2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -3°C | 7°C Még több cikk.

MK: ETO FC-Haladás: Továbbjutott az ETO!

Labdarúgás - A Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágóján fölényesen, 4-0-ra nyert a Győri ETO FC a Haladás ellen. A zöld-fehér gárda így összesítésben 6-3-as végeredménnyel jutott tovább.

GYŐRI ETO FC- HALADÁS 4-0 (2-0)

Magyar Kupa, 5. forduló (visszavágó)

Győr ETO-Park, 2500 néző. V: Bede F. (Farkas B., Márton Zs.)

Győri ETO FC: Varga Z. - Bank, Supic, Zámbó, Pintér, Koltai, Józsi, Jäkl, Bicak, Böőr, Bajzát.

Haladás: Rózsa - Csontos, Guzmics, Balassa, Tóth P., Kovács Zs., Molnár, B., Vörös, Simon, Oross, Sipos.

Gólszerző: Bank (13.), Józsi (23.), Böőr (72.), Bajzát (91.)

Sárga lap: Supic (75.), Brnovic (85.) ill. Thiago (41.), Tóth P. (59.), Balassa (69.)

Az ETO végig nyomás alatt tartotta a vasiakat. A sok sérülttel bajlódó Haladás a mérkőzés második felén sem alakított ki veszélyes helyzeteket. A zöld-fehérek bravúrosan, lendületesen játszottak mindvégig, s megérdemelten jutottak a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában.

92. perc: Lefújta a találkozót Bede játékvezető.

91. perc: Brnovic adta be a labdát Bajzát Péternek, aki Rózsa mellett 12 méterről a bal alsóba gurított, 4-0.

89. perc: Brnovic kapás lövése éppenhogy elkerülte a jobb felső sarkot.

85. perc: Brnovic kapott sárgát a labda elrúgásáért.

84. perc: Bank hozta helyzetbe Bajzátot a kapu előterében, a védők szögletre mentettek.

82. perc: Mindkét vezetőedző kihasználta utolsó csere lehetőségét. A vendégeknél Orosst Andorka váltotta, Bicak helyére pedig Brovic érkezett.

75. perc: Supic kapott sárgát, miután rácsúszott Oross lábára.

72. perc: Böőr Zoltán 9 kihaygott helyzete után végül betalált. Ballal, 8 méterről a jobb alsóba gurított, 3-0.

69. perc: Bajzát passzolta a labdát a tizenhatos vonalánál Böőrnek, akit végül Balassa rúgott fel, s a sípmester egyből sárga lappal figyelmeztette a játékost.

65. perc: Második cseréjét hajtotta végre a zöld-fehérek vezetőedzője: Jákl helyett Nikolov lépett pályára.

61. perc: Thiago végzett el szabadrúgást 32 méterről, lövése jócskán elkerülte a kaput.

59. perc: Tóth P. akadályozta Józsit a szabadrúgás elvégzésében, a bíró sárga lappal büntette a játékost.

51. perc: Thiago lőtte be középre a labdát, de Varga könnyűszerrel kaparintotta meg a játékszert.

47. perc: Böőr veszélyes egyéni támadását a tizenhatos vonala előtt állították meg a vendég védők.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A szünetben Egervári Sándor is cserélt: Józsit Völgyi váltotta.

A Győri ETO sorozatos támadásaival és egyérintős játékával "lefocizta" a Haladást. A szombathelyiek alig veszélyeztették a kaput, annál inkább a hazaiak. A zöld-fehérek állnak továbbjutásra 4:3-ra.

45. perc: Bede játékvezető lefújta a találkozó első félidejét.

43. perc: Böőr gyönyörű Bicak beadását parádés mozdulattal lőtte el, de ez is mellé ment.

41. perc: A mérkőzés első sárgáját a nemrégiben becserélt Thiago kapta.

38. perc: Még egy csere szintén a vendég oldalon: Simon A. helyére a rutinos Tóth N. érkezett.

35. perc: Cserélt Csertő Aurél vezetőedző, Kovács Zs. helyett Thiago-t küldte a páylára.

31. perc: Koltai próbálkozott a tizenhatos vonalánál, de Rózsa védte a csavart lövést.

28. perc: Majd' fél órának kellett eltelnie ahhoz, hogy végre helyzethez jusson a szombathelyi csapat, de ez is gyenge próbálkozás volt.

27. perc: Oross kap szabadrúgást, ám a labda már ismét a győriek lábánál. Labdabirtoklás arányában is magasan vezet a zöld-fehér gárda.

24. perc: Játszik az ETO!!! Először Böőr fejese kerülte el éppen a kaput, Bajzát pedig 30 méterről próbálkozott... megdolgoztatják a szombathelyi kapust.

23. perc: Egyérintős összjátékot követően végül Józsi lőtt középre 15 méterről, 2-0.

13. perc: Góóóóóóóóóól! Bank egy jobb oldali szöglet után 8 méterről a kapuba fejelt. A mostani állás szerint a győriek állnak tovább jutásra...1-0.

7. perc: Bajzát beadását Böőr lőtte el 8 méterről, centikel kerülte el a kaput.

1. perc: A hazaiak kezdték a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját.

Mindkét edző bízik a továbbjutásban.

Igazi kupahangulatra, presztízscsatára és talán jó mérkőzésre van kilátás a mai Győri ETO–Szombathelyi Haladás Magyar Kupa-visszavágón, amelyet a nyolc közé jutásért vívnak a csapatok Győrött.

