2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

MK: kettős győzelemmel nyolc között az ETO

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján 3:2-re győzött a Győri ETO FC együttese a Paks otthonában.

A találkozó 22. percétől emberhátrányban játszó ETO megérdemelten győzött 3:2-re a Paks otthonában, így a győri 4-0-s diadala után kettős győzelemmel jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

MVM Paks – Győri ETO FC 2:3 (2:2)

Paks, 250 néző. Vezette: Iványi Z. (Szpisják, Medovarszki)

Paks: Kovács A. - Bagó, Berkó, Éger (Pintér N., 58.), Csehi (Tököli, 75.) – Feil, Mészáros I., Sipeki (Fiola, a szünetben), Vayer – Hahn, Simon A.
Vezetőedző: Tomislav Szivic.

ETO: Molnár P. - Svec, Lang, Djordjevic, Dinjar – Kronaveter, Pátkai (Németh L., 75.), Nicorec (Takács Á., 33.)– Andric, Dudás, Trajkovic (Strestík, 61.).
Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Simon A. (20., 23 - 11-esből), illetve Kronaveter (8., 45.), Dudás (80.)

Kiállítás: Djordjevic (22.)

Sárga lap: Sipeki (39.), illetve Lang (15.), Nicorec (25.), Svec (61.)

Tomiszlav Szivic: - Gratulálok a fiataloknak, jó teljesítményt nyújtottak, egy ilyen erős ETO ellen nem szégyen kikapni. Az öltözőben beszélünk kell Simonnal, ez komolytalan büntető volt. Sajnos az első mérkőzés után a 4-0 nagyon erős volt, azok akik pénteken játszanak, ma nem kaptak szerepet. Sok sikert kívánok az ETO-nak a bajnokságban és a kupában is.

Pintér Attila: - Kicsit magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de ma minden volt, ami egy szórakoztató játékhoz kell. Mindent elkövetett a csapat, hogy megnyerjük a mérkőzést. Nagyon komolyan vesszük a Magyar Kupa és a Liga Kupa találkozókat is, mindenhol a legjobb csapattal játszunk. Az a célunk, hogy mind a három sorozatban tovább szerepeljünk.

A magabiztos előny tudatában pályára lépő ETO már a mérkőzés elején átvette a kezdeményezést és a találkozó 8. percében Kronaveter távoli lövésének köszönhetően a vezetést is sikerült megszereznie. Nem egészen tíz perc elteltével Andric került óriási helyzetbe, de a támadó az oldalhálóba bombázott.

A találkozó 20. percében Simon szabadrúgásból egyenlített, majd három perccel később egy kétes szituáció után a játékvezető kiállította a Simonnal szemben utolsó emberként szabálytalankodó Djordjevicet, valamint büntető ítélt a hazaiaknak. A labda mögé a sértett állt, aki nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába.

Az első félidő második felében kiegyenlített játék zajlott, a hazaiak valamelyest kezdeményezőbbek voltak az emberhátránnyal játszó győrieknél, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk, míg a Rába-partiak Dudás szöglete után Kronaveter fejesének köszönhetően egyenlíteni tudtak.

Szünet után sokáig mezőnyjáték zajlott, majd a találkozó 55. és 56. percében Dudás hasonló szituációból kétszer is óriási helyzetbe került, de egyik lehetőséget sem tudtak gólra váltani.

A folytatásban az emberhátrányban játszó ETO továbbra is szervezetten játszott és a találkozó 80. percében Dinjar indítása után Dudás megszerezte a harmadik gólt is. Három perccel később Tököli esett el látványosan Lang mellett a tizenhatoson belül. A játékvezető ezúttal is büntetőt ítélt, ám Simon hanyagul elvégzett próbálkozását Molnár fogta.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

90.p. Vayer lőtt 22 méterről laposan a kapu jobb oldala felé, de Molnár vetődve hárított.

88.p. Strestík bal oldalról ívelt Kronaveter felé, de a védők tisztázni tdutak.

83.p. Tököli esett el Lang előtt, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Simon könnyelműen végezte el, így a helyén maradó Molnár fogta a labdát.

80.p. Góóól! Dinjar indította a védők mögé befutó Dudást, aki ezúttal 14 méterről lőtt jobb lábbal a kapu bal oldalába.

79.p. Svec fejelt pattintva a kapu bal felső sarka felé, de Kovács bravúrral szögletre ütötte a labdát.

77.p. Simon bal oldali beadásából Tököli fejelt tisztán 5 méterrel a kapu fölé.

75.p. Csehi helyére Tököli érkezett a hazaiaknál, míg a győrieknél Pátkait Németh váltotta.

72.p. Vayer passza után Feil lőtt nagy helyzetben 12 méterről a kapu bal oldala mellé.

68.p. Kronaveter cselezett bal oldalról középre, önzetlenül gurított Dudás felé, de a védők tisztázni tudtak.

66.p. Dinjar passza után Andric hozta magát helyzetbe, majd lőtt nagy erővel centikkel a bal felső sarok mellé.

61.p. Trajkovic helyére Strestík érkezett a győrieknél.

61.p. Svec kapott sárga lapot Vayer felrúgásáért.

