2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 29°C Még több cikk.

MK: Könnyedén jutott a döntőbe az Audi-ETO

A várakozásoknak megfelelően, simán 48-23-ra győzött a Győri Audi-ETO együttese a Siófok ellen a Magyar Kupa elődöntőjében, így a zöld-fehérek jutottak a vasárnapi fináléba, ahol a Békéscsaba csapatával játszanak.

Különösebb meglepetés nélkül hatalmas különbségű győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Siófok ellen a Magyar Kupa elődöntőjében. A zöld-fehérek 48-23-ra diadalmaskodtak a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

Siófok KC-Galerius Fürdő – Győri Audi-ETO 23-48 (11-22)

Győr, 400 néző. Vezette: Tavarnay, Éliás.

Gólszerzők:

Siófok: Szepesi 4 (1), Bódi 4, Ábrahám 3, Szalai 3, Mörtel 3, Bogdanovic 2, De Souza 2, Varga N 1, Kiss O. 1.

Győri Audi-ETO: Amorim 9, Radicevic 7, Löke 7, Görbicz 6 (2), Gros 5, Lekic 4 (1), Planéta 3 (1), Tóth E. 2, Vérten 2, Kovacsics 2, Orbán 1.

Az első félidő elején még jól tartották magukat ImreVilmos tanítványai, de a győriek fokozatosan elhúztak és a szünetre már több, mint tíz gólos előnyt szereztek.

A fordulás után is az első játékrészhez hasonlóan alakult a találkozó. A Siófok igyekezett tartani a lépést a jobb játékosokból álló ETO ellen, ám a félidő derekától látványos, közönségszórakoztató játékkal megérdemelten győzött ekkora különbséggel is a Győri Audi-ETO együttese és jutott a vasárnapi fináléba, ahol a Békéscsaba csapatával játszik.

Online közvetítés:

Vége a mérkőzésnek!

(II. félidő) 29.p. Az utolsó percben Löke, Szalai és Varga is gólt szerzett. A végeredmény: 23-48 a győriek javára.

(II. félidő) 29.p. Lunde Haraldsen indítása után Radicevic szerezte a győriek 46. találatát, majd a következő támadásban ismét a kapuba talált. 21-47.

(II. félidő) 26.p. Kiss O. szépített a Siófoknak, míg a győrieknél Ana Gros és Tóth Eszter szerzett gólt. 21-45.

(II. félidő) 25.p. Kovacsics is pályára lépett és két góllal köszönte meg a bizalmat. A vendégeknél De Souza és Szalai Babett volt eredményes. 20-43.

(II. félidő) 22.p. Gros volt eredményes átlövésből, majd Lekic is gólt szerzett. 18-40.

(II. félidő) 21.p. Löke találatával már húsz gólos az ETO előnye. 18-38.

(II. félidő) 20.p. Gyors lerohanás után Bódi szépített, majd Löke szerzett gól beállós pozícióból. 18-37.

(II. félidő) 18.p. Ana Gros és Tóth Eszter is eredményes volt. 17-36.

(II. félidő) 15.p. Planéte először átlövésből, majd hétméteresből szerzett gólt. 16-33.

Amorim gólja után Imre Vilmos, a Siófok mestere kért időt. 16-30

(II. félidő) 12.p. Bódi volt eredményes beállós pozícióból, majd Amorim és Görbicz szerzett gólt a győrieknek. 16-29.

(II. félidő) 9.p. A győriek sem maradnak el a szépgólok tekintetében, Amorim kínai figura végén volt eredményes. 15-27.

(II. félidő) 8.p. Szepesi cunderből lőtt góljával szépített a Siófok. 15-26.

(II. félidő) 7.p. Gyönyörű támadás végén Görbicz gól. 14-26.

(II. félidő) 7.p. Vérten adta el a labdát, amely után De Souza szépített. 14-25.

(II. félidő) 6.p. A Siófoknál Ábrahám, a győrieknél Görbicz talált ismét a kpauba. 13-25.

(II. félidő) 4.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített.

(II. félidő) 2.p. Mörtel szerezte a játékrész első találatá, majd Planéta szerencsés góllal növelte tovább az előnyt. 12-23.

Elkezdődött a második félidő! A mérkőzés percekig állt Ábrahám ápolása miatt.

Vége az első játékrésznek! A Győri Audi-ETO 22-11-re vezet a Siófok ellen a szünetben.

