2018. 05. 21. hétfő - Konstantin 13°C | 23°C Még több cikk.

Most a miénk volt a hajrá: Kecskemét-Győri ETO FC 3-3

Végig futott az eredmény után az ETO a Kecskemét otthonában, végül ikszre hozta a meccset Csertői Aurél csapata. Ezúttal a győrieké volt az utolsó tíz perc, a zöld-fehérek kétgólos hátrányból egyenlítettek.

KECSKEMÉT - GYŐRI ETO FC 3-3 (1-1)
Labdarúgó NBI, 27. forduló
Kecskemét, Széktói stadion, 2500 néző
V: Szilasi

Kecskemét: Ribánszki - Gyagya, Radanovic, Balogh B., Farkas I. (Koszó 83.p.) - Foxi, Ebala Litsingi (Dosso 46.p.), Csukics, Vujovic - Tököli (Bertus 88.p.)

ETO FC: Sztevanovic - Takács Á., Djordjevic, Totadze, Völgyi - Ji-Paraná (Dudás 78.p.), Kiss M. (Tokody 78.p.), Koltai, Pilibaitis, Dinjar - Alekszidze (Ceolin 57.p.)

Gólszerzők: Vujovic (7.p.), Tököli (47.p.), Foxi (77.p.)  ill. Dinjar (35.p.). Pilibaitis (81.p. tizenegysből), Dudás (88.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Egyenlített az ETO! Dudás kapott remek kiugratást, egyedül törhetett kapura, bemutatta a lövőcselt, majd lazán a kapuba emelt. 3–3.

81. perc: A labda mögé Pilibaitis állt és higgadtan a jobb alsó sarokba gurított. 3–2.

80. perc: Tizenegyeshez jutott az ETO! Völgyit buktatták a tizenhatoson belül.

78. perc: Ji-Paranát Dudás, Kiss Mátét Tokody váltotta.

77. perc: Foxi góljával már 3–1! Csukics szerzett labdát a vendégek térfelén, majd a közép-afrikai játékoshoz passzolt, aki 14 méterről, nagy erővel és a keresztléc segítségével a kapuba bombázott.

72. perc: Egy percen belül a második győri sárga. Ezúttal Völgyi Dánielnek.

71. perc: Kiss Máté kapott sárgát, mert rácsúszott Tököli lábára.

65. perc: Tököli lőtt 19 méterről ballal, de a labda elkerülte a bal alsó sarkot.

64. perc: Kiss Máté lövését védte könnyedén Ribánszki.

57. perc: Cserélt az ETO. Aleksidze helyére Ceolin érkezett.

56. perc: Radanovic kapott sárgát.

55. perc: Foxi jobb oldali szabadrúgását Gyagya csúsztatta méterekkel kapu mellé.

50. perc: Dinjar került ordító helyzetbe, de Ribánszki védte a győri játékos hét méterről leadott lövését.

47. perc: Megint a Kecskemétnél a előny. Tököli kapott labdát a tizenhatos előterében, majd egy okos csel után a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt a Kecskemét, Litsingi helyett Dosso állt be.

45. perc: Vége az első félidőnek.

37. perc: Ebala kapta a meccs első sárga lapját.

35. perc: Egyenlített az ETO! Dinjar adott volna be a bal oldalról, de Gyagya Attila lábán felpattant a labda és a nyújtózkodó Ribánszki felett a kapuba hullott. 1–1.

32. perc: Aleksidze lőtt a kapu fölé 18 méterről.

24. perc: Ji-Paraná lőtt centikkel a kapu fölé egy szabadrúgást 24 méterről.

23. perc: Dinjar lőtt 12 méterről éles szögből kapura, de Ribanszki hárítani tudott.

21. perc: Aleksidze ugratta ki Koltait a tizenhatos vonalán, de les miatt megállította az akciót Szilasi.

15. perc: Egy beadás után Völgyi tette vissza vissza a kapu elé a labdát, ahol Djordjevic érkezett, de fejese fölé ment.

13. perc: Völgyi adott be a baloldalról félmagasan, középen Dinjar érkezett, de rosszul találta el a labdát, így kirúgás lett az akció vége.

12. perc: Egy beívelt szabadrúgást Vujovic csúsztatott kapura 7 méterről, de Sztevanovic résen volt és megfogta a labdát.

7. perc: Vezet a Kecskemét! Foxi passzolt a tizenhatoson belülre Goran Vujovichoz, aki 14 méterről, kapásból emelta bal felső sarokba. 1–0.

