2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Minden kezdet nehéz

Euroleasing Orsi 80 ZTE Zala volán 67 (18–17, 15–19, 26–18, 21–13) Sopron, NB I-es női mérkőzés, 2000 néző. V.: Forrai, Pestality.
Balogh Judit látványos búcsúztatása után nagyon sok hibával tarkított, alacsony színvonalú játékkal indult a mérkőzés. Sokáig egymás hibáiból éltek a csapatok, aztán Bieliková triplája a hazaiakra hatott nyugtatólag. Kovacevic szép tempóival elhúztak a lelkes zalaiaktól, akik Darida és Zsovár révén időnként egy-egy triplával próbáltak lépést tartani ellenfelükkel. Az első negyed vége némi meglepetésre a vendégeké volt. A testvércsapat játékosait alaposan feltüzelte Patkós Zoltán, viszont a második negyedben úgy tűnt, a soproniak könnyed játszadozásra számítottak. Nos, nem így történt!

Az Orsi egyemberes csata benyomását keltette, Kovacevicen kívül más nemigen volt veszélyes a zalaiak kosarára. A másik három külföldi kimondottan gyengén kosarazott az Orsi csapatában. A lelkesen és igen szervezetten kosarazó vendégek így aztán a félidő végén a tehetségét néhány pazar triplával igazoló Ruzicková vezérletével nagy meglepetésre, ám a látottak alapján teljesen megérdemelten vonultak előnnyel szünetre.

Szünet után valamivel szigorúbbra vette a védekezést az Orsi, amely Seres tripláival, valamint az igen ügyesen kosarazó Szlimák látványos kosa- raival fordított. Elhúzni azonban nemigen tudott, mert Lichnerová rendre megnyerte a párharcokat Zakaluzsnajával szemben, ráadásul Darida és Zsovár is „termelte" a pontokat. A negyed végén a hosszú idő után felszabadultnak tűnő Török kosaraival 9 ponttal is elhúzott az Orsi, ám a vártnál jóval nehezebb körülmények között megszületett győzelmet csak a befejező negyed közepére tudta bebiztosítani lelkes és időnként jól is játszó ellenfelével szemben.

Natalia Hejková:
– Csupán öt percig játszottunk úgy, ahogy szerettem volna.

Patkós Zoltán:
– Három negyeden át „ráncigáltuk az oroszlán bajuszát", utána pedig elfáradtunk.