2018. 05. 20. vasárnap - Bernát, Felícia 12°C | 23°C Még több cikk.

MTE: ''Szégyelljük magunkat''

Barcson botlott a Gyirmót, gyenge mérkőzésen játszott döntetlent hazai pályán a sereghajtó ellen az MTE, a DAC viszont nyerni tudott Győrben a Soroksár ellen.
Barcs - Gyirmót 1-0 (1-0)
Barcs, 200 néző. V.: Mészáros.
Gsz.: Fónai

Barcs: Kuczkó – Miskovics, Horváth Á., Dr. Matus, Pókos, Kordély (Tolnai), Horváth A., Fónai, Koller, Szabó N., Kollega. Edző: Dárdai Pál.
Gyirmót: Boros – Varga G., Kozmér, Radics, Szabó Cs. (Tóth N.), Pápai (Bognár), Pék, Horváth R., Baumgartner, Németh L. (Földes), Oross. Edző: Hannich Péter.

12. p: Baumgartner átadása után Oross lépett ki a védők között, azonban nagy helyzetben kapu mellé lőtt.
45. p: Egy jobb oldali hazai támadás végén Fónaihoz került a labda, aki 14 méterről lőtt a gyirmóti kapuba. 1–0.
58. p: Varga G. beadása után Tóth N. 3 méterről fejelhetett kapura, Kuczkó bravúros mozdulattal hárított.

Két egyenlő teljesítményt nyújtó csapat mérkőzésén hiába dolgozott ki több helyzetet a Gyirmót, az első félidő utolsó percében lőtt szerencsés góllal nyert a Barcs.
Jók: Kollega, Koller, Fónai, ill. Boros, Radics, Pék.

Dárdai Pál: – Jókor rúgtuk a győztes gólt.
Hannich Péter: – Egy védekezési hibából kapott góllal nyert a hazai együttes.

**********

Integrál-DAC - Soroksár 2-0 (1-0)
Győr, 500 néző. V.: Pintér.
Gsz.:  Laki, Bali.

Integrál-DAC: Deli – Pásztor, Hegedűs, Szabadfi, Présinger, Töltősi (Lajtos), Czanik, Galántai, Fleischhacker, Laki (Vastag), Bali (Kerekes). Edző: Szentes Lázár.
Soroksár: Komora – Telegdi, Szálkai, Ferencz, Koljanovics, Németh, Hauser, Burzi, Hegedűs, Kiss, Csepregi. Edző: Elekes József.

28. p: Présinger bal oldali beadását a védők között kibújó Laki fejelte a kapuba. 1–0.
61. p: Pásztor rúgott keresztbe egy labdát, és a jó ütemben felugró Bali a léc alá csúsztatott. 2–0.

Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés, amelyen a helyzeteit kihasználó Integrál-DAC fontos,  megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben helyenként jól adogató vendégek ellen.
Jók: Laki, Galántai, Bali, ill. Hegedűs, Burzi.

Szentes Lázár: – Kevésbé látványos játékkal, de nagy akarattal játszva szereztük meg a győzelmet.
Elekes József: – Ellenfelünk kihasználta két óriási hibánkat, ezért megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

**********

MTE 1904 - Komló 1-0 (0-0)
Mosonmagyaróvár, 700 néző. V.: Király K.
Gsz.: Pálla, ill. Varga Zs.

MTE 1904:
Antal – Tóth G. (Szabados), Fülöp N., Taglialegne, Pálla, Fehér B., Szalai T., Régi (Cseri), Kiss R. (Varga B.), Horváth D., Bene. Edző: Soós Imre.
Komló: Kovacsevics – Kovács P., Tallósi, Győri, Korbuly, Gelencsér, Méhn, Horváth J., Müllerlei (Németh Á), Varga Zs., Szabó Cs. Edző: Ott József.

1. p: Bene lépett ki a védők közül, de nagy helyzetben a kapu mellé lőtt.
25. p: Varga Zs. öt méterről a felső kapufát találta el.
57. p: Pálla végzett el egy jobb oldali szögletet, a labda pedig érintés nélkül a bal sarokban kötött ki. 1–0.
69. p: Jobb oldali beadás után Varga Zs. hat méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–1.

Kezdeti hazai rohamok után feljöttek a vendégek, mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de ezek kihasználatlanul maradtak. Szünet után ha lehet, még mélyebbre süllyedt a mérkőzés színvonala, mindkét csapat rengeteg hibával játszott. Alacsony színvonalú mérkőzésen egyik gárda sem érdemelt  győzelmet, habár helyzeteik alapján a komlóiak közelebb álltak a találkozó megnyeréséhez.
Jók: Pálla, ill. Méhn, Varga Zs., Gelencsér

Soós Imre: – Innen csak lefelé lehet menni. Szégyelljük magunkat, elnézést kérek szurkolóinktól.
Ott József: – Amilyen helyzetben jelenleg mi vagyunk, ilyen mérkőzésen ennyi százszázalékos ziccert nem lehet elhibázni.