2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

MKB-Sopron: Egy lépéssel közelebb a címvédéshez!

Kosárlabda - Egy lépéssel közelebb kerül a bajnoki címvédéshez az MKB-Euroleasing Sopron a női kosárlabda bajnokságban. Székely Norbert csapata, a három győztes meccsig tartó döntő első felvonásán, hazai pályán nyert a Szeged ellen.
MKB-EUROLEASING SOPRON - SZEVIÉP-SZEGED 73-54 (23-15, 17-15, 18-14, 15-10)
Női kosárlabda bajnoki döntő, 1. mérkőzés

Székely Norbert: "Küzdelmes meccsen győztük le a Szegedet. Ellenfelünk nehéz feladat elé állított bennünket. Hosszú még a bajnoki döntő."

40. perc: Russai szór egy hármast. 71-54. Krivacsevicsé a meccs utolsó kosara. 73-54. Ez a vége. Az első meccset hozz a Sopron a bjnoki döntőben. Vastaps a nézőtérről mindkét csapatnak.

38. perc: Eördögh kosarával 20 pont a különbség. 71-51.

37. perc: Most már azok a oproni játéksok is lehetőséget kapnak Székely Norbert vezetőedzőtől, akik eddig a padon ültek. Semsei, és Hadarics a pályán, de jön Horváth Lilla is.

36. perc: Újra Maslowski, majd Honti eredményes. 67-51. Eördögh szerez labdát, végigviszi, és bedobja a ziccert. 69-51.

35. perc: Macleod kosarára Maslowskitól jön a válasz. Egy triplával. 65-49.

32. perc: Laczi középtávolija jó. Majd jön Eördögh a túloldalon. 63-46.

31. perc: Macleod tripla. Jól kezdőik a hajrá! 61-44.

A harmadik negyed után: 58-44

30. perc: Holt szóló. Dupla, és nagy taps! 58-42. Vincze zárja kosárral a negyedet. 58-44.

29. perc: Holt, kettőből kettő. 56-40. Németh is. 56-42.

27. perc: Németh egy plusz egy. Eördögh kevéssel marad le a tripláról. Kettőt ér. 54-38. Zserzserunova büntetői jók. 54-40.

26. perc: Szakács, majd Honti duplája jó. 52-36.

25. perc: A büntetőket Németh beszórja. Honti is. 50-34.

24. perc: Zserzserunova Krivacseviccsel a nyakán is eredményes palánk alól. 46-32. Milovanovic büntetői pontosak. 48-32.

23. perc: Holt most akcióból szerez kosarat. 46-30.

22. perc: Holt növeli a soproni előnyt két jó büntetővel. 44-30.

21. perc: Macleod passzából Horti dobja a félidő első kosarát. 42-30.

A félidőben: 40-30

Egy kis statisztika:

A Sopron pontszerzői: Macleod 7, Milovanovic 6, Horti 6, Honti 2, Holt 13, Krivacsevics 6

A Szeged pontszerzői: Fűrész 5, Mslowski 13, Németh 2, Szakács 2, Vincze 2, Zserzserunova 6

20. perc: Macleod triplájával tíz pont a Sopron előnye. 40-30. Ez a félidei eredmény.

19. perc: Milovanovic jöhet büntetőkkel. Mindkettő jó. 37-30.

18. perc: Macleod ad nagy passzt Holtnak. Látványos kosár. 35-30.

17. perc: Milovanovicot senki sem zavarja. Jó a kosár! 33-30.

16. perc: Hort ezúttal is hibátlanul szórja a büntetőket. 31-26. Maslowski a vendégek legjobbja. Ez a dobott pontjain is látszik. 31-28. Zserzserunova középtávolijával feljön egyre a Szeged. 31-30. Hazai időkérés.

15. perc: Soproni ziccerek maradnak ki. Maslowski pontjival fejön háromra a Szeged. 29-26.

14. perc: Szakács megszerzi első pontjait. 29-24.

13. perc: Honti Kata kosarára gyorsan jön a szegedi válasz. Maslowski. 27-22. Horti büntetői pontosak. 29-22.

12. perc: Krivacsevics kap labdát a palánk alatt, és könnyedén fordul le a nála jóval alacsonyabb Némethről. 25-20.

11. perc: Németh büntetőből hibátlan. 23-17. Maslowski kettő, plusz egy. 23-20.

Az első negyed után: 23-15.

10. perc: Holt nem tud hibázni. 23-15.

9. perc: Maslowskié a szegedi kosár. 19-15. Krivacsevics veri meg egy az egyben Fűrészt. Lefordul, és ott a dupla. 21-15.

