2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 13°C | 27°C Még több cikk.

MKB-Sopron: a lányok leradírozták a BSE-t! - Sok fotóval

Sopron - Harcos kis mérkőzést láthatott, aki a két csapat mérkőzését választotta szombat délutáni programjának. Ráadásul a győzelem sem maradt el így igazán jó hétvégi kikapcsolódásnak számított a bajnoki találkozó. MKB-Sopron-BSE végeredmény: 81-67.

A héten már harmadik alkalommal léptünk pályára bajnoki mérkőzésen. Ezúttal a BSE volt az ellenfelünk, akik a decemberi fővárosi mérkőzésen megizzasztották csapatunkat.

Mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát játékba. A piros mezes vendégek szívósan tapadtak ránk, könyörtelenül büntetve a védekezésbeli hibáinkat (7. perc 13-10). A dobásbiztonsággal mindkét együttesnek akadtak gondjai, így viszonylag kevés pontot hozott az első negyed (15-14).

MKB-Sopron-BSE 81-67. Fotók: Magasi Dávid.

A küzdő jelleg dominált a folytatásban is. A 14. percben Farkas Sándor kért időt, de ez inkább nekünk tett jót, és két látványos támadással 10 pontra növeltük a különbséget (26-16). Játékban tartotta magát azonban ellenfelünk, sőt még faragtak is hátrányukból (17. perc 31-24). A szünet előtti perceket megpörgettük, és ha Jeca az utolsó másodpercben nem üt oda, akkor még kapott pont nélkül is megúszhattuk volna ezt a szakaszt (41-26).

A szünet után kezdetben tovább nőtt a távolság, majd szépen magunkra húztuk a vendégeket. Székely Norbert sem bírta sokáig cérnával, hogy ennyire visszaestünk a koncentráció terén, és magához rendelte játékosait egy kis elbeszélgetésre (27. perc 52-41). Néha csak úgy szikrázott a parketta, és az edzői kispadok környéke. A negyedet végül egy ponttal, de elvesztettük.

Kiss Gabriella triplájával, majd Kocsis Bogi büntetőivel 10 pont alá jött a BSE a 32. percben (62-54). A 35. percben, a hajrá előtt ismét Székely Norbert látta idejét néhány tanács kiosztására (35. perc 67-60). Jött a lelátóról a biztatás, melyre szükségünk is volt. Két perc alatt két fővárosi időkérés, miközben a különbség újra megnyugtatóan növekedett egy 8-2-es rohamunk eredményeként (37. perc 75-62). A mérkőzés végéig magabiztosan tartottuk a különbséget, így háromból három győzelemmel zártuk ezt a megerőltető hetet.

Székely Norbert: "Látszott a csapaton, hogy ezen a héten három mérkőzést is játszottunk. Nem voltunk a topon, de örülünk, hogy hoztuk ezt a kötelező mérkőzést is."

Névtelen nulla: ETO-blama a REAC ellen

Labdarúgás - A tabella utolsó helyén álló REAC otthonában mindössze gól nélküli döntetlenre volt… Tovább olvasom