2016. 12. 02. péntek - Melinda, Vivien 0°C | 6°C

MK: Négyből négy továbbjutó

Nem született meglepetés a Magyar Kupa harmadik fordulójában: valamennyi megyei együttes továbbjutott a következő körbe.

Egy félidőig szoros volt

Koroncó–Győri ETO FC 2–7 (2–3)
Koroncó, 500 néző. V.: Bognár T.
Koroncó: Kiss Sz. – Kalmár, Torma, Farkas Cs., Barabás, Juhász, Makkos (Szabó D.), Tar, Csöndes, Szakács, Farkas L. Edző: Gyurmánczi Attila.
Győri ETO FC: Sztevanovic – Zsók (Tokody), Kovács Z., Jäkl, Tóth P., Granát, Bank (Nyári), Müller (Varga G.), Virág, Szabó Zs., Bajzát. Edző: Pajkos János.
Gsz.: Makkos (2, mindkettőt 11-esből), ill. Bajzát (2), Virág (2), Szabó Zs. (2), Nyári.

Némi meglepetésre a hazaiak szerezték meg a vezetést a mérkőzésen. Az ETO az első játékrész utolsó perceiben rúgott két góllal fordította meg az állást. Szünet után a vendégek érvényesítették a papírformát, és bár négy gólt lőttek, többször is eredményesek lehettek volna. A megyei I. osztályú Koroncó csak az első félidőben tudta megszorítani élvonalbeli ellenfelét.

Gyurmánczi Attila: – Gratulálok csapatomnak. Tisztességes játékot produkáltak. Ebből építkezünk a bajnoki mérkőzéseken.
Pajkos János: – A továbbjutás volt a fontos, valamint az, hogy felkészüljünk a hétvégi mérkőzésre. Gratulálok az ellenfélnek, nagyon sportszerű és lelkes csapat.

Demjén döntött

Sárszentmiklós–FC Sopron 0–1 (0–1)
Sárszentmiklós, 800 néző. V.: Sulyok.
Sopron: Takács T. – Homei, Trkulja (Ibric, 46.), Radu, Muntea-
nu – Horváth A., Lekic – Demjén, Szabó T. (Ivancsics, 46.), Magasföldi – Feczesin (Cigan, 70.). Edző: Selymes Tibor.
Gsz.: Demjén.

A kapujuk elé tömörülő hazaiak önfeláldozó védekezésükkel megnehezítették a Sopron dolgát. A 41. percben Magasföldi jobbról középre lőtt labdáját Demjén 10 méterről, kapásból, védhetetlenül vágta a jobb felső sarokba. 0–1. Szünet után az első félideinél is nagyobb volt a Sopron fölénye, sok helyzetet dolgozott ki az élvonalbeli együttes, de a helyzetkihasználás most is gyenge volt.

Selymes Tibor: – Ugyanaz volt a gond, mint az Újpest ellen. A helyzetekig eljutunk, de a befejezéseknél szinte el vagyunk átkozva. Most is megszámlálhatatlan helyzetet alakítottunk ki, de csak egyet tudtunk gólra váltani.

Magabiztos Gyirmót és DAC

Pannonhalma–Gyirmót 0–6 (0–2)
Pannonhalma, 100 néző. V.: Arany.
Pannonhalma: Novák – Ress, Mayer, Nemoda P. (Mohamed), Horváth Sz. (Németh M.), Erdélyi, Ress T., Csollány, Hegyi, Baki, Ferenczi. Edző: Novák Béla.

Gyirmót: Sánta – Tóth A., Radics, Kun, Pék, Szabó, Nagy (Ká-
rolyi), Polyák (Bieder), Oross, Tóth N. (Tóth P.), Weitner. Edző: Hannich Péter.
Gsz.: Weitner (2), Nagy, Károlyi, Bieder, Oross.
Tata–Integrál-DAC 0–5 (0–1)
Tata, 300 néző. V.: Kovács.
DAC: Molnár M. – Orovecz, Kiss Zs., Vasas, Rozsi, Fajkusz (Pákolicz), Da Silva, Czanik, Germán (André), Lajtos, Korsós (Mörtel). Edző: Nagy László.

Gsz.: Mörtel (2), Korsós, Vasas, Czanik.
További eredmények: Felcsút–PMFC 0–2, Létavértes–Vác 0–1, Törökszentmiklós–MTK 0–8, Budakalász–Paks 0–1, Monor–Bp. Honvéd 2–6, Elmax-Pápa–FC Tatabánya 1–2, Csurgó–
Kaposvár 0–3, Andráshida–ZTE 2–4, Kaposvölgye–FTC 1–2, Tuzsér–REAC 0–3, Kóka–Vasas 0–8.

A diósgyőriek jövő kedden játszanak Baktalórántházán, a nemzetközi kupákban elindult és már kiesett együttesek – a DVSC, az Újpest és az FC Fehérvár – a következő körben kapcsolódnak be a kupasorozatba.
A papírformának megfelelően Kovácséknak nem okozott gondot a Koroncó legyőzése.