8. perc: Zserzserunova egy büntetőt szór be. 17-13. Krivacsevics mindkét büntetőt pontosan dobja. 19-13.

7. perc: Holt áll bele egy középtávoliba. Jó! 15-12. Aztán majdnem egy triplát ér a következő próbálkozása. Centiken múlt. Duplának elmegy! 17-12. Szegedi időkérés.

6. perc: Vincze újraelőnyhöz juttatja a Szegedet. 11-12. Macleod kettőből két büntetőt értékesít. 13-12.

5. perc: Maslowski pontosan dobja a büntetőket. 9-10. Macleod indul meg egyedül. Szabálytalanság, büntetők. Mindkettő jó. 11-10.

3. perc: Szegedi kosárra Horti válaszol. 5-5. Zserzserunova kosár, plusz egy büntető. Holt kétszer is betalál. 9-8.

2. perc: Horti passzával Milovanovic fordul le a védőről a palánk alatt. 2-3.

1. perc: A soproni kezdő ötösben Macleod, Milovanovic, Horti, Honti és Holt. Fűrész triplájával kezdődik a meccs. 0-3. Holt elhibázza mindkét bünetőjét.

17:50

Tíz perccel a kezdés előtt eléggé foghíjas a lelátó. A hazai szurkolók szinte kivétel nélkül három meccses döntőre készülnek, és a harmadik találkozó végén Sopronban, hazai pályán szeretnének bajnokcsapatot ünnepelni.

17:30

A szegediek is kijöttek a pályára. Őket tartják a bajnoki címre kevésbé eséyles együttesnek, bár egy sztárcsapaton, a pécsieken keresztül jutottak a fináléba. A Szeged drukkereinek fenntartott helyek egyelőre üresek az MKB Arénában.

17:25

A Soproni csapat jött ki először a bemelegítéshez a pályára Eördögh Edit vezetésével. A csarnokban az ülőhelyek nagy része még szabad, de már megérkeztek az első, dobokkal, zöld-sárga sálakkal "felszerelt" drukkerek.

A címvédő soproniak 2-0-ás összesítéssel búcsúztatták a SEAT Foton Győrt, és jutottak be a döntőbe, ahol némi meglepetésre a Szeviép-Szeged lesz az ellenfelük. A szegediek a MiZo-Pécs csapatát ejtették ki úgy, hogy a mindent eldöntő, harmadik összecsapáson Pécsett tudtak diadalmaskodni.

„Amikor kiderült, hogy harmadik mérkőzésre lesz szükség, el tudtam képzelni, hogy a Szeged jut be a döntőbe. Az utolsó mérkőzések mindig kiélezettek, megjósolhatatlan, hogy a csapatok éppen milyen mentális vagy fizikális állapotban vágnak neki a párharcnak. Az évad egészét tekintve nem a szegediek voltak az esélyesek, de a döntő mérkőzésen jobban teljesítettek. Bennünket nem zavart meg, hogy nem a Péccsel kell játszani, saját ritmusunkban készülünk, saját stílusunkban kell játszanunk, akárki az ellenfél. Érvényesítenünk kell a hazai pálya előnyét, természetesen szeretnénk megvédeni a címünket" – mondta Székely Norbert, a soproniak edzője, aki szerint csapata jó formában várja a bajnoki döntőt.

„Mindig van mit csiszolni a játékon, de most úgy érzem, jó ritmusban játszunk, felfelé ível a teljesítményünk, sikerült előrelépnünk a Final Four óta. Ahogy láthattuk, egy csapat nem lehet mindig csúcsformában, de remélem, a szezonból hátralévő másfél hetet már ebben a formában tudjuk végigjátszani. A Szeged komplett csapat, nagyon erős a kezdőötöse, és a védekezésben is sokat fejlődtek. Kreatív támadásvezetésre lesz szükségünk ellenük, az elzárások és leválások végrehajtása és kivédekezése pedig döntő fontosságú lehet a bajnoki cím szempontjából."

A mai mérkőzés után legközelebb szerdán Szegeden, majd pénteken ismét Sopronban találkoznak a csapatok. Ha szükséges, akkor a negyedik mérkőzést vasárnap, az ötödiket pedig jövő héten kedden rendezik majd.

• 1. jockey 2009. április 20. 13:21
    „Gyerünk lányok, meglesz a címvédés!”

Bajnokok Ligája-döntős az Audi ETO KC!-Reszkess Viborg!

Kézilabda - Története során először bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe az Audi ETO… Tovább olvasom