2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

MKB-Sopron: plüssök a pályán, győzelem a zsebben-fotógaléria

Győzelemmel mutatkozott be hazai pályán az MKB-Euroleasing Sopron a női kosárlabda bajnokságban. Tizenöt zsák játék gyűlt össze a beteg gyerekeknek. (Videó)

MKB-Euroleasing Sopron – BEAC-Újbuda 80–46(25–9, 22–7, 17–12, 16–18)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, 1000 néző. V.: Németh Cs., Horváth A.

MKB-Euroleasing: HONTI 8, CZANK 6, Varga Zs. 7, Abramzon 5, TAMANE 18.
Cs.: FŰRÉSZ 11, Licskai 6, SZABÓ F. 11/3, Vágvölgyi, Doncsecs, Czinder 6, Böröndy 2.
Edző: Székely Norbert.

BEAC: Szász, Csicsai 10, Zsámár 4, Kárász 6, Bagi 5.
Cs.: KATONA SZ. 13, Várhalmy 2, Horváth Sz., Kisvári 2, Katona Zs., Gróf 4.
Edző: Balogh Judit.

Székely Norbert:  "Nagyon sok cserével játszottunk, igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni. Jó volt a mérkőzés arra, hogy minden játékos megérezze milyen is az NBI."

A nagyszünetre tervezett jótékonysági akciót sokan türelmetlenül várták, így már egy fővárosi időkérés után ellepték a gyermekeknek szánt plüssök a pályát. A parketta megtisztítása után folytatódott a játék, majd a dudaszó pillanatában újra repültek a játékok. Összesen tizenöt zsáknyi plüssállat gyűlt össze a szurkolók adományaiból, melyeket a csapat a soproni kórház gyermekosztályának juttat el.

Hullanak a plüss állatok.

Fotók: Torma Sándor
A találkozó online közvetítése:

40. perc: Negyven másodperccel a meccs vége előtt időt kér Székely Norbert. Az utolsó másodpercekben Czinder dob még egy kosarat. 80-46. Ez a vége.

38. perc: Nagy taps a nézőktől! Böröndy Vivien megszerzi első pontjait a felnőtt bajnokságban. 78-40.

37. perc: Czinder középtávolija is pontos. 74-38. Gróf büntetői után újra Czinder eredményes. 76-38.

35. perc: Már a legfiatalabbak is lehetőséget kapnak a hazai együttesbn Székely Norberttől. Czank talál be. 72-36.

31. perc: BEAC-kosár az elején, de jön Honti. 66-30.

A harmadik negyed után: 64-28.

30. perc: Honti passzából Tamane eredményes. Vége a negyednek.

29. perc: Gyorsoproni támadás fut végig a pályán, amelyet Tamane zár kosárral. 62-28.

28. perc: Tamane egyik büntetője kimarad. 58-28. Székely Norbert időt kér. Honti minkét büntetőt bedobja. 60-28.

27. perc: Csicsai 2, Katona 2 pont. 57-28.

25. perc: Katona kosarára Szabó válaszol. Majd ismétel. 57-24.

24. perc: Licskai 2/2. Katona, és Fűrész is közelről eredményes. 53-22.

22. perc: Fűrész ziccerből hibátlan. 49-20.

21. perc: Kicsit eleludt a Sopron. Csicsai két labdaszerzést követően kétszer talál be. 47-20.

...és most érkezik a plüss-eső másik fele. Több száz játék borítja el a pályát ismét. Látványosabb lett volna, ha nem "két részletben" szórják a plüssöket a parkettre a szurkolók, de soproni Erzsébet Oktató Kórház gyermekosztályának betegei bizonyára így is örömmel fogadják az ajándékokat.

20. perc: Vege a félidőnek. Tovább nőtt a különbség. A Sopron 47-16-ra vezet.

A nézők figyelmét ugyan többször is felhívták arra, hogy csak a félidő végét jelző sípszóra dobják a pályára a plüssállatokat, volt aki ezt már az időkérés után megtette...aztán mindenki folytatta. Sokáig állt a játék, amíg a rengeteg figurát összegyűjtötték a játéktérről.

19. perc: Szabó szerez labdát, Fűrész pedig bedobja a ziccert. 40-14.

18. perc: Szabó hármasa pontos. 38-14.

17. perc: A támadóidő utolsó pillanatában vállalja be Honti a középtávolit. 35-14.

16. perc: Tamane kosara jó, és a plusz egy is. 33-14.

15. perc: Fűrész szerez támadó lepattanót. Az akciót Tamane zárja kosárral. 30-12. Gyors válasz jön. 30-14.

14. perc: Rengeteg elhibázott ziccer után Katona talál be. 26-11. A ráadás is jó. 26-12. Licskai is hibátlan büntetőből. 28-12.

11. perc: Ambramzon 2/1. 26-9.

Az első negyed után: 25-9

10. perc: Bagi két büntetője jó. 25-9. Varga tripla-kísérlete kipattan. Vége a negyednek.

9. perc: Gyors soproni támadás. Fűrész ad gólpasszt Vargának. 25-7.

8. perc: Bagi kosara jó, és a ráadás is. Fűrész kettőből egyet értékesít. 19-7. Fűrész akcióból javít. 21-7. Szabó Fanni áll bele egy középtávoliba. 23-7.

7. perc: Czank közelije után Licskai palánk alatti kísérlete is jó. 18-4.

6. perc: Tamane mindkét büntetőjét beszórja. 14-4.