58.p. Éger helyére Pintér érkezett a hazaiaknál.

57.p. Vayer szabadrúgása után Éger fejelt 6 méterről, de Molnár óriási bravúrral hárított.

56.p. Hasonló szituációból ismét Dudás iramadott meg, de most félmagasan lőtt a kapu közepe felé, ezúttal Kovács fogta magabiztosan a labdát.

55.p. Dudás törhetett egyedül kapura, majd óriási helyzetben csúnyán a kapu bal oldala mellé lőtt.

54.p. Fiola lőtt 18 méterről jobb lábbal méterekkel a kapu fölé.

52.p. Bal oldali szöglet után a röviden érkező Andric sarkazott a kapu bal oldala felé, de a védők ismét tisztázni tudtak.

51.p. Dudás bal oldali szabadrúgása veszélyesen tekeredett a hazaiak kapuja felé, de a védők szögletre mentettek.

50.p. Az elmúlt percekben mezőnyjátékot láthattak a nézők.

46.p. Elkezdődött a második félidő.

A félidőben Sipekit Fiola váltotta.

Vége az első játékrésznek!

45. p. Dudás jobb oldali szöglete után Kronaveter üresen fejelt 5 méterről a kapu bal oldalába. (2:2)

44.p. Svec ívelt jobbról a középen elfutó Dudás felé, aki estében lőtt 14 méterről bal lábbal a kapu jobb alsó sarka felé, de Kovács vetődve szögletre ütötte a labdát.

39.p. Sipeki kapott sárga lapot, Pátkai lábára lépett rá.

37.p. Vayer lőtt 20 méterről bal lábbal méterekkel kapu fölé.

33.p. Nicorec helyére Takács Ákos érkezett a pályára.

31.p. Hahn lőtt 18 méterről jócskán a kapu fölé.

29.p. Gyors hazai támadás végén Hahn lőtt 12 méterről, de Lang blokkolta a próbálkozást.

25.p. Nicorec kapott sárga lapot Mészáros felrúgásáért.

22.p. Jobb oldali beadás Simon felé tartott, de a támadó elesett Djordjevic mellett, amiért a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiaknak és kiállította a győriek védőjét. A labda mögé Simon állt, aki nagy erővel bombázott a kapu jobb oldalába. (2:1)

20.p. Egyenlített a Paks! Simon szabadrúgásból a kaputól 20 méterre, jobb lábbal szépen tekert a kapu bal oldalába. (1:1)

15.p. Lang kapott sárga lapot Simon felrúgásáért.

15.p. Pátkai indította a védők mögé befutó Andricot, aki rövid labdavezetés után nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt.

13.p. Dudás beívelése Andric felé tartott, de a jól helyezkedő Éger tisztázni tudott.

8.p. Góóóóól! Kronaveter lőtt 23 méterről jobb lábbal a kapu jobb oldalába.  (0:1)

5.p. Az első öt percben a győriek birtokolták többet a labdát, de helyzet nem alakult ki.

1.p. A hazaiak kezdték a mérkőzést.

MVM Paks – Győri ETO FC

Vezeti: Iványi Z. (Szpisják, Medovarszki)

Paks: Kovács A. - Bagó, Berkó, Éger, Csehi – Feil, Mészáros I., Sipeki, Vayer– Hahn, Simon A.

Csere: Csernánszki (k), Cziráki, Tököli, Fiola, Pintér, Szalontai, Bartha.

ETO: Molnár P. - Svec, Lang, Djordjevic, Dinjar – Kronaveter, Pátkai, Nicorec – Andric, Dudás, Trajkovic.
Csere: Stevanovic (k), Takács Á., Aleksidze, Völgyi, Lipták, Strestík, Németh L.

A bajnokságban listavezető Győri ETO szinte már a legjobb nyolc között érezheti magát a sorozatban, hiszen a nyolcaddöntő első találkozóján kiütéses, 4-0-s győzelmet aratott a Paks felett.

Az első összecsapáson a Rába-partiak már az ötödik percben emberelőnybe kerültek, és bár a második félidőben ők is megfogyatkoztak, a paksiaknak akkor már esélyük sem volt a szoros eredmény elérésére.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője: „Mindenképpen ki kell harcolnunk a továbbjutást. Úgy kell játszanunk mintha nulla-nulláról kezdődne a párharcunk."

Tomislav Szivic, a paksiak szakvezetője úgy véli, már Győrben eldőlt a továbbjutás: „Bár mindig a maximumot kell nyújtani, illetve kihozni egy mérkőzésből, azért a négygólos hátrány egy kicsit soknak tűnik. Ugyanakkor pénteken következik egy számunkra nagyon fontos mérkőzés a bajnokságban. Nekünk erre most valamivel jobban kell fókuszálnunk. Ettől függetlenül azért a Magyar Kupa-mérkőzésünkön is igyekezni fogunk, de az egyébként nem reális gólkülönbség miatt nehéz optimistán látni a helyzetet" - nyilatkozta Szivic a paksiak honlapján.

Az ETO várható összeállítása: Stevanovic – Tokody, Lang, Djordjevic, Dinjar – Nicorec, Kronaveter, Trajkovic – Dudás, Ahjupera, Andric.