2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Michael Greis harmadik aranya a sílövészetben

A német Michael Greis harmadik olimpiai aranyérmét nyerte a férfi 15 kilométeres tömegrajtos sílövészet versenyében. A norvég Ole Einar Björndalen az utolsó lövészetnél három hibával szorult le az élről, és ezzel nem nyert egy aranyat sem Torinóban.
Michael Greis harmadik olimpiai aranyérmét nyerte
Harmadik aranyérmét szerezve futott be az első helyen a német Michael Greis a férfi 15 kilométeres tömegrajtos biatlon számában. A német sílövő a lengyel Tomasz Sikorát és Salt Lake City négyszeres bajnokát, a norvég Ole Ejnar Björndalent előzte meg.

Michael Greis Torinóban előzőleg 20 km-en és a 4x7,5 km-es férfi váltóval is aranyat nyert.

A versenyben az utolsó lövészetig norvég Ole Einar Björndalen vezetett, közvetlenül a nyomában Tomasz Sikorával, ám ekkor három hibapontot is lőtt és három pótkörre kényszerült. Sikora szintén elvétett egy lövést, Greis viszont hibátlanul lőtt, és ezzel beérte a lengyelt. Az utolsó futószakasz közepén azután Greis meglódult, Sikora pedig nem tudtza felvenni a ritmus. Végül mindhárom érmes versenyző egymástól egyenlő távolságra jött be a célegyenesbe. Az esélyesek közül a norvég Andresen 6 lövőhibát ejtett, és csak a 17. helyn ért be. Ugyancsak elrontotta a lövészetet a kétszeres olimpiai bajnok német Fischer is, aki a 18. lett. A sprintszám olimpiai bajnoka, a francia Defrasne az első két lövészetnél egy-egy hibával még rendre fel tudott zárkózni, a végén azonban két hibát ejtett, és csak a 11. helyen végzett, egy hellyel honfitársa, a Világkupában jól szereplő Poirée előtt.

Sílövészet, férfi 15 km (tömegrajt):

1. Michael Greis (Németország) 47:20.0 perc (1 büntetőkör)
2. Tomasz Sikora (Lengyelország) 6,3 mp hátrány (1)
3. Ole Einar Björndalen (Norvégia) 12,3 mp hátrány (3)

Halálos fenyegetéseket kapott a Chelsea-Barcelona bírója

Halálos fenyegetéseket kapott Terje Hauge, a szerdai Chelsea-Barcelona BL-nyolcaddöntő bírója. A… Tovább olvasom