2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 19°C | 32°C Még több cikk.

Minden nyitott maradt

Idegenben három ponttal nyertek a mieink. Akkor nem játszott a lengyeleknél Dydek, most azonban igen.

Magyarország - Lengyelország 61 - 64

Idegenben három ponttal nyertek a mieink. Akkor nem játszott a lengyeleknél Dydek, most azonban igen. Nem csak emiatt, de nem egész egy perc elteltével 4–0-ra vezettek a lengyelek, amikor is Cserny dobott egy idegnyutató hármast. A negyed első felében csak a Sopronba szerződött játékos volt eredményes magyar részről. A másik oldalon viszont betalált Dydek, majd villant Bibrzycka is. A negyed közepe egyértelműen a vendégeké volt, akik hét ponttal elhúztak a görcsösen kosarazó magyar válogatottal szemben. Hiába kért időt Sterbenz Tamás, továbbra is elég egyoldalú volt a játék.

Sterbenz sűrűn cserélt, és ennek a második szakaszban lett meg az eredményre. Rátalált Pappra, aki elkezdte szórni a kosarakat, s összeállt a védekezés is. Sikerült szép lassan felzárkózni, sőt, az addig „vaktölténnyel" tüzelő Károlyi triplájával fordítottak a mieink. A félidő mégis lengyel kosárral, így egypontos vendégvezetéssel zárult.
A második félidőben egy ideig fej fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor a lengyelek két klasszisa megrázta magát, és egy 7–0-s rohamot vezetett. A szakasz végére ráadásul két magyar játékos is 4–4 személyivel állt.
A zárószakasz előtt négy ponttal vezettek a lengyelek. Fegyvernekit nem tudták tartani a vendégek, igaz, a túloldalon minden kosarára jött válasz Dydektől vagy Bibrzyckától. Utóbbi ráadásul a triplákkal sem fukarkodott a végjátékban. A hajrára Dydek kipontozódott, a mieink azonban büntetőket rontottak, és a végjátékban a vendégek bizonyultak nyugodtabbaknak.

A lengyelek ugyanúgy három ponttal nyertek, mint a mieink Lengyelországban. Innentől kezdve a továbbjutás azon múlik: melyik együttes veri meg jobban Finnországot. A magyarok idegenben vagy a lengyelek otthon. A lengyeleknek túl azon, hogy hazai környezetben játszanak, még annyi előnyük lesz, hogy már tudják, a Sterbenz-tanítványok mit játszottak finn földön...
Károlyi (15) sokat vállalt magára, ám ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez.

Mörtel: Gól a premieren

A múlt heti nemzetközi tornán bemutatkozott a válogatottban Mörtel Renáta, a Graboplast-ETO fiatal… Tovább olvasom