3. perc: Ebala lőtt 20 méterről nem sokkal a jobb oldali kapufa mellé.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést

Győrött már elcsitultak az elmúlt, Paks elleni bajnoki mérkőzés hullámai, amelyeket a hazai győzelem elmaradása, a meg nem adott gól körüli vita és Trajkovic kiállítása okozott.

A zöld-fehérek immár teljes intenzitással a mai Kecskemét elleni összecsapásra koncentrálnak, amelyet az alföldi városban rendeznek meg.
Az ETO-t fogadó KTE hét közben a Magyar Kupában a döntőbe jutott, így szinte már biztosra vehető, hogy jövőre az Európa Ligában indulhatnak, miután a fináléban a bajnoki címet lényegében már megnyerő Videoton lesz az ellenfelük.

Ide kapcsolódó hír, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága a Videoton FC–Győri ETO FC bajnoki mérkőzést egy nappal előbbre hozta, így azt május 14-én, szombaton 17.30 órakor rendezik meg. A Videotonnak a kupadöntő és a bajnoki mérkőzés között ezzel meglesz a háromnapos pihenője.

Visszatérve a mai kecskeméti mérkőzésre, kétségkívül nehéz kilencven perc vár a győri zöld-fehérekre. A két csapat ugyan azonos pontszámmal áll a táblázaton, de a pályaválasztó lila-fehérek az utóbbi időben rendkívül eredményesen szerepelnek, míg az ETO sok gonddal küzd. Bár jó néhányan úgy vélik, a vendégcsapat inkább már csak papíron eshet ki az első osztályból, azért az ETO részéről nem árt az óvatosság és jobb lenne minél előbb gondoskodni a százszázalékos biztonságról. Például egy bravúros kecskeméti győzelemmel...

Csertői Aurél, az ETO vezetőedzője a klub hivatalos honlapján így fogalmazta meg a KTE elleni mérkőzéssel kapcsolatos gondolatait:

„Idegenben szeretnénk a pontjainkat gyarapítani. Tudjuk, hogy a Kecskemét hazai pályán nagyon nehéz ellenfél, ráadásul bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. Nekünk is fontos, hogy pontokat szerezzünk."

A győrieknél változott a sérültek listája. Tokody Tibor hosszú idő után felgyógyult és már a kispadon kap helyet, míg Szabó, Nicorec, Sztanisic és Bouguerra maródi, ők nem játszhatnak.
Eltiltása miatt hiányzik majd a győrieknél a kiállított Trajkovic és az öt sárga lapos büntetését töltő Fehér Z., a Kecskemétből pedig hasonló okok miatt Bori.

Szinte biztosra vehető, hogy az észt Ahjupera a nyártól ismét Győrött folytatja a pályafutását.

• 10. RP 2011. május 09. 10:58
    „#8 Az a baj, hogy volt nekünk ezen a poszton egy Kink, és elég magasan van azóta léc.”
  • 9. Hyppolit 2011. május 09. 09:12
    „3:1 után csak gratulálni tudok.Az ilyen talpraállás kellene, hogy jellemezze az igazi ETO-szívet.Kár az elpuskázott idényért, remélhetőleg az illetékesek "újra-gombolyítják" a koncepciót, rendezik a sorokat, ősztől pedig tabula rasa!Csak személyes álláspont, de Verebes-mestert jobban aktivizálnám!”
  • 8. etofan82 2011. május 08. 11:29
    „Nem tudom ki hogy látja,de én bátran kijelentem hogy Marko Dinjar egyre jobb formában van.”
  • 7. gondolat1234 2011. május 06. 21:53
    „A méltán híres, európai szinten is retteget Kecskemét otthonában szívvel-léllekkel játszva, taktikus, gyors focit bemutatv bravúr egy pontot szereztünk. Én csak gratulálni tudok a fiúknak !”
  • 6. Contar 2011. május 06. 20:12
    „Meglepődtem, hogy a kecskeméti kapus lett a meccs legjobbja! Való igaz, volt két nagy védése, ráadásul az egyik a végén!”
  • 5. jazmine33 2011. május 06. 19:37
    „4. figyi...és volt hiányzok is:)))
    kecskeméten soknak a döntetlen sem sikerül..örüljünk a 3 gólnak”

BL - Ötmeccses eltiltást kapott Mourinho

Az UEFA pénteken öt mérkőzésről eltiltotta José Mourinhót, a Real Madrid portugál vezetőedzőjét. Tovább olvasom