2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

MK: Ismét kupagyőztes az Audi-ETO - fotók

Szoros első félidő után, magabiztos 29-23-as győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Ferencváros ellen a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében.
Második félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően ismét aranyérmes lett a Győri Audi-ETO együttese a Magyar Kupában.

Török Bódog Női Kézilabda Magyar Kupa Négyes Döntő

FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi-ETO 23-29 (14-15)

Auri Aréna Győr, 3000 néző. Vezette: Tomecsó-Hunyadi, Unyatinszky.

FTC: Tomasevic - Kovacsicz, PENA 8(5), Szucsánszki 2, Mészáros, Tomori 5, Vérten 1. Csere: Szikora (k), Szamoránsky 3, Rédei-Soós, Szarka 3, Cifra 1, Lukács, Háfra. Edző: Elek Gábor.

ETO: GRIMSBÖ - Bognár-Bódi 3, Müller, KOVACSICS 10(7), LÖKE 4, Aguilar 4, Szepesi 2. Csere: Herr (k), Csapó (k), SEN 3, Milanovic-Litre 1, Korsós, Hornyák 1, Knedliková, Planéta 1. Edző: Ambros Martín.

Ahogy az várható volt, a két legjobb játékerőt képviselő csapat jutott a női kézilabda Magyar Kupa döntőjébe. A tegnapi találkozón mindkét együttes könnyedén győzött, a ferencvárosiak az MTK csapatát, míg a győriek az érdieket ejtették ki az elődöntőben. A bronzmérkőzésen az Érd 26-21-re diadalmaskodott az MTK ellen.

A találkozó előtt Görbicz Anita átvehette a 2014-ben legjobb játékosának járó díjat Vetési Ivántól, az Magyar Kézilabda Szövetség elnökétől.

MK döntő: Audi ETO - FTC. Fotók: H. Baranyai Edina.

1. félidő
Löke duplájával kezdődött a találkozó, amelyre Pena és Vérten válaszolt a fővárosiak részéről. A találkozó elején főként a küzdelem dominált, nyolc perc elteltével 2-2-re álltak a csapatok. Ezt követően viszont ritmust váltott az ETO, a ferencvárosiak nem tudtak mit kezdeni a szervezett győri védelemmel szemben, míg a labdaszerzések után a Rába-partiak rendre góllal fejezték be a támadásokat. A találkozó 12. percében 7-2-es győri vezetésnél jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Elek Gábor, az FTC mestere.

Az egy perces szünet után rendezte a sorait a Ferencváros, nem tudta tovább növelni előnyét az Audi-ETO, állandósulni látszódott a 3-4 gólos győri előny. Mindkét csapat keményen védekezett, így számos hétmétereshez jutottak a csapatok, amelyből az első félidőben Kovacsics ötször, míg Pena háromszor volt eredményes.

Az első játékrész utolsó perceiben kisebb hullámvölgybe kerültek a győriek a támadásokban. Ezt kihasználva felzárkózott az FTC és 15-14-es Rába-parti előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

2. félidő
Szünetet követően mintha az öltözőben maradt volna a Ferencváros, míg a győriek sokkal nagyobb elánnal játszottak. A kitűnő védekezéssel nem tudott mit kezdeni az FTC, tizenkét percen keresztül érintetlen maradt Grimsbö kapuja, míg a győriek hétszer voltak eredményesek. (15-22)

A rendkívül motiváltan játszó Audi-ETO csapata közönségszórakoztató játékkal hamar eldöntötte a Magyar Kupa sorsát, az FTC tizenhét perc alatt mindössze egy gólt szerzett. 24-15-ös győri előnynél kilencről hatra felzárkózott az FTC, de a folytatásban már nem engedte közelebb riválisát az Audi-ETO, végül 29-23-as győzelmet aratott.

Ambros Martín együttese végig nagy lelkesedéssel játszott és remek védekezésének is köszönhetően ismét, tizenegyedszer elhódította a Magyar Kupa serlegét.

