2017. 11. 25. szombat - Katalin 4°C | 14°C Még több cikk.

MK: hosszabbításban jutott tovább a Lipót

A Magyar Kupa harmadik fordulójában a Lipót hosszabbításban ütötte ki a magasabb osztálybeli Veszprémet, az ETO B az utolsó percben veszített az NB I-es Pápa ellen.
Lipóti Pékség–Veszprém 2–1 (0–1, 1–1, 1–1)
Lipót, 100 néző. V.: Molnár.

Lipót: Rom – Bella, Lakatos, Töltősi, Szénási, Dombi, Fajkusz, Lappincs, Dömötör, Burkus, Práger (Sütöri).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Veszprém: Kádár – Garai, Fehér, Lang, Kovács, Szilágyi, Szölöskei, Kalcsó, Jurik (Ihász), Czvetkó (Karakai), Babik (Kollár).
Edző: Orbán Tamás.

Gsz.: Fajkusz, Lakatos, ill. Babik.
Kiállítva: Kovács, ill. Szénási.

2. p: Kalcsó bal oldalról a kapu elé ívelt, Babik érkezett és a fejese a lipóti kapuban kötött ki. 0–1. 81. p: Szénási a bal oldalról középre ívelt, Dömötör lefejelte a labdát Fajkusznak, aki közelről a hálóba passzolt. 1–1. 113. p: Sütöri a jobb oldalon vezette a labdát, élesen középre adott és az érkező Lakatos a léc alá bombázott. 2–1.

A tartalékosan felálló lipóti csapat hősies küzdelemben megérdemelte a győzelmet és egyben a továbbjutást az NB II-es együttessel szemben.

Jók: Rom, Lakatos, Dombi, Lappincs, ill. Kádár, Babik.

Gunyhó Ferenc: – Hittünk a továbbjutásban, ezért tudtuk mozgósítani tartalék energiáinkat.

Orbán Tamás: – Gratulálok a lipóti csapatnak!

Győri ETO B–Lombard Pápa 1–2 (0–1)
Győr, 300 néző. V.: Kovács G.

ETO B: Radosavljevic – Nagy Á., Bieder, Totadze (Paget), Vető, Windecker, Kiss Sz. (Horváth B.), Berde, Molnár T., Ahjupera, Simon (Varga T.).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Pápa: Szücs – Takács P., Dlusztus, Karácsony, Németh M., Rebryk, Gyömbér, Quintero (Zules), Heffler, Bárányos, Maric (Jovánczai, Bali). Edző: Véber György.

Gsz.: Berde, ill. Rebryk, Quintero.

Kiállítva: Nagy Á. (87. p).

34. p: A hazai védők hibáját kihasználva Rebryk volt eredményes. 0–1. 58. p: Vető nagy bedobása után Ahjupera csúsztatta meg a labdát és Berde szép gólt lőtt. 1–1. 90. p: Horváth B. könnyelműen eladott labdájából indult a Pápa, és ha kis szerencsével is, de Quintero a hazaiak kapujába lőtt. 1–2.

Az ETO B jó játékkal meglepte az NB I-es csapatot, és hogy nem jutott tovább, az részben a játékvezetőnek volt köszönhető, aki nem ítélt meg egy jogos büntetőt a hazaiaknak.

Jók: Vető, Windecker, Ahjupera, ill. Rebryk, Bárányos, Quintero.

Klement István: – A Pápa megtisztelt bennünket, hogy teljes csapattal állt fel. Kevés hiányzott a meglepetéshez.

Véber György: – Tipikus kupamérkőzés volt és ha nehezen is, de elértük a célunkat.

Kosárlabda: plüssmacikkal a gyermekekért

Az MKB-Euroleasing első hazai bajnokijának nagyszünetében plüssállatok lephetik el a parkettát. A… Tovább olvasom