2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Mindenki szenvedett

Ferencváros–Győri ETO FC 1–0 (1–0) Budapest, Üllői út, NB I-es labdarúgó-mérkőzés. 7000 néző. V.: Arany (Harsányi, Ortó).
Tököli lövése három pontot ért a Fradinak.
Az ETO-nál a 16 és fél éves Priskin Tamás élete első élvonalbeli találkozóját játszhatta.
13. p: Gyors, formás hazai akció után Kriston passzolt Gerához, aki rögtön Tököli elé tálalt, s az üresen maradt válogatott csatár 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0.
A listavezető, bajnoki címre pályázó Ferencváros úgy léphetett pályára, hogy tudta, legnagyobb vetélytársa, az MTK elbukott Siófokon, így győzelme esetén lépéselőnyt harcolhat ki.

Nos, a Fradi ennek ellenére hazai környezetben nem esett neki ellenfelének, hanem szépen, komótosan futballozgatott. Ezt kihasználva, a győri gárda rövid időn belül, egymás után három szögletet is rúghatott, igaz, ebből különösebb veszélyt nem tudott kialakítani. Aztán az első valamirevaló hazai akció góllal végződött, Gera átadását Tököli biztos lábbal értékesítette. Mindenki azt várta, hogy a góltól élénkebb lesz a mérkőzés, de ezúttal mindenki tévedett. Említésre méltó eseményt csak nagy jóindulattal lehetett felfedezni a félidő hátralévő részében. Fordulás után sem fordult a kocka, a mezőnyben folydogált a játék, a kapuk szinte nem is kerültek veszélybe.

Garami József: – Az első félidőben mi játszottunk jobban, ám fordulás után kapkodóvá vált a játékunk. Csapatom közel sem futballozott úgy, ahogyan azt tette az elmúlt időszakban, de fontos pontokat gyűjtöttünk be.

„ Bomba" robbantott

A magyar élvonalban is nagyon gyengének minősíthető mérkőzésen kétszer csattant fel taps. Először a 13. percben, a három pont sorsát eldöntő hazai találatnál, míg másodszor a 75. percben. Történt, hogy a kispaddal szembeni oldalon Böjtét megrúgták, s Végh Barnabás masszőrrel együtt természetesen az ETO orvosa, dr. Szűcs Jenő is nagy sprintet kivágva rohant a sérülthöz. A segítségnyújtást követően a duó visszasétált volna a helyére, ám a játékoskijáró mögötti kapuhoz érve azt tapasztalták, hogy a túloldalon Jovanovic összefejelt egy hazai játékossal, s a kapu mögött fekszik. Következhetett tehát egy újabb óriási rohanás, zakóban, bicegve, csak most éppen hosszában a pályán. A Fradi-pályán is népszerű Szűcs „Bombát" ezért a tettéért vastapssal jutalmazott a szurkolótábor.