Így ünnepelte 11. MK-győzelmét az Audi ETO

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Szamoránsky emelt a kapuba, majd a dudaszó pillanatában Pena szerezte meg a mérkőzés utolsó találatát. 29-23

(II.) 30.p. Szép támadás végén Kovacsics gól. 29-21

(II.) 29.p. Planéta lőtt nagy gól a bal felsőbe, majd Tomori harcolt ki egy hétméterest, amelyet Pena értékesített. 28-21

(II.) 28.p. Pena értékesített egy büntetőt. 27-20

(II.) 27.p. Planéte passza után Hornyák gól. 27-19

(II.) 26.p. Szamoránsky lövésébe bele tudott érni Grimsbö, de hárítani nem tudta. 26-19

(II.) 25.p. Aguilar gólja után eladta a labdát az FTC, majd időt kért Ambros Martín. 26-18

(II.) 23.p. Kovacsics kilencedik találatát szerezte meg. 25-18

(II.) 22.p. Újabb Tomori gól. 24-18

(II.) 20.p. Tomori ezúttal a bal alsó lőtte ki. 24-17

(II.) 17.p. Tomori gól átlövésből. 24-16

(II.) 17.p. Löke kapott egy ütést a fejére a falban, rövid ápolás után folytatni tudta a játékot.

(II.) 15.p. Sen igyekszik bizonyítani támadásban is, harmadik találatát szerezte meg. 24-15

(II.) 14.p. Szepesi gólja után hangosan kiabálja a győri közönség, hogy játszik az ETO! 23-15

(II.) 5.p. Kovacsics nem hibázott hétméteresből. 17-14

(II.) 2.p. Lukács ziccerét fogta Grimsbö, míg a győrieknél nem hibázott szélről Bognár-Bódi. 16-14

Vége az első félidőnek!

30.p. Löke és Cifira is beállós pozícióból volt eredményes. 15-14

29.p. Elrontott támadás végén Szarka nem hibázott szélről. 14-13

28.p. Ambros Martín időt kért.

27.p. Tomori szépített átlövésből. 14-12

26.p. Szucsánszki is feliratkozott a gólszerzőkhöz, de Aguilar rögtön válaszolt betörésből. 14-11

24.p. Pena ötödik találatát szerezte meg. 13-10

24.p. Újabb büntetőt értékesített Kovacsics. 13-9

23.p. Pena sem hibázott hétméteresből. 12-9

22.p. Kovacsics büntetőjét Szikora sem tudta hárítani. 12-8

22.p. Szarka második találatát szerezte meg szélről. 11-8

20.p. Kovacsics ezúttal sem hibázta el a hétméterest. 11-7

19.p. Aguilar ezőttal is remekül lőtt a fővárosiak kapujába, majd Tomori harcolt ki büntetőt, amelyet Pena értékesített. 10-7

17.p. Löke remek zárása után Aguilar szépen emelet a kapuba, majd Szamoránsky válaszolt beállós pozícióból. 9-6

16.p. Labdaszerzését követően Kovacsics meg sem állt a kapuig, majd Tomori szerezte meg első találatát. 8-5

15.p. Tomori passza után Szarka nem hibázott szélről. 7-4

13.p. Pena büntetőből szépített. 7-3

12.p. Kovacsics szerencsés hétméterese után időt kértek a fővárosiak. 7-2

11.p. Szepesi találata után már 6-2-re vezet az Audi-ETO együttese.

10.p. Bognár-Bódi harcolt ki hétméterest, Kovacsics értékesítette. 5-2

10.p. Bognár-Bódi ezúttal sem hibázott. 4-2

9.p. Bognár-Bódi nem hibázott szélről. 3-2

8.p. Eladott labda után Vérten egyenlített lerohanásból. 2-2

4.p. Löke újabb góljára Pena válaszolt a fővárosiaknál. 2-1

1.p. Löke góljával a győriek szerezték meg a vezetést. 1-0

A hivatalos jegyzőkönyv szerint a Ferencváros a házigazda, de ezúttal a győrieket írjuk előre az eredménynél.

A találkozó előtt Görbicz Anita átvette Vetési Iván MKSZ elnöktől a 2014-ben legjobb játékosnak járó díjat.

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

Elkezdték a bemelegítést a csapatok, rövidesen kezdődik a zöld-fehérek rangadója az első helyért.

A harmadik helyet az Érd együttese szerezte meg, miután 26-21-re legyőzte az MTK csapatát.

A Magyar Kupa FINAL4 négy résztvevő csapata közül három jelenleg is versenyben van egy-egy európai kupasorozatban: a Győri Audi ETO a BL negyeddöntőben, az FTC Rail Cargo Hungaria a KEK elődöntőben, az Érd pedig az EHF Kupa elődöntőben szerepel a következő hetekben.

Az Audi Aréna Győrben zajló Török Bódog Női Kézilabda Magyar Kupa Négyes Döntő első napján a következő eredmények születtek:

FTC Rail Cargo Hungaria – MTK 42-24
Győri Audi ETO – Érd 29-18