2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

Minden jó, ha jó a vége

Gólokban gazdag mérkőzést láthatott az ETO-stadion vasárnapi háromezer nézője. Összességében hét (az első félidőben négy, a másodikban három) gól esett a vasárnapi NB I-es labdarúgó-mérkőzésen.

A volt bajnok, a zalaegerszegi együttes ellen a szünetben még 3–1-re vezetett a hazai zöld-fehér gárda, de a második félidőben alig öt perc alatt a vendégek egyenlítettek. Az ETO-játékosok azonban nem törtek le, töretlen akarásuknak köszönhetően az utolsó pillanatokban sikerült megszerezniük a győztes gólt. Nem csoda, hogy a levonuló győri játékosokat megint vastaps kísérte az öltözőbe. Hogyne, hiszen rég örülhettek annak, hogy kedvenc csapatuk egymás után két bajnoki fordulón nyert.

Győri ETO FC 4 - ZTE 3

Győri ETO FC
Győr, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 3500 néző. V.: Sápi (Gál, Kelemen).
Bajevszki 0
Nicsenko 3 Bajevszki h. Kalina 2,5, 28. p, Stark h. Jäkl 2, 46. p, Nyilas h. Jancetic, 83. p

Sárga lap: Ljubojevic 12. p., Vincze 44. p

12. p: Ljubojevic lerántotta a kitörni készülő Bajevszkit, amiért szabadrúgáshoz jutott az ETO: Miriuta 22 méterről a kapu bal felső sarkába csavarta a labdát. 1–0.

14. p: Németh N. 21 méterről jobb külsővel a jobb alsó sarokba lőtt, 2–0.

18. p: Egressy futott el a balszélen, majd kecsegtető helyzetben keresztbe rúgta a kapu előtt a labdát.

22. p: Józsi bal oldali beadását Egressy 5 méterről nagy helyzetből fejelte mellé.

24. p: Miriuta indította a jobb oldalon Bajevszkit, aki kiválóan tálalt Nicsenko elé, ám a csatár nagy helyzetben 10 méterre a kaputól rosszul találta el a labdát.

37. p: Aranitovic és Miriuta hozta fel a labdát, a tar középpályás jól ugratta ki Kalinát, aki a kapust is kicselezve 6 méterről gurított a kapuba. 3–0.

42. p: Józsi labdája jó helyzetben találta Sabót, aki 13 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé.

45. p: Józsi bal oldali beadását a berobbanó Sabo  kapásból lőtte a hálóba. 3–1.

55. p: Vincze 25 méteres szabadrúgása messzire pattant ki Sebőkről, a berobbanó Józsi közelről a kapuba lőtt, 3–2.

60. p: Szamosi bal oldali beadását a hosszú oldalon érkező Kral visszafejelte és az érkező Józsi megint a hálóba lőtt, 3–3.
89. p: Jancetic jobb oldali beadása Kalinát találta nagy helyzetben, de a csatár a kapu fölé lőtt.

90. p: Egy kapu előtti kavarodás után Nicsenko pörgetett a kapuba, 4–3.
94. p: Vincze 28 méteres bombája a felső lécről a gólvonalra, onnan  pedig kifelé pattant.

Az első tíz perc szürke pillanatai után felgyorsultak az események. Ljubojevic hibáját góllal büntette az ETO, a válogatott középpályás Miriuta remek szabadrúgásgólból szerezte meg visszatérése utáni első győri találatát. Nem sokkal később, ha lehet, egy még nagyszerűbb Németh Norbert-góllal növelte előnyét a zöld-fehér gárda, amely aztán nagy kedvvel futballozva uralta a pályát. Bajevszki sérülése sem törte meg a hazai csapat lendületét, sőt, a csereként beállt Kalina találata immáron fölényessé tette az ETO bevetését. Aztán a félidő utolsó perce hozott egy kis keserűséget, Radu Sabo szép kapáslövése azt jelentette, hogy a ZTE végül is csak kétgólos hátránnyal vonulhatott előre a szünetbe.

Fordulás után nem várt fordulat következett a találkozón, a győri védelem megingásait – Starkot a szünetben lovaglóizom-sérülése miatt le kellett cserélni – kihasználva öt percen belül egyenlített a vendégegyüttes. Ez természetesen – megfogta a győri gárdát, amely nagyon sokáig képtelen volt folytatni az első félidei jó játékát. A hajrában, pontosabban az utolsó percekben, aztán felpörögtek az események: Nicsenko gólja után óriási ünnep volt a stadionban, ám az utolsó utáni percben Vincze hatalmas lövésénél a szerencse segítsége is kellett az ETO-nak, hogy végül megszerezze a három pontot.

Gólokban gazdag összecsapáson az ETO végül is töretlen akaratának köszönheti, hogy az utolsó pillanatokban ugyan, de ismét győztesen vonult le a pályáról.

A levonuló győri játékosokat megint vastaps kísérte az öltözőbe, a szurkolók pedig csak találgatták, mikor volt olyan utoljára, hogy kedvenceik egymás után két alkalommal is győztesen hagyták el a pályát.Nicsenko döntő érdemeket szerzett a győzelemben.

Raikkönené az első rajtkocka

Pályafutása során másodszor indulhat az első rajtkockából Forma-1-es futamon Kimi Raikkönen. Tovább olvasom