2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

MK: Audi-ETO-Ferencváros a döntőben

A pénteki elődöntőben magabiztos játékkal 34:23-as győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Siófok ellen. Szombaton a döntőben a Ferencváros ellen játszanak Görbiczék.

Magabiztos játékkal könnyedén győzött a Győri Audi-ETO együttese a Siófok ellen, így a Ferencvárossal játszik a Magyar Kupa dabasi döntőjében.

Siófok KC-Galerius Fürdő – Győri Audi-ETO 23:34 (12:17)

Gólszerzők:

Siófok: Léránt 4, Szalai 4(2), Erdősi 3, Dajka 3(1), Lukács, Deáki, Termány 2-2, Szamoránski A. 1, Polics 1, Szabadfi 1.

ETO: Kovacsics 8(4), Görbicz 6(2), Amorim, Bognár-Bódi, Löke, Orbán 4-4, Hornyák Á., Rédei-Soós 2-2.

A találkozó első öt percében tudta tartani a lépést a Siófok együttese a győriekkel, de Löke vezető találata után fokozatosan ellépet Ambros Martín csapata. A kapuban bravúrokkal és hétméteres hárítással jeleskedett Herr, míg a támadásokat rendre góllal fejezték be a zöld-fehérek, a mérkőzés 15. percben már 10-5-re vezettek Görbicz vezetésével.

A Ferencváros a másik döntős

Elsőként a Ferencváros jutott a női kézilabda Magyar Kupa fináléjába azzal, hogy a pénteki elődöntős program nyitányán a papírformának megfelelően 16 gólos különbséggel legyőzte a Veszprémet.

Az örökrangsort vezető Vasas mögött 11 kupasikerével második Ferencváros a Győrrel találkozik majd a fináléban.

A Ringroup női MK négyes döntő (Dabas): elődöntő: FTC-Rail Cargo Hungaria - Veszprém Barabás-Duna Takarék 34-18 (17-9)

Az első félidő derekán siófoki időkérés után rendezte sorait Vlagyimir Golovin csapata, így nem sikerült tovább növelniük a győrieknek a korábban megszerzett előnyt, végül 17:12-es zöld-fehér vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően ismét hamar érvényesült a papírforma. A jobb erőkből álló győri együttes magabiztos, helyenként látványos játékkal a második félidő 10. percében már tíz góllal, 24:14-re vezetett. A zöld-fehérek nyugodtan gyakorolhatták a különböző figurákat a holnap Ferencváros elleni Magyar Kupa döntőre, illetve Ambros Martín is pihentetni tudta a korábban többet pályára lépő játékosokat.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. A végső dudaszó előtt Szalai még a kapuba talált. 23-34

(II.) 29.p. Rédei-Soós átlövésből lőtte ki a bal alsó sarkot, majd ismét Termány válaszolt. 22-34

(II.) 28.p. Hornyák Á. beállós pozícióból lőtt a kapuba, de Szabadfi egyből válaszolt hasonló szituációból. 21-33

(II.) 27.p. Termány is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Lukács is a kapuba talált. 20-32

(II.) 22.p. Kisebb gólcsendet Rédei-Soós tört meg. Időt kértek a siófokiak 32-18-as győri vezetésnél.

(II.) 18.p. Rédei-Soós harcolt ki hétméterest, Kovacsics ezúttal sem hibázott. 18-31

(II.) 17.p. Kovacsics büntetőből szerezte meg a győriek 30. találatát, majd Erdősi szépített szélről. 18-30

(II.) 11.p. Bulatovic bejátszását értékesítette Löke. 14-25

(II.) 10.p. Gyors támadás végén Orbán cunderezve lőtt a kapuba. Tíz góllal vezet az Audi-ETO. 14-24

(II.) 9.p. Időt kért Vlagyimir Golovin.

(II.) 8.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 14-23

(II.) 7.p. Görbicz és Löke összjátéka után előbb szerezte meg negyedik találatát. 14-22

28.p. Időt kért Ambros Martín.

