2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Mint a Magyar Kupában

Szolnok MÁV Coop–Soproni Postás 62–57 (18–11, 15–19, 14–8, 15–19) Szolnok, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. 2000 néző. V.: Harsányi, Faidt.
Szolnok: NÉMETH 12, Hibbert 5, Szélesy 6, FARMER 17/6, Perovic 10. Cs.: Radnóty 3/3, DJELMIS 9. Edző: Tapodi Péter.
Postás: Englert, CSÁKÁNY 11/3, EÖRDÖGH 17/6, Ambrus 6, Papp 12. Cs.: Barnes 8, Fodor 3/3. Edző: Meszlényi Róbert.
Hajszálra ugyanaz az eredmény született, mint pár hete, amikor a Magyar Kupa negyeddöntőjének első összecsapásán találkozott a két együttes a Tisza partján. A mostani vereség azonban lehet, hogy sokkal többe kerül a Postásnak, hiszen a kupában a botlást hazai környezetben ki tudták javítani.
A harmadik negyedben aztán még az első 10 percben látottakat is „alul tudta múlni" támadásban a Postás. Csak töltöttek, tüzeltek, ám alig-alig találtak be a listavezető együttes játékosai, miközben a másik oldalon a fiatal Németh igen ügyesen szervezte a hazai együttes játékát, és olykor eredményes is volt. A harmadik negyed 10 perce alatt mindössze 8 pontra voltak képesek a soproniak. A negyedik negyed elején mindent egy lapra feltéve próbált hosszú hajrát nyitni a Postás. Ennek a rohamnak az amerikai Barnes volt a vezéralakja, aki több alkalommal is úgy talált a hazaiak kosarába, hogy találatait megelőzően leszedte a lepattanót a szolnoki palánk alatt. A negyed közepén aztán felzárkóztak 2 pontra a soproniak és több lehetőségük is volt kiegyenlíteni. Ezekben a kritikus pillanatokban azonban rendre megremegett a Postás-lányok keze. Nem úgy a mezőny legjobb játékosáé, Farmeré, a meccslabdát ő dobta be és így végül hatalmas küzdelemben szolnoki siker született.
Tapodi Péter: – Két negyedben is fantasztikusan védekeztünk és ez döntött.
Meszlényi Róbert: – Nem volt ritmusa a játékunknak, végig futottunk az eredmény után, megérdemelten nyert a Szolnok. Köszönjük a csapatot elkísérő szurkolók biztatását.

Szafin megalázó veresége Indian Wells-ben

Megalázó vereséget szenvedett Marat Szafin az Indian Wells-i tenisztorna férfi versenyében. Tovább olvasom