2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

MiZo-Pécsi VSK: vereség a Final Fourban

2001 és 2004 után harmadik alkalommal is elbukta a Final Fourban, azaz a női kosárlabda EuroLiga négyes döntőjében az első mérkőzést Rátgéber László csapata. A MiZo-Pécsi VSK vasárnap harmadik alkalommal játszhat majd a bronzéremért.
2001 és 2004 után harmadik alkalommal is elbukta a Final Fourban, azaz a női kosárlabda EuroLiga négyes döntőjében az első mérkőzést Rátgéber László csapata. A MiZo-Pécsi VSK vasárnap harmadik alkalommal játszhat majd a bronzéremért. A Szamarában zajló Final Four első elődöntőjében a tavalyi bronzcsata két főszereplője esett ismét egymásnak. Egy éve Pécsett, ha nem is könnyedén, de esélyeshez méltóan nyert a Pécs a Brno ellen, és szerezte meg a bronzérmet. Azóta mindenki arra vágyott, hogy a pécsi kosárcsapat ismét eljusson a Final Fourba. A küldetés ezen részét abszolválta a Rátgéber-egyetem, ám az újabb bravúr nem sikerült

Persze mindenki tisztában volt azzal, hogy a 2500 kilométeres utazás után nehéz lesz felpörögniük a játékosoknak, de ugyanez állt az ellenfél Brno-ra is. Így tehát a két gárda azonos hátrányból indult. Ami mégis feltűnő volt a mérkőzés elején, hogy a pécsiek mintha egy sebességi fokozattal lassabban játszottak volna. Károlyiék nagyon sok labdát eladtak, sokszor szenvedtek vereséget a palánkok alatt a lepattanó labdákért vívott harcban és a célzással is akadtak gondok.

Ennek ellenére, az első két negyed után nem került különösebben nagy hátrányba a MiZo-Pécsi VSK, de az igazi feltámadásra még várni kellett. Ám a várva várt csoda ezúttal elmaradt. Iványi Dalma hiába szórta be újabb triplájat csont nélkül, az ő eladott labdái sokba kerültek a Pécsnek. Ugyanez volt a helyzet a korábban remeklő Hledével, akinek többször a kezéből lopták el a labdát és néha teljesen elmélázott a pályán. Károlyi Andreának sem mentek a dobások. Egyedül Vilipics tartotta a lelket a pécsi csapatban, Daliborka hibátlanul dobta a büntetőket.

A Brno csapatjátékban fölülkerekedett; Alicia Poto remekül irányított és zárt vissza védekezni, az amerikai Taj McWilliams pedig tarthatatlan volt a pécsiek számára. A 34 éves kosaras mozgott a legfrissebben a parketten, szórta a pontokat és ellentmondást nem tűrően szedte a lepattanókat. Az utolsó negyed közepére már 11 ponttal elment a Brno (53-64), és innen már nem volt megállás. Károlyi még beszórt egy triplát, de a hajrában is a csehek irányítottak és megérdemelten győztek ilyen arányban is.

MiZo-Pécs VSK-Gambrinus Brno 61-71
(16-18, 16-18, 20-16, 9-19)
MiZo-Pécsi VSK: Hlede 3 pont, Iványi 14/12, Branzova 2, Béres 7, Károlyi 6/6. Csere: Vilipics 22, Dapo 7/3.
Brno: Vesela 7, Vecerova 1, Poto 14/9, Machova 8, McWilliams 25/6. Csere: Zirkova 8/6, Viteckova 6/6, Kovacova 2.
Legtöbb lepattanó: Iványi 6, illetve McWilliams 9.
Legtöbb assziszt: Iványi, Hlede 3-3, illetve Poto 3.

Sopronban az utánpótláselit

Csütörtötöktől vasárnapig rendezik a soproni sportcentrumban a női Országos Junior Bajnokság nyolcas… Tovább olvasom