2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 21°C Még több cikk.

MK: magabiztos SZESE, kiesett a VKCSK

FAB-ETO–Széchenyi ESE 25–51 (13–25). Győr, férfi Magyar Kupa-mérkőzés. V.: Horváth L., Kosztend.

FAB-ETO: Sarmon – Sipos 3, Vékony 1, Paár 8, Füzesi 2, Szabó M. 1, Konkoly 7. Cs.: Vakulya, Kovács Á. (kapusok), Benkovics 3, Táncos, Menyhárt, Herbert, Molnár. Edző: Harta Béla.

SZESE: Somogyi – Kalmár 6, Szabó A. 5, Kőhalmi 8, Rivnyák 7, Kovácsovics 5, Nagy D. 3. Cs.: Hoffmann (kapus), Németh G. 4, Terenyi 2, Schneider 3, Horváth A. 5, Kányai 3. Edző: Deáki István.
A hazaiak kezdtek jobban, 4–0-ra elhúztak, de a 9. percre ledolgozták hátrányukat a vendégek. Innentől kezdve folyamatosan növelte előnyét a SZESE, s a második félidei teljes sorcsere sem zökkentette ki az egyetemi gárdát. Az ETO viszont nem tudott komoly ellenállást tanúsítani, így a vége a bajnokinál is nagyobb arányú SZESE-siker lett.
Harta Béla: – Ezt a meccset is lejátszottuk. Gratulálok az ellenfélnek.
Deáki István: – Többet ért volna az edzés... Több van, mint húsz gól a két csapat között.

Haladás–VKCSK 23–23 (12–11)

Szombathely, női Magyar Kupa-mérkőzés, 150 néző. V.: Porogi, Tóbiás.
VKCSK: Somogyi – Csiszár, Vida 6, Kovács T. 3, Csupor, Imrefalvi 6, Sarmon 4. Cs.: Kárpáti 1, Fekete 2, Papp M. 1, Karácsony. Edző: Csomor Tibor.

Öt másodperccel a vége előtt egyenlített az alacsonyabb osztályban szereplő Haladás, ami a szabályok értelmében a továbbjutását jelentette.
Csomor Tibor: – Ezek után érdemes elgondolkodnom, van-e értelme tovább folytatni...