2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

MKB-Euroleasing Sopron-Gambrinus Brno 68-65

Kosárlabda - Az MKB-Euroleasing Sopron női csapata az Euroligában a sorozat előző kiírásának ezüstérmesét, a Gambrinus Brnót fogadta. A végig szoros mérkőzést végül a Sopron nyerte.

MKB-Euroleasing Sopron - Gambrinus Brno 68-65 (22-22; 12-12; 15-10; 19-21)
Sopron, 2008. november 12., 18 óra.

Az utolsó negyedet ugyan elveszítette az MKB, de ebben a játékrészben hagyta állva cseh ellenfelét is. Néhány pazar tripla összezavarta a Brnót, s így a csehek már csak szorossá tudták tenni a találkozót. MacLeod 17 pontig jutott, négy triplát szórt.

Székely Norbert a mérkőzés végén a Sport1 riporterének elmondta, a csapatjátéknak köszönheti együttese a sikert.

4. negyed - 68-65

Hajszálon múlt, a soproniak eladtak két labdát, de győzelem.

MacLeod triplája bepottyan, így már biztos a soproni győzelem: 68-59. 68-61-nél még Székely időt kért. Minden pont számít, mondta az edző 24 másodperccel a vége előtt.

Holt két távolit is elrontott, és jött is a cseh válasz: 65-59

Horti Dóra remekül centerezett 65-57. A csehek ismét az időkérésben bízhatnak.

Öt pont még a Sopron előnye: 60-55. Zirková büntetőivel három. MacLeod azonban remekül triplázott: 63-57

Kettőre felzárkózott a Brno, de Milovanovic triplát dobott, majd egy két pontossal már 57-50. Cseh időkérés.

Whitmore nyitotta az utolsó negyed pontjait, hamar jött a válasz: 51-46

3. negyed - 49-44

A harmadik negyed végén a Sopron nyolc pontot dobott, míg ellenfele nem talált a gyűrűbe, inkább azzal foglalkoztak, hogyan reklamáljon.

MacLeod a támadóidő lejártakor dobott egy triplát, messze volt még a hárompontos vonal is. 44-44. Aztán Holt is bevágott egy hármast: 47-44. Krivacevic duplájával 49-44. Időt kért a Brno.

41-44; Hosszú ideje nem dobott kosarat a Sopron, Székely időt kért.

Krivacevic kiváló betörésével zárkózott fel a Sopron: 41-42

Könnyedén fordított ismét a Brno: 39-42

Eördögh Edit triplája landolt a gyűrűben. 39-38

A második félidő első kosarát Horti szerezte. 36-34. Két gyors cseh kosár volt a válasz: 36-38.

Az első negyed után a másodikban már kevesebb kosár esett. Zirková kosaraival a Brno egy öt-nullás rohammal kissé állva hagyta a Sopront, de a Székely-tanítványok a félidő végére ismét kiegyenlítettek.

2. negyed - 34-34

Tíz másodperccel a félidő vége előtt Székely még időt kért. Egy figurát magyarázott el, kosár lett a vége: 34-34

Honti törte meg a percek óta tartó soproni pontnélküliséget: 30-34

Eördögh dupla, ismét az MKB-nál az előny: 28-27. Hamar fordított a Brno, Zirková kosaraival 28-34. Székely Norbert azonnal időt kért.

26-27-nél a csehek kértek időt.

Milovanovic verte át a cseh védőket: 24-25. Fegyverneky Eördöghöt faultolta, a közönség minden labdaérítését füttyel jutalmazta.

Fegyverneky passzolt Béresnek, de a magyar összejáték után a Brno vezet: 22-24

1. negyed - 22-22

A negyed végén vezetett a Sopron: 20-19. Egy cseh tripla, majd egy Holt dupla: 22-22

A cseh színekben játszó Fegyverneky ütötte el MacLeodot. Egy pontra zárkózott a Sopron: 18-19

MacLeod is hintett egy triplát. 15-17

Vitecková faultosan is bedobta, majd a büntetőt is. 12-17

Milovanovic is se hibázott a büntetővonalról. 12-14

Horti két jó büntetőjével lépést tart a Sopron. 10-12

Eördögh Edit tört be, de Vitecková triplával válaszolt. 8-10

Két perc elteltével szerezték az első első pontjaikat a csehek, egyből triplával nyitottak. 4-3

Horti kosárával a Sopronnál az első két pont. 2-0

Sárgában a Sopron, a csehek zöldben. Feldobás után a zöldek vezethették az első támadást.

Székely Norbert a mérkőzés előtt a Sport1 riporterének elmondta, nem csapatát tartja a mérkőzés esélyesének.

Előzmények

Székely Norbert tanítványai az előző fordulóban Moszkvában. a CSZKA otthonában mindössze négy ponttal maradtak alul. Egy héttel korábban a cseh sztárcsapat Brnóban le is győzte az addig veretlen moszkvaiakat, a múlt héten viszont az addig nyeretlen Riga otthonában alulmaradt. Elég szeszélyes együttes tehát a Gambrinus.

Székely Norbert ennek ellenére óvatos: „Ne gondolja senki, hogy az Euroliga döntőse ellen mi vagyunk az esélyesek. Tény: a legutóbbi mérkőzésünkön Moszkvában megmutattuk, bárkivel képesek vagyunk partiban lenni. Nekünk saját magunkra kell figyelni. Alaposan felkészültünk a brnóiakból, s ha saját játékunkat játsszuk, »elkaphatjuk« a cseh csapatot."

A szakvezető szerint az egységes csapatjáték mellett a hit is döntő lehet az összecsapáson: „A Brno a cseh utánpótlás-nevelés elitjét foglalkoztatja, nálunk pedig, ha szabad ezt mondani, a legjobb, legtehetségesebb magyar fiatalok szerepelnek. A cseh utánpótlás erősebb, mint a miénk, voltak világ- és Európa-bajnokok, ráadásul a Gambrinus játékosai a mi lányainknál jóval nagyobb nemzetközi tapasztalattal rendelkeznek. Ezzel együtt azt gondolom, most legyőzhetjük a Brnót. Szakmai oldalról nézve, az biztos, ha a meccsen az egyéni képességek érvényesülnek, azok tekintetében jobb a Brno, bár azzal, hogy Veselá és Vecerová távozott, valamelyest gyengültek ezen a téren. A csapategységünk önmagában nem sokat ér, legalább olyan fontos a már említett győzelembe vetett hit.. Én hiszek a sikerben, s remélem, a lányok is hinni fognak ebben a meccsen az első pillanattól az utolsóig. Ebben sokat segíthet nagyon lelkes szurkolótáborunk buzdítása."