2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

MK: Könnyed győri győzelem az FTC ellen - sok-sok fotó

Magabiztos játékkal megérdemelten győzött 38-28-ra a Győri Audi ETO együttese az FTC ellen, így a győriek jutottak a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Győri Audi ETO - FTC 38-28 (19-13)

Tízgólos győzelmének köszönheőten a Győri Audi ETO együttese jutott tovább a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A mérkőzés során egyszer sem forgott veszélyben a hazaiak sikere.

Forrás: Nso.hu.

MK: az Audi-ETO kiütötte a Fradit Győrben - fotók: H. Baranyai Edina.
29.p. A találkozó utolsó percében Löke szerzett örömet a hazai szurkolóknak. A norvég játékos hátmögötti gólt lőtt a vendégek kapujába.

27.p. Gyönyörű akció végén Planéta gól átlövésből, de Zácsik válaszolni tudott fél percen belül. (37-27)

25.p. A győr közönség már türelmetlenül várta a tízgólos különbséget, végül Pálinger átadása után Kovacsics találata után hangosan skandálhatták a magabiztos előnyt. (36-26)

22.p. Az elmúlt percekben felváltva szereztek gólokat a csapatok, a vendégeknél Zácsik, a hazaiaknál Kovacsics volt eredményes. A budapesti együttesnél Zivkovic ismét elrontott egy büntetőt. (34-25).

19.p. Zivkovic harcolt ki hétméterest, de Zácsik büntetőjét Pálinger védte. A hazaiknál pályára lépett Planéta Szimonetta is.

16.p. Kezdett teljesen eldőlni a mérkőzés, a győriek már kilenc góllal is vezettek, de Zácsik hatalmas góljával valamelyest feljebb zárkózott az FTC.

A folytatásban Kovacsics Anikó jeleskedett a hazaiaknál, góllal és remek átadásokkal bizonyított a vezetőedzőnek. A vendégek Ana Gros kiállítása miatt emberelőnyben játszhattak két percig, így Zivkovic és Deáki góljával szépíteni tudtak az eredményen. (31-23)

11.p. A második féliőben Pálinger védéseinek is köszönhetően tovább tudta növelni az előnyét a győri együttes, valamint Löke bizonyult még megálíthatatlannak. A győri beállós három gólt is lőtt egymás után. (27-20)

8.p. Az ferencvárosi emberhátrány ellenére Tomori és Zivkovic is gólt tudott lőni, de Gros továbbra is remekel. A szlovén játékos hétméteresből és átlövésből is ereményes tudott lenni, ezért továbbra is magabiztosan vezet az ETO! (23-17)

5.p. Két ferencvárosi gólra ismét Löke válaszolt. A találat után Cifra kiállítása miatt emberelőnyben játszhat az ETO! (21-16)

2.p. A második játékrész első találatát Tomori szerezte egy talpról eleresztett gyönyörű lövéssel, de tíz másodpercen belül Löke válaszolt gyors leindításból. (20-14).

Vége az első félidőnek! - Győri Audi ETO - FTC 19:13

30.p. Az utolsó három percben sok technikai hibát vétettek a csapatok, egyik együttes sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani, egyedül Ana Gros volt eredményes átlövésből, így 19-13-as Audi ETO vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

26.p. Ana Gros kapott lehetőséget és három percen belül két szép távoli lövéssel köszönte meg a bizalmat. A vendégek Zivkovic góljával 15-12-re felzárkóztak, ám Shatzl és Kovacsics egyéni akciójára csak Szamoránszky tudott válaszolni. (18-13.)

23.p. Az elmúlt percek gólcsendjét Such törte meg betörésből, majd Cifra találatával négy gólra jött fel a Ferencváros. (13-9)

19.p. A győrieknél Kovacsics lépett pályára és rögtön hétméterest harcolt ki, amelyet Hornyák értékesített magabiztosan. Pár perccel később Amorim és Löke kétszer is gyönyörűen játszott össze, növelve a hazaiak előnyét. (10-7). A vendégek jól védekeznek a hatos vonalánál, de rendre nem tudják megakadályozni a zöld mezes hazaiakat a pálya szélein, így Radicevic két góljával már 13-7 az Audi ETO együttesének.

14.p. Valamelyest sikerült feljebb zárkózni az FTC-nek, főként Zivkovic és Tomori távoli lövéseinek köszönhetően. Az utóbbi percekben több 100%-os helyzetet is kihagytak a hazaiak. (8-6)

10.p. A folytatásban is a hazaiak domináltak, sorra dolgozták ki a ziccereket. Amorim, Löke és Radicevic góljára csak Tomori tudott válaszolni átlövésből, így továbbra is magabiztosan vezet az ETO!(7-1)

Az első ferencvárosi gólra a 6. percig kellett várni, Zivkovic lőtt be a megítélt hétméterest. (4-1)

Amorim gyönyörű passza után Löke volt ereményes. (4-0)

A zöld-fehérek kezdték jobban a mérkőzést. Először Amorim volt eredményes betörés után, majd gyors indításból Vérten növelte az előnyt. Később a győriek szélsője a találkozó 3. percében labdát szerzett és kihagyhatatlan helyzetbe hozta Lekicet, így három góllal vezet az ETO. (3-0).

