2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Motorsport: izgalmak bukásokkal

A Real Motorcentrum Motorsport Egyesület rendezte pannonhalmi pályáján a Közép-Európa-kupa nemzetközi versenyt.
A gyermek, serdülő, junior- és utánpótláskorú versenyzők vívtak nagy csatákat a bajnoki helyekért. Őket a quadok követték, ahol az első körben a két vezető versenyző egy ugratón a levegőben összeakadt, s egy látványos bukás lett a vége. A futamot félbe is kellett szakítani, a mentőknek bőven akadt dolguk. Friss információ, hogy egyik versenyző sérülése sem súlyos. Kis csúszással újraindulhatott a futam, a folytatásban már a látványé volt a főszerep, az utánpótlás korosztály mezőnye gondoskodott erről, hiszen a fiatalok a felnőttmezőnyben is megfelelő köridőket motoroztak.

A 85 kcm-ben a junioroknál a Real Motorcentrum Motorsport Egyesület győri tehetségének, Varga Imrének esélye volt a bajnoki cím megnyerésére. Az első futam rajtja nem a legjobban sikerült, csak hetedikként fordult az első kanyarban, de lendületes és egyre erősödő motorozással feljött a harmadik helyre. Ezt a futam végéig sikerült is megőriznie. A második futam rajtja aztán nagyszerűen összejött, harmadik helyen sikerült elrajtolni, de egy körrel később ketten megelőzték. Az ötödik körben aztán nagyszerű motorozással visszaszerezte a harmadik helyet. Ekkor még úgy tűnt, sikerül megtartani a pontelőnyt, de a nyolcadik körben az ellenfél, Balásy Csaba is tudott egy helyet javítani. Nagyon kicsin múlt a siker.

A juniorok után a felnőttek amatőr és profi csapatbajnoki futamait rendezték. Az amatőröknél is történt két bukás, de szerencsére ezek sem végződtek súlyos sérüléssel, emiatt azonban újfent megcsúszott kissé a program. Az élsportban a KTM I csapata szerezte meg idén a győzelmet, amelyet ifj. Németh Kornél csapatba kerülésével értek el.

A magyar quadbajnokság utolsó előtti fordulóját is ezen a hétvégén rendezték Pannonhalmán. Az első futam rajtját a tavalyi mxq1-es bajnok Busz Patrick kapta el a legjobban, de többen is „rátapadtak". Nem sokkal később egy leugrót elmérve Szatmári Imre (mxq1) elugrott Busz Patrick (mxq1) mellett, de a levegőben gépeik kereke összeakadt és hatalmasat estek. Szerencsére a mentők gyorsan megérkeztek, és kórházba szállították a két versenyzőt. Rövid szünet után újra elrajtoltatták a mezőnyt, mely Béres Zsoltnak (mxq1) sikerült a legjobban, mögötte Sirok Martin (mxq1) haladt. A végén is ez volt a sorrend kettejük között.
Mxq2-ben Jádi Tibor meglépett a mezőnytől szokásos gyors tempójában, melyet meg is tartott a futam végéig.

A második futam során a rajttól legjobban Koltai Alvin Alex (mxq 2) jött el, melyet fél körig tartott is, de megérkezett Sirok Martin (mxq1) és Jádi Tibor (mxq2), akik megelőzték, így Koltai visszacsúszott a 2. helyre mxq2-ben. Béres Zsolt (mxq1) megelőzte az egész mezőnyt, így legnagyobb ellenfelét, Sirok Martint is. A 3. helyen Herner Péter motorozott.

A bajnokságban még minden nyitott. Az aranyérem a bugyi viadalon dől majd el.

Lovassport: Európa-bajnokokat köszöntöttek

A negyvennégy évvel ezelőtt, 1967-ben Salzburgban az amatőr lovasok Európa-bajnokságán aranyérmet… Tovább olvasom