27.p. Keveset foglalkoznak védekezéssel a csapatok. Polics a Siófoknál, Bognár-Bódi a győrieknél talált a kapuba. 12-16

25.p. Amorim passza után Bognár-Bódi szélről szerezte meg második találatát, majd Deáki válaszolt átlövésből. 11-15

24.p. Potyognak a gólok. A Siófoknál Dajka, a zöld-fehéreknél Bognár-Bódi volt eredményes. 10-14

22.p. Léránt szépített szintén átlövésből. 9-13

21.p. Győri emberhátrányt kihasználva könnyedén lőtt a kapuba Dajka, de Görbicz ismét nagy gólt lőtt átlövésből. 8-13

19.p. Látványos lövőcsel után szép Görbicz gól. 7-12

18.p. Gyors indítás végén Lukács magabiztosan lőtte be a ziccert. 7-11

17.p. Időt kértek a siófokiak.

16.p. Szép bejátszásból Szamoánski szépített, de Görbicz rögtön válaszolt. 6-11

15.p. Kovacsics kegyetlenül lőtt a léc alá szélről. 5-10

14.p. Szép támadás végén Amorim könnyedén lőtt gólt. 5-9

13.p. Orbán szélről szerezte meg első találatát. Deáki két perces büntetést kapott. 5-8

13.p. Amorim átlövésből lőtt nagy gólt. 5-7

12.p. Eladott labda után Erdősi nem hibázta el a ziccert. 5-6

11.p. Gyönyörű cselt követően Görbicz is két gólnál jár. 4-6

10.p. Kovacsics megszerezte második találatát, majd Szalai egyéni betörést követően szépített.

9.p. Herr hárította Léránt büntetőjét, de két támadással később már emberhátrányban lőtt a győri kapuba. 3-4

6.p. Orbán kapufája után a labdát megszerző Kovacsics szélről volt eredményes. 2-4

5.p. Először vezet az ETO Löke találatával. 2-3

4.p. Léránt találatával ismét vezettek a Balaton-partiak, majd Görbicz hétméteresből egyenlített.

2.p. Erdősi szerezte meg a vezetés a Siófoknak szélről, de Amorim rögtön válasolt talpról. 1-1

Elkezdődött a találkozó!

Meglesz zsinórban a tizedik?

Sorozatban tizedszer nyerheti meg a női Magyar Kupát az Audi-ETO, ám legnagyobb hazai riválisa, az FTC is szeretné megszerezni az elsőséget

A Ringroup MK négyes döntőjét Dabason rendezik pénteken és szombaton. A trónkövetelő Ferencváros jól ismeri a csarnokot, hiszen korábban a BL-ben és a KEK-ben itt fogadta ellenfeleit.

Jeney Zsolt Ákos, az FTC szakosztályelnöke az eseményt felvezető sajtótájékoztatón elmondta: először is szeretnének döntőbe jutni, majd ott a tavaly szeptemberi formát hozva legyőzni a címvédőt.

Kelecsényi Ernő, a győriek klubelnöke „viszontválaszában" jelezte: nem akarnak a múlttal foglalkozni, már csak azért sem, mert a következő három, három és fél hét dönti el, milyen lesz számukra a szezon megítélése.
Az ETO az MK négyes döntője után egy héttel a Bajnokok Ligája Final Fourban, majd az NB I fináléjában érdekelt.

Pitz András, a siófokiak és Tenk Gábor, a veszprémiek képviselője egyformán abban reménykedik, hogy csapatuk a harmadik helyet megszerzi, s így a következő idényben a nemzetközi kupában szerepelhet. A Veszprém tavaly bronzérmes volt.

Így várják a győriek a mérkőzést

- Milyen meccseket, és milyen hangulatot vársz a dabasi hétvégén?

Ambros Martín: - Biztos vagyok benne, hogy fantasztikus hangulat vár bennünket, amely méltó ehhez a nívós hétvégéhez, bár bizonyára inkább a hazai csapatnak szól majd a szurkolás. Ez természetes is, én ezt a helyzetet is szeretem, de persze mi sem érezzük magunkat soha egyedül, mert a szurkolóink, ahogy mindig, elkísérnek majd bennünket Dabasra is!

