2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Messi büntetett: Barcelona - Milan 3-1

Messi két tizenegyesgólt is lőtt, Iniesta meg szerencsés volt, így emitt továbbjutott a Barcelona, a másik ágon pedig a Bayern.
Barcelona - Milan 3-1 (2-1)
Barcelona, Nou Camp, vezeti: Björn Kuipers (holland).

BARCELONA: Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Puyol - Xavi, Busquets, Iniesta - Fabregas, Messi, Cuenca. Vezetőedző: Pep Guardiola.
Cserék: Pinto - kapus, Thiago, Keita, Adriano, Alexis, Pedro, Tello.

MILAN: Abbiati - Abate, Mexes, Nesta, Antonini - Nocerino, Ambrosini, Seedorf - Boateng - Ibrahimovic, Robinho. Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
Cserék: Amelia - kapus, Bonera, Yepes, Aquilani, Emanuelson, Pato, M. López.

Gsz.: Messi (10., 41.), Iniesta (53.), ill. Nocerino (33.).

Vége a meccsnek, amely az 53. percig tűnt izgalmasnak.

93. perc: Nocerino is besárgul, Thiagót rúgja fel.

92. perc: Kap egy sárgát Maxi Lopez is - valószínű, hogy reklamálásért.

91. perc: Mexes kap sárgát, miután Busquetsszel szemben szabálytalankodott. Messi lő kapu mell.

89. perc: Valdes ejti a labdát Ibrahimovic elé, de végül ezúttal is a Barcának kedvez a szerencse.

87. perc: Adriano kap egy jó indítást, de az ötös bal sarkához érkezve ő sem találja el a kaput.

85. perc: Kuipers következetes: lap jár Cuenca mezrángatásáért is, aki Mexes fehér mezét tette próbára.

83. perc: A meccs utolsó cseréje: Maxi Lopez Bejön, Pato lemegy.

80. perc: 10 perccel a vége előtt úgy tűnik, hogy mindkét meccs eldőlt. A müncheni biztosan, a Marseille-nek 4 gól kellene a továbbjutáshoz. A Milannak kettő is elég lenne, de a játék képe alapján egyre sincs túl sok esély.

78. perc: Keita jöhet Fabregas helyére: a Barcelona már többet nem cserélhet.

77. perc: Robinho lép oda Iniestának, előbbi jogosan kap sárgát.

76. perc: Pato egy kicsit hosszan veszi át az indítást, így Valdes felszedi előle a labdát.

75. perc: Adriano váltja Piquét.

69. perc: Messi pazar passza után Thiago nagy helyzetben nem találja el a kaput. Újabb csere: Boateng helyére Pato érkezik.

67. perc: Ismét remekül védekezik ki egy kialakulóban lévő milánói helyzetet a Barca.

66. perc: Mascherano rúgja fel hátulról Robinhót, és kap tettéért sárgát.

63. perc: Nocerino szalad lesre. Aztán jön az első hazai csere: Thiago jön Xavi helyére.

62. perc: Robinhót rúgja hónaljba labdáva Piqué, de a játékvezető kéz miatt megállítja az egy az egyben kapura töré Ribonhót. Joggal feszült a milánói.

61. perc: Aquilani érkezik Seedorf helyére.

60. perc: Seedorf szöglete után Boateng nem találja el a kaput. Boateng és Mascerano nem szeretik egymást, Hajdú B. István szerint is fura világ lesz, ha Ibrahimovicnak kell rendet tenni közöttük.

56. perc: Messi emelése száll kapu fölé.

53. perc: Iniesta lövi a kapuba Messi lecsorgó lövését. 3-1. A peches milánóiak lest reklamálnak (nem volt les), de hát ha lesgól is lett volna, akkor sem fújnák vissza.

52. perc: Ibrahimovic fut lesre.

49. perc: Xavi szabadrúgása alig téveszt célt.

46. perc: Elkeződött a második félidő.

45+1. perc: Ibrahimovic lövését blokkolják, aztán véget ér az első félidő.

44. perc: Messi egy remek akció végén ismét veszélyes lövést ereszt meg a kapura, Abbiati nagyot véd.

38. perc: Fabregas lapos lövését védi Abbiati.

36. perc: Xavi távoli bombáját öklözi oldalra Abbiati.

35. perc: Úgy tűnik, ha gól esik Barcelonában, akkor Münchenben is: Olic újabb góljával 2-0 a Bayernnek. A Marseille helyzete gyakorlatilag reménytelenné vált ezzel.

33. perc: Robinho labdája jó helyzetben találja középen Ibrahimovicot, aki tökéletesen indítja Nocerinót, a Milan 22-ese 12 méterről lő a hosszú alsóba. 1-1

30. perc: D. Alves szabadrúgása száll a kapu mellé.

27. perc: D. Alves csúszik rá Abbiatira, kifelé jár a szabadrúgás.

25. perc: Messi a tizenhatoson belülről lőhet kapura, azonban Abbiati magabiztosan fogja a nem túl erős lövést.

24. perc: A támadások rendre elhalnak az elmúlt percekben egy-egy hiba miatt - ez igaz mindkét oldalra.

18. perc: Puyol nem sokkal marad le egy jobboldali szögletről.

17. perc: Életképesnek tűnő Milan-támadás végén Ibrahimovic marad lesen.

11. perc: Gól a másik meccsen is: Olic góljával vezet a Bayern, így a Marseille-nek hármat kell rúgnia a továbbjutáshoz.

10. perc: Antonini rúgja fel a 16-oson belül a Messit. Büntetőt rúghat a Barca. Messi nem hibázza el a tizenegyest. 1-0. A szabálytalanság miatt Antonini sárgát kap.

7. perc: Remek barcelonai támadás végén Messi az ötös sarkáról gurítja kapu mellé a labdát.

5. perc: Abbiati kezei közt landol Messi közeli, lapos lövése.

1. perc: A hazai csapat, a Barcelona kezdi a meccset.

Előzmények:
Múlt héten gól nélküli döntetlent játszott egymással a Barcelona és a Milan Milánóban. A Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágója dönti el ma a Nou Campban a továbbjutást.

A másik mérkőzést is szemmel tartjuk, ahol a Bayern München fogadja az Olympic Marseille csapatát. Az első mérkőzésen a bajorok 2-0-ra verték a francia csapatot idegenben.

• 3. elcsé 2012. április 04. 19:56
    „sivatag66
    Érthető az érthetettlensége.Katasztrófális!!!”
  • 2. sivatag66 2012. április 04. 17:55
    „41. perc: Újra büntetőhöz jut a Barcelona. Nesta rántja le Piquét egy szöglet után, így az olasz hátvéd is sárgát kap. Messi megint odaáll, és megint betalál a büntetőből. 1-1. Seedorf is kap egy sárga lapot reklamálásért.
    T.cikk író,ez öntől idéztem !!!! Ezt hogy értelmezzük ???????????”
  • 1. elcsé 2012. április 03. 22:45