4. perc: Ambramzon és Fűrész Dia is nagy tapsot kap. Nyolvpontos a különbség. 12-4.

3. perc: Átvehették volna a vezetést a vendégek, de két gyors labdaszerzés után újra itt az előny. Czank, majd Honti eredményes. 8-4.

2. perc: Csicsai, majd Zsámár is betalál. Egyenlít a BEAC. 4-4.

1. perc: A meccs elkezdődött. A hazaiak vezethették az első támadást. Abramzoné az első kosár. 2-0. Tamane is bemutatkozik. 4-0.

Fotók: Magasi Dávid

A szezon első hazai mérkőzése rövidesen kezdődik. A csapatok bemutatása, és a Himnusz után a klub utánpótlásának tagji foglalták el a játékteret. A felnőtt csapat játékosaival közösen köszöntötték a nézőket. Felhangzott a "Hajrá Sopron" csatakiáltás.

A csapatból hiányzik a két amerikai légiós. Ők később csatlakoznak a kerethez. Bemutatkozhat azonban a lett válogatott Zane Tamane.

Nincs telt ház az Arénában, de az ülőhelyek nagyrésze "megtelt".

44 KOCSIS Boglárka

Mindkét megyei együttes győzelemmel kezdte a bajnokságot a szombati népligeti közös első fordulóban. Az MKB-Euroleasing a házigazda FTC-t, a SEAT Lami-Véd Győr pedig a BEAC-Újbudát győzte le a fővárosban. A csapatok hazai pályán is hasonló folytatásban bíznak.

MKB-Euroleasing–BEAC-Újbuda (ma, 18 óra)

Az ingyenesen megtekinthető hazai szezonnyitó előtt már 16.30 órakor megnyílnak az MKB-aréna kapui. A program az utánpótláscsapatok bemutatójával kezdődik, a sort a legkisebbek zárják. A felnőttcsapatok bemelegítése után pedig ünnepélyesen bemutatják a közönségnek az MKB-Euroleasing idei együttesét.

Ahogy arról a Kisalföldben már olvashattak, a csapat csatlakozott a Teddy Bear Toss megmozduláshoz. Az MKB-Euroleasing arra kéri a szurkolókat, hogy szimbolikus belépőjegyként egy-egy plüssállattal látogassanak ki a csarnokba, melyeket az első félidő lezárását jelző dudaszó pillanatában dobjanak be a pályára. A plüssöket a soproni Erzsébet Oktató Kórház gyermekosztályának ajánlják fel, hogy mosolyt csaljanak az ott gyógyuló kis betegek arcára. A szünetben díjazzák a tavalyi év legtöbbet fejlődött utánpótlás-játékosait, valamint ekkor tartják meg a tombolasorsolást is.

„Nem tudom különválasztani ezt a mérkőzést a Fradi elleni találkozótól és a szombati, Vasas elleni mérkőzéstől. Sok energiát kellett mozgósítanunk, hogy a Népligetben győzni tudjunk, és nagyon örülök, hogy a csapat mentálisan, fizikálisan és játékban is mindent megtett ezért. Most kis lélegzetvételhez jutunk, hazai pályán a BEAC ellen biztos győzelmet várok, és bár a hétvégi mérkőzés megint nehezebb lesz, azt is be kell húznunk. A héten már igyekszünk bővebb taktikai repertoárral pályára lépni, mint tettük azt a nyitófordulóban, és szeretnénk kifejezetten szórakoztató játékot nyújtani. A csapat életében a hazai szezonnyitó kiemelkedő jelentőségű, bízom benne, hogy minél több szurkoló kilátogat majd a mérkőzésre, hiszen jelentősen befolyásolja a játékunkat, mennyi néző előtt játszunk. Szeretnénk elérni, hogy a csapat körül kialakult közösség minél szélesebb legyen" – fogalmazott Székely Norbert vezetőedző.

SEAT Lami-Véd Győr–Vasas-Csata (ma, 18 óra)

Nem a legjobb előjelekkel várja a mérkőzést a győri gárda, mert Englert Orsolya talpműtétje után öt héttel sem hadra fogható, Semsei Barbara porcsérülése kiújult, és nem egészséges Simon Zsófia, valamint Kovács Krisztina sem.

„Kis túlzással azt sem tudom megmondani, ki vezeti át az ellenfél térfelére a labdát. Szomorú vagyok, mert ezek egyike sem új sérülés, azt hittem, ezekből amikor kell, kigyógyulnak a játékosok. Mindez nagyon megnehezíti a dolgunkat. Persze a bajok ellenére nem siránkoznunk, hanem játszanunk kell, s hazai pályán mindenképpen illenék legyőznünk a Vasast. Mindez azonban nem lesz egyszerű feladat. Bízom a lányokban, és abban, hogy mielőbb véget ér ez a balszerencse-sorozat" – mondta Tapodi Péter, a győriek vezetőedzője.

• 2. alacska 2010. október 01. 11:19
    „Csak így tovább! De figyeljünk az utolsó negyedre is ! Nagy csapatok esetén megbosszulhatja magát”
  • 1. fcsopron60 2010. szeptember 30. 15:27
    „Az okos Buttás Palinak nem tetszett a plüss állat bedobálás Hogy terjegetett a kezével .Azt hittem valamejek gyereknek beszól.”

Kitiltották a stadionból a győri Jimmy Jumpot

Jimmy Jump győri kiadása az ETO–ZTE NB I-es mérkőzésen a második félidőben futott be a… Tovább olvasom