30.p. Radicevic harcolt ki hétméterest, amelyet Lekic értékesített. 11-22.

28.p. Amorim vezette végi a pályán a labdát, majd lőtt hatalmas gólt. A siófokiaknál Szalai Babett szépített. 11-21.

27.p. Ana Gros találata után hangosan kiabálják a győriek a tízgólos különbséget. 10-20.

26.p. Radicevic zseniális góljával már 19-10-re vezet az ETO.

25.p. Lekic növelte tovább az előnyt. 10-18.

25.p. A siófoki kapus Lajtos adta el a labdát, majd Radicevic lőtt az üres kapuba. 10-17.

23.p. Sokáig nem tartott a Siófok reménye. Löke és Radicevic is gólt szerzett gyors indítás végén. 10-16.

23.p. Bogdanovic szépített, majd a kiállítás sorsára jutott, de emberhátrányban is Mörtel csökkentette a hátrányt. 10-14.

21.p. Lunde Haraldsen indítása után Löke magabiztosan értékesítette a ziccert. 8-14.

20.p. A siófokiaknál Bódi, míg a győrieknél Ana Gros szerzett gólt. Imre Vilmos, a Siófok vezetőedzője időt kért. 8-13-

19.p. Orbán helyére érkező Radicevic kétszer is eredményes volt gyors lerohanás végén. 7-12.

17.p. Németh Csilla kiállítása miatt emberelőnyben játszó ETO Amorim góljával tovább növelte a vezetést. 7-10.

6.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz a felsőkapufára lőtt.

14.p. Szepesi szépített hétméteresből. 7-9

13.p. Az újra hat emberrel támadó ETO Görbbicz, Vérten és Amorim találataival háromgólosra növelte az előnyt. 6-9.

10.p. Löke kiállítása miatt emberelőnyben játszó Siófok Bódi révén egyenlített, ám Amorim remek egyéni akcióból ismét megszereztek a vezetést a zöld-fehérek. 5-6

9.p. Mörtel egyenlített hatalmas góllal, majd Amorim kiállítása miatt emberelőnyben játszhattak a fekete mezes siófokiak, de ennek ellenére Löke gólt láthattak a nézők. 4-5

7.p. Ábrahám szerezte meg ismét a vezetést a Siófoknak, de két gyors ellentámadás végén Orbán és Löke góljaival már a győrieknél volt az előny. 3-4

5.p. Amorim egyenlített egyéni akció végén. 2-2

4.p. Görbicz szépített hétméteresből. 1-2

3.p. Az első támadásokat mindkét együttes elrontotta, az első gólt Szepesi szerezte a Siófoknak, majd két perccel később Bogdanovic növelte tovább az előnyt. 2-0

Az ETO a Lunde Haraldsen – Orbán, Hornyák, Löke, Amorim, Görbicz, Vérten összeállításban kezdte a mérkőzést.

A találkozó előtt a kezdődobást Rácz Gergő törzsszurkoló végezte el.

Elkezdődött a csapatok bemutatása!

Siófok KC-Galerius Fürdő – Győri Audi-ETO

Győr, 600 néző. Vezeti: Tavarnay, Éliás.

Óriási meglepetés lenne, ha nem a Győri Audi-ETO együttese nyerné meg zsinórban nyolcadszor a női kézilabda Magyar Kupa döntőjét, hiszen a zöld-fehérek korábban már kiejtették a legnagyobb riválisnak számító Ferencváros csapatát.

"Azért is vállaltuk a rendezést, mert a csapat programjában, a Bajnokok Ligája-döntője, és a magyar bajnokság vége előtt fontos volt, hogy hazai környezetben szerepeljünk - nyilatkozta az esemény előtti sajtótájékoztatóján Kelecsényi Ernő, a Győri Audi-ETO KC elnöke. -
Az elődöntőt egy olyan Siófokkal játsszuk, amely sokat fejlődött az elmúlt időszakban, válogatott játékosok is vannak benne. Természetesen szeretnénk elhódítani a trófeát, ezt a Magyar Kupa rangja megkívánja." tette hozzá a vezető.

A szombati elődöntőről és a vasárnapi döntőről online közvetítést adunk.

Bronzérmes a Bercsényi

Harmadik lett a horvátországi középiskolás kézilabda-világbajnokságon a győri Bercsényi-csapata,… Tovább olvasom