2017. 06. 23. péntek - Zoltán 22°C | 32°C Még több cikk.

MK: Debrecen elleni győzelme után négy között az ETO

Magabiztos 36-21-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a DVSC ellen, így bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Debrecen elleni győzelme után bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé a Győri Audi-ETO együttese.

Győri Audi-ETO - DVSC-TVP-Aquaticum 36-21 (14-7)

Gólszerzők:

ETO: Korsós 7(3), Sen 5(2), Müller 5, Knedliková, Aguilar 4-4, Löke, Bognár-Bódi 3-3, Hornyák 2, Tamires, Planéta, Milanovic-Litre 1-1.

DVSC: Kelemen 4, Karnik 4(2), Vörös, Bárány 3-3, Siska 2, Bohus-Harnik, Szilágyi, Varsányi, Gorilska 1-1, Sopronyi 1(1)

Esélyeshez méltóan a hazai együttes kezdte jobban a találkozót, amely öt perc elteltével már 5-0-ra vezetett, amelyből Knedliková egymaga négyszer talált a kapuba. Gyors debreceni időkérés után ismét az ETO volt lendületben, de pár perccel később feljebb javult már a vendégegyüttes, a találkozó 14. percében 8-4-re sikerült felzárkózniuk.

Az első félidő derekától már sokat forgatta a csapatát Ambros Martín a hazaiak vezetőedzője a hétvégi Larvik elleni mérkőzés matt is, amely néha meg is látszott az eredményességen. Önmagukhoz képest sokat rontottak a győri lányok, de ennek ellenére is magabiztos 14-7-es zöld-fehér vezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően az ETO fokozatosan növelni tudta az előnyét, a találkozó 8. percében Löke találata után tíz gólos különbségnek örülhetett a hazai közönség.
A folytatásban is a jobb játékerővel rendelkező ETO magabiztosan játszott jobban, végül 36-21-es győzelmet aratott hazai pályán a Debrecen ellen, így bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Legközelebb szombaton 18.30-kor a Larvik otthonában lép pályára Ambros Martín együttese a Bajnokok Ligájában.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Tamires beállós pozícióból lőtt a kapuba. 36-21

(II.) 29.p. Kínai figura végén Bognár-Bódi, lerohanásból Kelemen kétszer is a kapuba talált. 35-21

(II.) 28.p. Újabb gólváltás. Korsós a győrieknél, Bárány a vendeknél talált a kapuba. 34-19

(II.) 27.p. Müller az ETO-nál, Kelemen a Debrecennél volt eredményes. 33-18

(II.) 26.p. Korsós szélről szerezte meg hatodik találatát. 32-17

(II.) 25.p. Karnik találatára Müller válaszolt , majd Bohus-Karnik is a kapuba talált. 31-17

(II.) 24.p. Milanovic-Litre is feliratkozott a gólszerzőkhöz. 30-15

(II.) 23.p. Müller a győrieknél, Vörös a vendégeknél volt eredménye. 29-15

(II.) 22.p. Vörös nagy gólt lőtt a léc alá. 28-14

(II.) 18.p. Siska pattintva lőtt Herr kapujába. 28-13

(II.) 17.p Karnik büntetőből, míg Müller átlövésből lőtt a kapuba. 28-12

(II.) 15.p. Sen talpról, Hornyák betörésből volt eredményes. 27-11

(II.) 14.p. Újabb büntetőt értékesített Korsós, majd Vörös válaszolt azonnal. 25-11

(II.) 13.p. Müller gólja után időt kértek a vendégek. 24-10

(II.) 11.p. Korsós ezúttal sem hibázott büntetőből. 23-10

(II.) 10.p. Korsós vállalta a hetest, ezúttal belőtte, majd egy percen belül Löke is a kapuba talált. 22-10

(II.) 8.p. Lüke találatával tízzel vezet az ETO. 20-10

(II.) 7.p. Korsós harcolt ki büntetőt, amelyet Sen elhibázott.

(II.) 6.p. Korsós szélről vette a vendégek kapuját, majd Hornyák is feliratkozott a gólszerzőkhöz. 19-10

(II.) 5.p. Löke labdaszerzése után Sen már négy gólos. 17-10

(II.) 3.p. Ezúttal is Bognár-Bódi szerezte a győriek gólját, de Bárony rögtön válaszolt. 16-10

(II.) 3.p. Bárány használta ki a győriek védekezési hibáját. 15-9

(II.) 2.p. Sopronyi hétméteresből szépített, majd Bognár-Bódi válaszolt lerohanásból. 15-8

Elkezdődött a második játékrész.

30.p. Sen időn túli szabaddobása a kapufán csattant. Vége az első félidőnek.

19.p. Löke gól, illetve Gorliska két perc a vendégeknél. 10-4

16.p. Karnik és Gorilska szépített, majd öt perces győri gólcsendet Sen tört meg hétméteresből. 9-4

11.p. Aguilar is feliratkozott a gólszerzőkhöz. 8-2

10.p. Korsós elhibázta a hétméterest, de a kipattanót, már magabiztosan értékesítette, majd Siska válaszolt rögtön. 7-2

9.p. Kelemen szerezte meg a vendégek első találatát szélről. 6-1

8.p. Planéta átlövésből lőtte ki a bal alsót. 6-0

6.p. Jó védekezések után Knedliková kétszer is a kapuba talált. Időt kértek a vendégek. 5-0

3.p. Hosszú indítást ezúttal is Knedliková váltott gólra. 3-0

2.p. Grimsbö védése után Kendliková növelte tovább az előnyt szélről. 2-0

1.p. Sen góljával az ETO szerezte meg a vezetést. 1-0

Elkezdődött a csapatok bemutatása, rövidesen kezdődik a találkozó.

A címvédő toronymagas esélyes, hiszen nincs egy hónapja, hogy a bajnoki meccsen 30–16-ra legyőzte a Lokit, s a cívisvárosban is – tavaly ősszel – simán, 35–20-ra nyertek Ambros Martín tanítványai.

A zöld-fehérek fél szemmel egyébként már a hétvégére figyelnek, ugyanis szombaton a Larvik otthonában lépnek pályára a Bajnokok Ligájában. Ha a zöld-fehérek legalább két góllal nyernek Norvégiában, akkor nagy lépést tesznek a csoportelsőség felé, vereség esetén viszont biztos, hogy másodikként végez a hatos csoportban az előző két év BL-győztese.

Pakson folytatja az ETO fiatalja

Pakson folytatja pályafutását Lenzsér Bence, a Győri ETO FC fiatal labdarúgója – számolt be a… Tovább olvasom