2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

MTE 1904-Szolnoki MÁV Neusiedler 1-0

Az első negyedórában a lendületes MTE szép támadásokat vezetett és Schafranek révén megérdemelt vezetést szereztek.
A 6. percben Kertész jó labdát kapott, de 11 méterről a kapu fölé lőtt. A 11. percben Nagy A. bal oldali szöglet után a kapu fölé fejelt. A 13. percben bal oldali szöglet után a labda kipattant a védőkről és Schafranek 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0. A 23. percben Schafranek 18 méterről kecsegtető helyzetben a kapu fölé emelt.

A 26. percben Cseke 20 méteres lövése a kapu fölé szállt. Az 58. percben Kertész 10 méterről óriási helyzetben a kapu fölé lőtt. A 65. percben Újhegyi ment el a jobb oldalon, beadását Kertész 8 méterről a kapu mellé lőtte. A 73. percben Balogh szöglet után 6 méterről a kapu fölé fejelt. A 76. percben Kertész jó labdát kapott Csekétől, de nagy helyzetben kivárt és a védők mentettek. A 82. percben Cseke 15 méteres lövését védte Rézsó, pedig ez is nagy helyzet volt.

Az első negyedórában a lendületes MTE szép támadásokat vezetett és Schafranek révén megérdemelt vezetést szereztek. A félidő hátralévő részében továbbra is a hazai csapat játszott fölényben, de kínálkozó helyzeteik rendre kimaradtak. Szünet után feljöttek a szolnokiak, formás támadásokat vezettek, de a hazaiak kapujára nem sok veszélyt jelentettek a jól záró hazai védelemmel szemben.

A mérkőzés hátralévő részében jobbára a mezőnyben folyt a játék. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a lendületes MTE egygólos győzelme megérdemelt a kulturáltan és sportszerűen játszó szolnokiak ellen. Így az MTE győzelemmel búcsúzott a lelkes hazai közönségétől.
Jók: Puglits, Nagy A., Méry, Schafranek, ill. Rézsó, Balogh, Romanek.

Menczeles Iván:
– Úgy búcsúztunk közönségünktől, ahogy szerettünk volna. Megérdemelten szereztünk három pontot egy igen erős csapat ellen.
Simon Antal: – Ahhoz, hogy idegenben pontot szerezzünk, gólt vagy gólokat kell rúgni. Ez a mai napon nem sikerült, így a hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott.