2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 23°C Még több cikk.

Mosonmagyaróvár-Audi ETO: 21-28 - fotók

A címvédő Győr esélyeshez méltóan nyert a női kézilabda NB I szombati fordulójában.

Mosonmagyaróvár-Győri Audi ETO KC 21-28
2015. 01. 24. 18 óra, Mosonszolnoki Sportcsarnok

Frankovic könnyed találatával, így pedig mosonmagyaróvári vezetéssel vette kezdetét a mérkőzés. A párharc eleje a vendég gárda nem várt bizonytalanságát, néhol pedig látványos botladozását hozta. A hatodik percben még mindig csak 2:1-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző, amire reagálva Ambros Martin vezetőedző időt kért, hogy egy kis rendet tehessen a győriek fejében.

Kiteljesedni ugyan még mindig nem tudott az élvonalbeli gárda teljesítménye, de határozottan jobban játszottak a kis közjátékot követően. Igaz a nyolcadik percben – először a mérkőzésen - előnyt szereztek, de meglépni továbbra sem tudtak.

Mosonmagyaróvár-Audi ETO: 21-28

A félidő további része is fej-fej melletti játszmát hozott, de immár a vendég gárda dominálta a mérkőzést. A pihenő előtti percekben a valódi győri virtus megmutatta magát és öt gólos előnyt halmoztak a hazai együttes kárára.

A fordulót követően ismét Lana Frankovic találata jelentette az első gólt a játékrészben. A mosonmagyaróváriak teljesítménye továbbra is kiegyensúlyozott és lendületes maradt, miközben ellenfelünk játéka kissé visszamaradt a tőlük megszokott top szinvonaltól. Ettől függetlenül a játékrész egésze során magabiztosan tartották a 3-4-5 gólos előnyt, ezzel biztosítva a két pontot.

Az első félidőhöz hasonlóan, a végjáték során újra erőre kaptak és végül hét gólos különbség mellett zárult a két gárda közötti kimondottan baráti összecsapás. Játékunk néhol igencsak biztató megoldásokat mutatott mind védelemben, mind pedig a támadások során.

Petróczi Viktória remek formában védte kapunkat szinte a teljes mérkőzésen, míg az első NBI-es mérkőzésén debütáló Hársfalvi Júlia három egészen szenzációs gólt szerzett, ezzel bizonyítva rátermettségét az előtte álló kihívásokra.

Róth Kálmán: Sok európai nagycsapat büszke lenne erre az eredményre az ETO ellen. Észrevehető volt az ellenfélen, hogy nagyon kemény mérkőzést játszott a héten, és ezt a fáradtságot a csapatom időnként ki tudta használni.

Ambros Martín: Vannak olyan győzelmek, amelyekért nem feltétlenül jár dicséret a csapatnak, ezúttal az ellenfélnek szeretnék gratulálni.

Előzmény:

Eredmények: Mosonmagyaróvár-Győri Audi ETO KC 21-28 (10-15) Fehérvár KC-Érd 20-25 (9-14) Ipress Center-Vác - Dunaújvárosi Kohász KA 23-23 (16-9) Siófok-Galérius Fürdő - MTK Budapest 40-24 (20-10)

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 16 16 - - 517-319 32 pont 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 16 14 1 1 545-361 29 3. Dunaújvárosi Kohász KA 16 11 1 4 421-362 23 4. Érd 16 10 1 5 417-364 21 5. Fehérvár KC 16 9 1 6 374-366 19 6. Siófok-Galérius Fürdő 16 8 2 6 458-432 18 7. EUbility Group-Békéscsaba 15 6 - 9 375-438 12 8. DVSC-TVP-Aquaticum 16 5 - 11 402-460 10 9. Ipress Center-Vác 16 4 1 11 345-403 9 10. MTK 16 3 2 11 404-470 8 11. Mosonmagyaróvár 16 3 2 11 372-440 8 12. Szeged 15 - 1 14 328-543 1

Online

2. félidő 21-28

2. perc: 11-15 - ahogy az első félidőben, a másodikban is Frankovic lőtte az első gólt.
4. perc: 12-15 - Ismét fraknovic.
5. perc: 12-16 - Bognár-Bódi góljával 4 va közte.
8. perc: 13-18 - Litre góljával maradt az 5 gól különbség a két csapat között.
9. perc: 14-19 - Kovacsics gólját írhattuk fel.
11. perc: 15-19 - Hársfalvi Júlia első felnőtt csapatbeli gólját lőtte.
14. perc: 16-22 - Szepesi hatra növelte csapata előnyét.
24. perc:  19-25 - Hársfalvi második gólját szerezte.
27. perc: 19-27 - Hornyák lőtt gólt emberhátrányból.
29. perc: 19-28 - Planéta lőtt gólt.
30. perc: 21-28 - Hársfalvi 3. gólja. Ez a végeredmény is.

A technikai akadály elhárult, elég sokáig tartott, jöhet a második félidő.

Késik a második félidő, mert áramszünet van a mosonszolnoki csarnokban. A halogének újra indulnak, tart a szünet.

1. félidő - 10-15

2. perc: 1-0 - Frankovic lőtte ameccs elős gólját.
3. perc: 1-1 - Korsós Dorina egyenlített.
4. perc. Ambrós Martín időt kért.
7. perc: 2-2 Müller góljával ismét egál.
9. perc: 2-3 - Löke góljával vezet a bajnok.
11. perc: 2-5 - Szepesi Ivett háromra nüvelte a győri csapat előnyét.
12. perc: 4-5 - Fraknovic góljával zárkózik a Mosonmagyaróvár.
13. perc: 5-5 - Töth Gabiella egyenlített büntetőből.
16. perc: 5-7 - Korsós lőtt gólt.
17. perc: 6-8 - Ismét Müller lőtt gólt.
20. perc: 7-10 - Aguilar góljával ismét három a különbség.
23. perc: 9-10 - Gyimesi talált be, ismét csak egy közte.
26. perc: 10-11 - Frankovic a gólszerző. Tapad a Mosonmagyaróvár.
28. perc: 10-13 - Müller góljával nő a különbség.
30. perc: 10-15 - Hornyák találatávak 5 a különség. Ez a félidő vége is.

Mindkét együttes keretét sérült játékosok ritkítják, így nem lesz könnyű dolga sem Ambros Martin, sem pedig Róth Kálmán vezetőedzőnek a mérkőzésre történő felkészülés során - írta honlapján a mosonmagyaróvári klub.

Róth Kálmán: - Mindkét csapat dolgát sérülések és betegségek nehezítik. Ettől függetlenül a tudásbeli különbségek természetesen jelentkezni fognak a pályán. Arra fogjuk használni ezt a mérkőzést, hogy olyan taktikai elemeket csiszoljunk, amiket majd a számunkra releváns tétmeccseken pontokra válthatunk.

Jövő héten BL-meccs a Larvikkal

Az Audi ETO–Larvik női Bajnokok Ligája-középdöntő kézilabda-mérkőzést február 1-jén rendezik az Audi Aréna Győrben.

Koudelka győzött Szapporóban

A szombaton harmadik cseh Roman Koudelka nyerte a síugrók világkupa-sorozatának vasárnapi versenyét… Tovább olvasom