Az első összecsapást a Haladás hazai pályán 3–2-re megnyerte úgy, hogy a találkozó egy részében az ETO-nak állt a zászló, két buta hiba azonban megpecsételte a vendégek sorsát.

„Az eredmény mindenképpen feljogosít bennünket és egyben esélyt ad, hogy szerdán kiharcoljuk a továbbjutást a bajnokságban is jól szereplő Haladással szemben. A hazai mérlegünk, az itthoni játékunk alapján talán mi vagyunk az esélyesebbek, és az is segíthet céljaink elérésében, hogy elegendő egy-nullra vagy kettő-egyre nyerni az ősi rivális ellen. Sérültünk van bőven, de nem akarom sorolni őket, mert egyesek szemében még magyarázkodásnak tűnhet. Várjuk a szurkolóinkat a szerdai kupameccsre, hiszen a jelenlétük pluszerőt ad a csapatnak. Természetesen ismét megtapsolom azokat a drukkereket, akiknek fontos, hogy ott legyenek az ETO mérkőzésén" – fogalmazott Egervári Sándor, a győriek vezetőedzője.

A szakember hozzátette, a győri kapuban Varga Zoltán áll majd, mert egyrészt korábban tervezték, hogy szerepeltetik a Magyar Kupában, másrészt úgy látja, Szasa Sztevanovic az utóbbi időben elbizonytalanodott, Varga pedig nagyon jó formában várja – remélhetően – a kilencven percet. A szabályok szerint számít az idegenben lőtt gólok száma, azonos eredmény esetén pedig hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások következnek.

Fördős Nóra, a klub kommunikációs vezetője közölte, hogy az ETO bérletesei kedvezményt kapnak a Haladás elleni derbire, a bérletükkel még egy szurkolót bevihetnek az összecsapásra.

A Haladás egygólos előny és – újonc létére – kiváló bajnoki szereplés birtokában érkezik Győrbe. A szakmai stábból egykori ETO-kötődésű Csertői Aurél vezetőedző és Ulbert Tibor kapusedző is.
Csertői Aurél, a Haladás vezetőedzője:

„Egyrészt örömteli, hogy az odavágón győztünk, másrészt bosszantó, hogy két gólt is kaptunk, ez azért megnehezíti a helyzetünket. A továbbjutás érdekében vagy nullra kell hoznunk a meccset, vagy nem szabad kikapnunk. Az ETO hazai pályán jól és eredményesen játszik, veszélyes támadásait kell levédekeznünk, valamint ha hátul fellazul a védelem, kihasználni az esetleges hibáikat. Kuttor és Kenesei nem játszik, a szombati csapatunk kezd. Természetesen szeretnénk továbbjutni."

Így látják az esélyeket az ETO játékosai:

Szasa Sztevanovic: – Mindenképpen tovább kell jutnunk a kupában, az ősz legfontosabb mérkőzése vár ránk. El kell felejtenünk azt, ami a Vasas ellen történt, csak erre a meccsre kell koncentrálnunk. Jó játékkal szeretnénk győzni.

Böőr Zoltán: – Csak a továbbjutásra tudunk gondolni, ami azért is fontos lenne, mert visszaszerezhetnénk az önbizalmunkat. Nehéz mérkőzést várok, mert a Haladás masszív csapat, ezt a tabellán elfoglalt helyezése is bizonyítja. Ennek ellenére ki akarjuk harcolni a továbbjutást.

Józsi György: – Rendkívül fontos mérkőzés vár ránk, amin ki kell vívnunk a továbbjutást. Nagyon sok múlik ezen, épp ezért hazai pályán nem lehet más célunk, mint ennek elérése. Bízom benne, hogy újra jól játszunk majd és gólokat tudunk lőni a Haladásnak.

Bajzát Péter: – Nem úgy sikerült az utolsó két mérkőzésünk a Haladás és a Vasas ellen, ahogyan szerettük volna, ezért kettőzött erővel küzdünk majd a továbbjutásért. Szeretnénk ebből a találkozóból önbizalmat meríteni a soron következő, Videoton elleni bajnokinkra is.

..és így a Hali futballistái:

Kuttor Attila: – A két csapat szombathelyi találkozójából kiindulva egy pörgős, remek hangulatú mérkőzésre számítok. Fontos, hogy a bajnokság mellett ebben a sorozatban is jól szerepeljünk. Csodálatos lenne kiharcolni a nemzetközi kupában való indulást.

Tóth Péter: – Győrrel kapcsolatban csak a szépre emlékszem, remélem, ez a kupavisszavágó után is így lesz. Szeretnék az új stadionban játszani, hiszen amikor eljöttem, még csak épülőben volt. Nem döntetlenre, hanem győzelemre játszunk, mert szeretnénk kiharcolni a továbbjutást.

Oross Márton: – Különleges élmény lesz a nevelőegyesületem otthonában szerepelni, bár bizonyítási vágy nincs bennem. Most a Haladás sikeréért küzdök, csak nekik és a szombathelyi szurkolóknak akarok bizonyítani. A kupagyőzelemmel a legkönnyebb kiharcolni a nemzetközi szereplést.

Kenesei Krisztián: – Nehéz mérkőzés lesz a visszavágó, amit nélkülem vívnak majd. Kiújult a lágyéksérülésem, ezért úgy néz ki, további pihenő vár rám. Győzelemre és továbbjutásra számítok, mert most nagyon jó formában van a csapatunk. Győrhöz szép emlékek fűznek, kétszer is voltam az ETO játékosa.