Az labdarúgó NB III hétvégén lejátszott mérkőzéseinek eredményei.
Tapolca - FC Sopron B 3-1 (2-1)
Tapolca, 100 néző. V: Berke.
Gsz.: Tóth Sz., Németh, Csáki, ill. Legoza.
Tapolca: Jánosa – Kovács, Bárány, Hegedűs, Berta, Hegyesi, Gelencsér, Tóth Sz., Markó, Lakatos (Farkas), Németh (Csáki). Edző: Lázár Szilveszter.
FC Sopron B: Fentős – Herczeg G., Körmendi, Németh B., Horváth T., Legoza, Csontos, Pál, Németh D. (Heinrich), Tóth Zs., Guttmann. Edző: Végh Tibor.

A 3. percben Legoza váratlanul ellőtte a labdát, amely védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. 0–1. A 43. percben Markó a kifutó Fentős mellett a kapufára lőtte a labdát, Tóth pedig 5 méterről az üres kapuba. 1–1. Két perc múlva Németh 11 méterről a jobb sarokba rúgta a labdát. 2–1. A 90. percben Csáki egy csel után a jobb sarokba lőtt. 3–1.
A Sopron szerzett vezetést, de a Tapolca kétszer is kihasználta a vendégvédelem megingását, s fordított.

Jók: az egész csapat, ill. Heinrich, Csontos, Horváth T.

Lázár Szilveszter: – Jó iramú mérkőzésen megérdemelten nyertünk.
Végh Tibor: – Helyzetünket jól mutatja, hogy cserekapusunkat, Heinrichet a mezőnyben kellett szerepeltetnem.

SVSE-GySEV - Keszthely 2-1 (1-1)
Sopron, 100 néző. V.: Tuczai.
Gsz.: Homor, Mészáros, ill. Keveházi.
Kiállítva: Nagy B. R. (83.).
SVSE-GySEV: Németh G. – Szabó Adrián, Pinezits, Horváth S., Németh O., Eredics (Kerényi), Deák, Szabó András, Homor (Lipták), Varga Z., Horváth T. (Mészáros T.). Edző: Katona Sándor és Mozsolits Jenő.
Keszthely: Horváth Á. – Molnár P., Bagó, Ács, Hudob, Nagy B. R., Horváth Z., Keveházi, Bódai, Tóth G., Kovács P. Edző: Béres Ferenc.

A harmadik percben Homor 12 méterről a kapu közepébe lőtt. 1–0. A 33. percben Keveházi a labdát 14 méterről a bal felső sarokba vágta. 1–1. Az 59. percben Szabó András szögletére az első NB III-as meccsét játszó Mészáros T. érkezett jó ütemben és lábáról védhetetlenül vágódott a labda a jobb sarokba. 2–1.
Mezőnyben egyenrangú ellenfele volt az SVSE-nek a Keszthely, de a hazai csapat ettől függetlenül rászolgált a győzelemre.

Jók: Deák, Szabó András, Mészáros T., Németh O., ill. Kovács P., Horváth Z.

Mozsolits Jenő: – Örülünk a győzelemnek és köszönjük szponzorainknak az egész éves támogatásukat, s minden SVSE-szurkolónak boldog új évet kívánunk.
Béres Ferenc: – A mai játékunkkal rászolgáltunk volna a pontszerzésre, mert egyenrangú ellenfelei voltunk az SVSE-nek.

Répcelak - Kapuvár 3-1 (0-0)
Répcelak, 200 néző. V.: Vizi.
Gsz.: Legáth 2, Csordás, ill. Horváth Gy.
Kiállítva: Csordás.
Répcelak: Horváth G. – Süle, Szabó R., Szabó A., Szandi, Németh G. (Széles), Csordás, Varga G., Tokmecz, Legáth, Tamási (Varga T.). Edző: Varga József.
Kapuvár: Kleizer – Uhrman, Tóth B., Áder, Axnix (Kránitz), Horváth A., Horváth Gy., Világi, Böcskör, Füsi (Végh), Licskai. Edző: Halász Ernő.

A második félidő elején Horváth Gy. lőtte ki a hosszú sarkot. 0–1. A 75. percben Csordás értékesített egy büntetőt. 1–1. Egy perc múlva Legáth két méterről a kapuba helyezett. 2–1. A mérkőzés vége előtt Legáth az üresen tátongó kapuba gurított. 3–1.
Gyenge színvonalú meccsen megérdemelt hazai győzelem született.

Jók: Szabó A., Legáth, Németh G., ill. Tóth, Áder, Horváth Gy., Kleizer.

Varga József: – Fordítottunk és tíz emberrel nyertünk.
Halász Ernő: – Az egész szezonunknak hű tükörképe volt ez a mérkőzés.

Labdaúgás megyei I. osztály

Eremények a labdarúgó megyei I. osztály korábbról elmaradt és a hétvégén pótolt mérkőzésein. Tovább olvasom