2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

MKB-Sopron: hozták a kötelezőt

A rákátszás két győztes találkozóig tartó párharcának első felvonását a Sopron nyerte.

MKB-Euroleasing–Szolnok 88–56(29–11, 22–16, 12–8, 25–21)
Sopron, NB I-es női rájátszás, 1. mérkőzés, 400 néző. V.: Németh Cs., Horváth A.

MKB-Sopron: Honti 2, Németh B. 3, KRIVACSEVICS 10, Holt 4, Tamane 8.
Cs.: FÜRÉSZ 9/3, HORTI 14, VARGA ZS. 12, Eördögh 8/3, SZABÓ F. 11/3, Licskai 7/3.
Edző: Székely Norbert.

Szolnok: RISTIC 8, BOSKOVICS 15/6, Rubold 13/3, Serbán 8, Cvetanovics 5.
Cs.: Pungor 5, Gyuricza 2, Kovács A.
Edző: Mészáros Zoltán.

A soproni szurkolók felállva, vastapssal köszöntötték a Magyar Kupa-győztes csapatot. Cseppet sem látszott a hazaiakon a vasárnap esti ünneplés. Koncentráltan, és nagy kedvvel léptek parkettre az MKB-Euroleasing játékosai, s pillanatok alatt 12–0-ra elhúztak. A Szolnok csak az 5. percben szerezte első találatát. A folytatás is látványos játékot hozott (29–11), a szünetig könnyed játékkal növelte tovább előnyét a soproni gárda (51–27).

A második játékrész is kellemesen csordogált, ezúttal nem kellett megszakadniuk Krivacevicéknek a magabiztos sikerért. A pályán lévők mosolyogva kosárlabdáztak, a kispad és Székely Norbert pedig nyugodtan élvezte az éppen parketten lévők játékát. A 31. percben Licskai Zsófia – aki csütörtöktől a mai napon is csapatban lévő Szabó Fannival és több, idén már a felnőttek között is bemutatkozott tehetséggel egyetemben az országos juniorbajnokság soproni döntőjére készül – feliratkozott a pontlistára, és mindjárt egy triplával. A felszabadult játék jó előjel lehet a hátralevő feladatok előtt, s pozitív hír, hogy a jövő hét közepétől már számíthatnak a soproniak a kupadöntőn megsérült Coleman játékára is.

A két győztes találkozóig tartó párharc második felvonását csütörtökön 18 órakor játsszák Sopronban.

Székely Norbert: – Szépen és motiváltan játszottak a lányok. Örülök, hogy szurkolóink ilyen lelkesen fogadták friss Magyar Kupa-győztes csapatunkat.