A győriek a Lunde Haraldsen – Radicevic, Hornyák, Lekic, Löke, Amorim, Vérten összeállításban kezdtek.

Elkezdődött a mérkőzés, a két játékvezető: Nagy Ferenc és Túróczy József.

A hazaiak zöld mezben, míg a vendégek fehér szerelépsben lépnek pályára. A győrieknél nem szerepel a jegyzőkönyvben Görbicz Anita.

Legnagyobb hazai riválisa ellen lép pályára az Audi-ETO a Magyar Kupában a legjobb nyolc között, bár a bajnokságban sem Győrben, sem a Népligetben nem úszták meg tízgólosnál kisebb vereséggel a fővárosi zöldfehérek a győriekkel való találkozást.

Mindkét gárda két kupamérkőzés között van. A címvédő Audi-ETO a Bajnokok Ligájában már biztos csoportelső, így ott van a legjobb négy között, s noha szombaton még hátravan a norvég Larvik idegenben, fél szemmel a Valcea elleni elődöntőre is készülődhet.

A KEK-ben érdekelt – s ott a sorozat védőjeként szereplő – Ferencvárosra ugyanakkor nagy csata vár az orosz Zvezda Zvenyigorod otthonában, annak ellenére, hogy hazai környezetben nyolc góllal győztek Szucsánszki Zitáék a többek között Szabó Valériát és az exgyőri Simona Spiridont is foglalkoztató oroszok ellen.

Nagy kérdés, hogy a hétvégét is figyelve melyik csapat milyen elképzelésekkel vág neki a mai csatának, mely azért mégiscsak a Magyar Kupa négyes döntőjébe jutásról szól.

A papírforma alapján a győriekkel szemben nem sok esélye van az FTC-nek. Elek Gábor vezetőedző a klub honlapján el is mondta: számukra a KEK élvez elsőbbséget.

A győrieknél a későbbiekre nézve nem lenne szerencsés, ha esetleg valaki megsérülne.

Persze ahogyan azt Karl-Erik Böhn hangsúlyozta, a kötelező továbbjutás alapelvárás a csapattól, ennek megfelelően kell pályára lépnie a csapatnak.

A kiírás értelmében a döntetlennel a vendég FTC jutna tovább.

Az MK-negyeddöntő további párosítása: BSE Főgáz–Siófok, Békéscsaba–DVSC, Vác–Kiskunhalas.

• 13. CsabaKiraly 2012. március 12. 06:46
    „JUtanna meg "konnyed gyori vereseg Larviktol" :))”
  • 12. Lacika62 2012. március 09. 10:51
    „BudaiKr! mi van te VIP jegyes. állítólag a le győzhetetlen csapatod még is kapott egy 10-est. ezt nem tudod ki magyarázni. ha, már ingyen jegyed van miért a vendég csapatoknak szurkolsz állandóan??? És miért pocskondiázod a Győrieket??? Szégyellheted magad és süljön le vagy rá az arcodra a bőr....”
  • 11. BudaiKr 2012. március 07. 22:11
    „10. mir 2012.03.07. 20:20
    öcsém ha ott vóltál látthattad mien mocskosul játszotta a sértödöttet...”
  • 10. mir 2012. március 07. 20:20
    „BudaiKr

Most mi bajod van Görbiczel? Nem akart randizni veled?”
    „6. xverax 2012.03.07. 19:41

miwan? miröl ugatsz? te nem értesz ehhez!!!”
  • 6. xverax 2012. március 07. 19:41
    „4.: mi történt???
    megvilágosodtál???
    még a végén ember lesz belőled....”
  • 5. xverax 2012. március 07. 19:23
    „picit izgultam a végén de csak meglett a 10.
    jajj szegény fradi:)
    megalázó lehet vip helyen ülve hallani ahogy kiszámolják
    az imádott csapatomat.”
  • 4. BudaiKr 2012. március 07. 19:20
    „mindig megnyugtatobb ha nem a görbic állitja össze a csapatot igy azért könnyeb volt a győzelem. szép volt csajszik!”
  • 3. Mankapunka 2012. március 07. 18:00
    „Ki kapott a Real!!!!!!”
  • 2. xverax 2012. március 07. 13:25
    „jajj, szegény fradi:)))
    remélem megint lesz közte 10.”
  • 1. 621 2012. március 07. 11:42
    „hogy megelőzzem hejessírópali-vipbarátunkat,: remméllemmm nem görbichzcz állíttsssa malyd ösze a tsapatot..... szóval bocs´ - hajrá lányok, hogy egy másik "klasszikust"(?) idézzek: ... ha nem is ujjgyakorlat, de remélem győzelem lesz...”