perc: Ojo jobb oldali beadását húzta le biztosan Pogacsics.

10. perc: Balogh ívelte a hosszúra 30 méterről a szabadrúgást, de veszélytelen volt.

7. perc: Rudolf cselezett több védő között, de lövése 18-ról nagyon fölé ment.

5. perc: Nego jobbal 14-ről az égbe lőtte a labdát.

3. perc: Priskin húzott el a jobb oldalon. Sajnos a Koltai lekészített labdája rövid lett, így Pátkai lövése nem volt veszélyes.

1. perc: egy ütközésnél Priskin maradt a földön, de folytatja.

1. perc: a zöld szerelésben játszó ETO kezdte a mérkőzést.

A kezdőrúgás előtt: Himnusz.

Az ETO keretében öt akadémista is szerepel, akik hétfőn mennek érettségizni: Horváth Dani, Kerékgyártó Dávid, Mayer Milán, Mervó Bence és a kezdők közé nevezett Nagy Ádám is.

Az ETO kezdője: Pogacsics Krisztián, Vladica Brdarovski, Lipták Zoltán, Lang Ádám, Luis Ibanez, Nagy Ádám, Djordje Kamber, Pátkai Máté, Rudolf Gergely, Priskin Tamás, Koltai Tamás

Miriuta László a mérkőzés előtt: - Győzni jöttünk, de minimum az egy pont a cél.

Az Újpest FC-Győri ETO FC labdarúgó mérkőzés május 3-án 16.30 órakor kezdődik a Szusza Ferenc stadionban.

Előzmények - Az OTP Bank Liga hétvégi fordulójában az Újpest FC–Győri ETO FC labdarúgó mérkőzés május 3-án 16.30 órakor kezdődik a Szusza Ferenc stadionban. Az újpesti rendőrkapitányság kéri azokat a gépkocsikkal vagy autóbuszokkal érkező ETO drukkereket, akik a helyszínen szurkolnak csapatunknak, hogy az M1/M7 autópálya közös szakaszán a 10. km szelvényénél található AGIP benzinkút parkolójában gyülekezzenek 15.00 és 15.15 óra között, innen pedig rendőri felvezetéssel juthatnak el a stadionhoz - közölte az eto.hu.

Nyert és elkerült a kieső zónából a Hamburg

A Hamburger SV 2-1-es győzelmet aratott a Mainz otthonában a német labdarúgó-bajnokság 31.… Tovább olvasom