2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 25°C Még több cikk.

Münchenben botlott a Bayern

A Milan és a Liverpool jutott be a szerdai visszavágók után a legjobb négy közé, ahol a Manchester United és a Chelsea lesz a két ellenfél.

BAYERN MÜNCHEN - AC MILAN: 0-2 (0-2)

8. p: Van Bommel a jobb oldalról ívelt keresztbe, a labda átszállt a Milan védői felett, Lell az ötös sarkánál ballal rosszul találta el, ami majdnem így lett jó a bajoroknak, de a Dida felett átpattanó labdát Oddo a gólvonalról rúgta a magasba.

12. p: Makaay kitűnő labdát adott a balösszekötő helyén kapura törő Podolskinak, aki ballal 13 méterről laposan lőtt kapura, ám Dida vetődve védte a lövést.

27. p: Kaká szerzett labdát a Bayern térfelének közepén, majd laposan középre passzolt, a hazai 16-os előtt Seedorf ballal átvette a labdát és 17 méterről jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1.

31. p: Seedorf sarokkal tette tovább a labdát a lesen álló Inzaghinak, aki egyedül lépett ki középen, majd 16 méterről Kahn felett a léc alá helyezett. 0–2.

64. p: Kaká a bal oldalon tört be a 16-oson belülre, kétszer is becsapta Lellt, majd kapura fordult, de a hat méterről leadott lövését Kahn vetődve hárította.

Az AC Milan a hazai döntetlen után, már az első félidő derekán, Seedorf és Inzaghi góljaival négy perc alatt eldöntötte a továbbjutás sorsát Münchenben. Továbbjutott az AC Milan 4–2-es összesítéssel.

Az olasz gárda a legjobb négy között az angol Manchester United csapatával találkozik.

LIVERPOOL - PSV EINDHOVEN: 1-0 (0-0)

3. p: Cocu beadása után Farfan tizenkét méterről fejelt kapura, de Reina hárított.

26. p: Pennant beadása után Crouch 12 méterről lőhetett kapura, de Gomes bravúrral kiütötte a labdát.

67. p: Riise indult meg a bal oldalon, majd középre adott, ahol a védők között a hosszú oldalon érkező Fowler elé került a labda. A hazai támadó középre passzolt, Crouch jókor érkezett és az ötösön belülről a kapuba lőtt. 1–0.

81. p: Riise bal oldali beadása után a labda Crouch elé került, aki 9 méterről a kapu fölé bólintott.

A Liverpool 3–0-ás előnye birtokában jobbára az eredmény megtartására törekedett a vendég PSV Eindhovennel szemben, a szünet után aztán az újabb győzelmet is megszerezte. Továbbjutott a Liverpool 4–0-ás összesítéssel.

A legjobb négy között a Liverpool egy másik angol együtessel, a Chelsea gárdájával csap össze.