2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia 1°C | 6°C Még több cikk.

MTE 1904 - Orosháza FC 3 - 1

Az első negyedórában kiegyenlített küzdelem alakult ki, húsz perc után a megszerezték a vezetést a hazaiak.
Tóth György góllal mutatkozott be az MTE-ben.
14. p:
Egy visszagurított labdát Szabó G. 17 méterről jó helyzetben a kapu mellé lőtt. 22. p: Kertészt lerántották a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a sértett biztosan értékesítette. 1–0.

26. p:
Dobi 18 méteres szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki. 1–1.

41. p:
Majoros 16 méteres lövését Dombai bravúrral hárította.

43. p:
Lovas 18 méteres lövését Dombai szögletre ütötte.

46. p:
Pradan jó labdát kapott és a kilépő kapus mellett nagy helyzetben a kapu mellé lőtt.

50. p:
Tóth Gy. a kapusról kipattanó labdát 13 méterről a bal alsó sarokba gurította. 2–1.

54. p:
Schafranek ívelt középre, de Méri hat méterről a kapu fölé fejelt.

59. p:
Burkust lökték a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Schafranek biztosan lőtte a hálóba. 3–1. 75. p: Luksa 25 méteres szabadrúgása a léc fölé szállt.

81. p:
Méri 16 méteres lövését szerencsével védte Such.
Az első negyedórában kiegyenlített küzdelem alakult ki, húsz perc után feljöttek a hazaiak és egy jogos büntetőből vezetést szereztek. Az egyenlítés nem sokat késett, Dobi szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki.

A félidő hátralévő részében a vendégek játszottak fölényben, több helyzetet dolgoztak ki, de szünetig az eredmény nem változott.
Fordulás után az orosháziak kissé visszaestek és az MTE kétgólos vezetést szerzett. A továbbiakban a vendégek jól játszottak, de lehetőségeiket nem tudták kihasználni. Az MTE idény eleji játékkal a helyzetei alapján megérdemelten nyert a kulturáltan játszó Orosháza ellen.

Jók: Dombai, Pálla, Méri, Burkus, ill. Dobi, Lovas, Ferenczi.

Menczeles Iván: – A helyzeteink alapján megérdemelten szereztük meg a három pontot a számunkra roppant fontos mérkőzésen.

Belvon Attila: – Most mondhatnék cifrákat is, azonban tény, hogy az ellenfél kapusa volt a mezőny legjobbja. Érezhető volt a hazai pálya előnye.

A horvátok és a svédek fölényesen győztek

Elszenvedte első vereségét a bolgár labdarúgó-válogatott a magyarok csoportjában. Válogatottunk… Tovább olvasom