- A szezon legizgalmasabb, legfontosabb periódusához érkeztünk. Hogy látod a csapat teljesítményét? Sikerült eljutni arra a formára, amelyet a szezon elején elterveztél?

Ambros Martín: - Úgy gondolom, hogy amit a csapatunk eddig a szezonban nyújtott, az egyedülálló, különleges teljesítmény, igazi nagy csapathoz méltó, és jómagam is nagyon büszke vagyok, hogy ennek részese lehetek. Mostantól a szezon végéig nyernünk kell, és újra nyerni, hogy ezzel tovább írhassuk a saját történetünket.
Most, amikor sikeresen eljutottunk a magyar bajnokság, a Magyar Kupa és a Bajnokok Ligája play offba, nem feltétlenül az a legfontosabb, hogy milyen formában játszunk - hiszen az többé-kevésbé állandó. Innentől sokkal inkább a lelkünk, a bátorságunk, az ambíciónk, a szenvedélyünk határozza meg a teljesítményünket.

- Mit vársz az ellenfelektől? Esetleg váratlan dolgokat is?

Ambros Martín: - Kemény, agresszív fellépést mindkét meccsen, ez érthető is, hiszen mindenki bennünket akar megverni. Én valójában nagyon szeretem ezeket a tornákat, ez a fajta megmérettetés sokkal több, mint egy egyszerű verseny. Számomra ez egy olyan kihívás, amelyhez a sportolók minden erényére szükség van: egy hétvége során a legjobbakkal kell megküzdeni, nincs hibázási lehetőség, maximális fizikai és mentális terheléssel jár, és ha a tornát sikerül megnyerni, akkor egyszerre jelent szakmai, emberi és pszichológiai elismerést

Horányk Ágnes is nyilatkozott

- Szerinted milyen hétvége vár rátok Dabason?

Horányk Ágnes: - Azt gondolom, hogy pénteken Siófokot mindenképpen meg kell vernünk, és a realitás azt mondatja velem, hogy szombaton a Fradival fogunk játszani. Ez mindenképpen egy jó kemény meccs lesz, készülünk is rá egész héten. Ezt a hétvégét úgy kell felfognunk, mint a jövő hétvégi FINAL4 nagyon erős felkészülési szakaszát, nagyon bízom benne, hogy idén is miénk lesz a Magyar Kupa. A legfontosabb viszont az, hogy sérülés nélkül megússzuk a két meccset, hiszen mindenkire óriási szükség van. A korábbi sérültjeink rendbejöttek, egyedül Hornyák Dórinak kérdéses a játéka, de a többiek már tudnak játszani.

- Masszív lesz-e az ETO-tábor?

Horányk Ágnes: - Mindenképpen erre számítok, szerintem több szurkolónk jön, mint egy bajnokira, de már megszokhattuk, hogy a fantasztikus szurkolótáborunk világ végére is elkísér bennünket. Egy Fradi-Győr összecsapás nemcsak nekünk, hanem nekik is egy külön "meccs", így biztos rengetegen szurkolnak majd nekünk. De szükség is lesz rá!

Felkészülés

A hétvégi Magyar Kupa négyes döntő előtt ellátogattunk az Audi ETO edzésére.

Magyar Kupa döntő: így készül az Audi ETO

Korábban - A másik ágon Veszprém-FTC elődöntő. Összejön a kupában is az Audi ETO-Fradi álomdöntő?

Április 25-26-án Dabason rendezik a kézilabda női Magyar Kupa négyes döntőjét. Az elődöntőben az Audi ETO a Siófokkal játszik. A másik ágon Veszprém-FTC meccs lesz.

Az elődöntőket pénteken, a döntőt és a bronzmérkőzést szombaton játsszák.

Női Magyar Kupa, négyes döntő, Dabas, OBO Aréna, Iskola utca 5.