2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

MTK - Győri ETO FC 5-2

Mátyus János helyett Stark Pétert jelölte a kezdőcsapatba Csank János vezetőedző.

4. p: Megszerezte a vezetést az MTK. Bori a jobb oldalról ívelt keresztbe a győri kapu elé, Czvitkovics fejjel továbbított középre, Zsidai nem túl erős fejesét Sztevanovic ütötte ki, a kipattanó labdát pedig Kanta J. közelről a kapuba lőtte. 1–0.

14. p: Az ETO szöglete után Kanta J. iramodhatott meg a felezővonal tájékáról. Lerázta Zsókot, s egészen a győri ötösig vezette a labdát, ott egy csellel becsapta Varga G.-t, majd laposan a győri kapuba gurított. 2–0.

50. p: Stark ért kézzel a labdába a győri 16-os vonala előtt, Erdős – tévesen – 11-est ítélt. A büntetőhöz Kanta J. állította le a labdát, lövése azonban kipattant a jó irányba vetődő Sztevanovicról, Kanta azonban lecsapott a labdára, s a kapust is kicselezve lőtt közelről a hálóba. 3–0.

60. p: Lambulic közelről lőtt kapura, Regedein irányt változtatott a labda, amely a győri hálóba hullott, öngól. 4–0.

62. p: Varga Z. átadása után Bajzát tizenkét méterről lőtt nagy erővel az MTK kapujának bal felső sarkába. 4–1.

67. p: Vincze O. jobb oldali beadása után a tétlenkedő védők közt Granát az ötösről lőtt a hosszú sarokba. 4–2.

92. p: Németh K. egy gyors ellentámadás után balról cselezte be magát a győri 16-oson belülre, majd középről laposan a jobb sarokba bombázott. 5–2.

Több hónapos kihagyás után a három sárga lapos eltiltását töltő Mátyus János helyett Stark Pétert jelölte  a kezdőcsapatba Csank János vezetőedző. Az MTK agresszív letámadásának hamar meglett az eredménye, már a negyedik percben gólt szerzett a hazai gárda. Amikor pedig már-már összekapta volna magát a Rába-parti alakulat, ismét a kék-fehér értek el újabb találatot. Szünetig hiába szedte össze magát, s javult valamelyest az ETO játéka, nem sikerült a hátrányból  lefaragnia.
A második negyvenöt perc elején az MTK játékosai ismét a kapujuk elé szegezték Hanákékat, s ha vitatható büntetőből is, de a remek formában futballozó Kanta J. révén tovább növelték előnyüket.

Ráadásul egy szerencsés találattal negyedik gólját is megszerezte az MTK, ám az ETO becsületére legyen mondva, nem zuhant össze, Bajzát és Granát talált a kapuba, s ezzel valamelyest sikerült az eredményen szépíteni. A mérkőzés utolsó perceiben azonban a győri származású, csereként beállt Németh K. tört borsot a zöld-fehérek orra alá, a fiatal tehetség először nagy helyzetben még hibázott, majd egy szépségdíjas góllal állította be a végeredményt.

Csank János vezetőedző így értékelte az együttes Hungária körúti teljesítményét a mérkőzés másnapján:

„Sajnálatos, hogy ennyi gólt kaptunk, főleg a negyedik és az ötödik találat bosszantó különösen. Komoly egyéni hibák játszottak közre abban, hogy már a mérkőzés elején kétgólos hátrányba kerültünk. Úgy érzem, bár ezúttal is voltak bravúrjai, kapusunk sem volt magabiztos, ráadásul a büntetőnél sem volt szerencséje. Ami talán biztató lehet, hogy a nyílt sisakos játékban nekünk is sikerült két gólt szereznünk."
A vezetőedzőt arról kérdeztük, lesz-e következménye az általa is említett egyéni hibáknak.

„Nem büntetjük meg a játékosokat, ha erre gondol, mert nem szándékosan hibáztak. Természetesen azért levonjuk a tanulságokat, remélhetőleg ehhez hasonló hibák többet nem fordulnak elő. Amit már többször is említettem, ez a szezon a csapatépítésről s arról szól, hogy megtudjuk, kikre számíthatunk az elkövetkező időszakban."
Érthetően a csapatkapitány Jäkl Antal sem volt boldog a vereség után:
„Különösen az első félidőben muzsikált gyengén a védelem, de úgy érzem, szerencsétlen gólokat is kaptunk.

A folytatásban már jobban játszottunk, éreztük, hogy amikor feljöttünk két gólra, elbizonytalanodott az ellenfél, azonban ezt sem sikerült kihasználnunk. Azért is fájó az öt bekapott gól, mert megszakadt egy jó sorozatunk, az MTK elleni mérkőzésig tíz meccsen csak hét gólt kaptunk.  Minél hamarabb túl kell lépnünk ezen a vereségen, javítanunk kell."

Garami József: – Meghatározta a mérkőzés menetét, hogy az elején sikerült gólokat szereznünk. Ez megnyugtatta a csapatot. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

A Győr bravúros döntetlenje a női kézilabda KEK-ben

Bravúros döntetlent ért el a Győri Graboplast ETO a női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának… Tovább olvasom