2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Mesébe illő befejezés: Újpest-Győri ETO 1-2

Egy erős lövés után a Sztevanovicsról kipattanó labdát Vasziljevics pofozta a hálóba. Andrics szép góllal egyenlített, Strestík pedig a 93. percben lőtt szép gólt.

Újpest - Győri ETO 1-2 (1-0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion
Jv.: Solymosi, Erős, Berettyán

Újpest: Balajcza - Szélesi, Vermes, Chema Antón, Pollák (Tshibuabua) - Simon K., Vasziljevics, Balogh B., Christ (remili), Iandoli - Kabát. Mb. vezetőedző: Marc Leliévre.

Győri ETO: Sztevanovics - Svec, Takács Á., Lipták, Völgyi - Trajkovics, Kronaveter (Nicorec), Pátkai - Strestík, Varga R. (Kink), Koltai (Andrics). Vezetőedző: Pintér Attila.

Gsz.: Vasziljevics, ill. Andrics.
Sárga lap: Anton, ill. Kronaveter.

93. perc: Andrics ad remek labdát a leshatáron Strestíknek, aki átvétel után 14 méterről a jobb sarokba csavar. 1-2.

90. perc: Három perc a hosszabbítás. Továbbra is mindkét csapat a győzelemért küzd. Cserél az Újpest is: Christ helyére Remili érkezik.

88. perc: Nicorec jön Kronaveter helyére.

84. perc: Mindkét oldalon vannak újabb lehetőségek, de gól nincs. Anton lövését védi Sztevanovics.

80. perc: Vermes rúgja fel Andricsot. Szinte szöglettel felérő a szabadrúgás, amit Balajcza tol kapufára. Ennek ellenére kirúgás jön.

77. perc: Andrics csodálatos gyógyulása sárgát ér. Simon lépett rá a győri támadó lábára, aki előbb fájlalta a lábát, aztán megiramodott, Solymosi szerint pedig szimulált.

76. perc: Az első újpesti csere: Tshibuabua érkezett Pollák helyére.

75. perc: Simon lövése sem rossz: nem sokkal megy Sztevanovics kapuja fölé.

72. perc: A szélről, a térfél közepéről elvégzett szabadrúgás magasan jön be a kapu felé, Balajcza izgalmas körülmények között hárít: a magas lövést úgy fogja meg, hogy ő maga már átlép a gólvonalon túlra, a labda és a kapus kezei azonban még a játéktéren belül maradtak.

71. perc: Balogh rúg oda Strestíknek, sárgát kap az Újpest játékosa.

70. perc: Iandoli lő 25-ről, de nem talál kaput. Balogh fél perccel később már kaput talált volna, de Sztevanovics védeni tudott.

68. perc: Christ lő 25-ről, ez Sztevanovicsnak nem okoz meglepetést. Nem sokkal később helyzet a túloldalon: Völgyi lábáról szedi fel a labdát Balajcza az ötös vonalán.

66. perc: Völgyi lő 18-ról, Balajcza vetődve hatalmasat véd.

65. perc: Andrics lő 16-ról, Balajcza vetődve hatalmasat véd.

62. perc: Kronaveter kap sárgát egy szabálytalanság után.

58. perc: Szép újpesti akció végén Balogh lőhetett, ám nagyon fölé ment a próbálkozása.

57. perc: Újabb győri lehetőségek: előbb Kink, aztán Kronaveter lőtt kapura. Balajcza mindkétszer hárított.

56. perc: Andrics cselei bejönnek, Szélesi mellett el tud menni, majd 14-ről lő a kimozduló Balajcza mellett a kapuba. 1-1

55. perc: Cserél megint az ETO: Varga helyére Kink jön. Anton meg időhúzásért sárgát kap.

53. perc: Andrics nagy helyzetben, végül kikotorják a labdát előle szögletre.

48. perc: Völgyi lő távolról középre, Balajczáról kijön a labda, ám Takács nem ér oda, hogy egyenlítsen.

46. perc: Koltai helyén Andrics a pályán.

45. perc: Vége az első félidőnek. Ez eddig kevés - nemhogy a győzelemhez, a döntetlenhez is.

43. perc: Pátkai arca vérzik, miután Vasziljevics kiosztott neki egy könyököst (amit Solymosi nem vett észre).

42. perc: Simon lövését üti ki balra Sztevanovics.

37. perc: Kronaveter remekül veszi át a labdát, 20-ról kapura is lő, a lapos lövés azonban mellé megy.

30. perc: Christ lő távolról nagyon jól és nagyon erősen, Sztevanovics nehezen, de kiüti a labdát, a kipattanót Vasziljevics a hálóba pofozza 10 méterről. 1-0

28. perc: A győri védelem (főként a jobb oldala) nem először bizonytalankodik. Ezúttal egy újpesti fejes a vége, amelyet Sztevanovics húz le a levegőből.

26. perc: Kronaveter lő 18-ról, jó egy méterrel a jobb felső sarok fölé.

25. perc: Kabát teszi vissza a labdát lövésre Polláknak, az erős lövés egy győri védő lábán megpattanik, így szöglet jöhet.

22. perc: Varga lövése alig megy kapu mellé.

20. perc: Simon szépen iramodik meg a jobb szélen, visszateszi a labdát az alapvonalról Kabátnak, aki a kapufát találja el.

14. perc: Varga távolról próbálkozik, erős lövését Balajcza előre üti ki, Trajkovics fejelhet így, ám kapu fölé megy a próbálkozása. Az ellentámadás végén Simon lő kapura, Lipták hárít lábbal, a labda Kabát elé kerül, aki reflexből kapura lő, Sztevanovics végül bravúrral ment.

11. perc: Varga hosszan adja be jobbról a labdát a kapu elé - pedig ez a helyzet is többet ígért.

9. perc: Veszélyesen jön befelé Strestík szabadrúgása a szélről, Varga ütközik Balajczával, a labda pedig épphogy elmegy az újpesti kapu mellett.

7. perc: Pollák lő 20-ról, pont a kapu közepe felé, ami nem okoz gondot Sztevanovicsnak.

5. perc: Strestík nem sokkal marad le Völgyi beadásáról.

1. perc: A meccs elkezdődik: zöldben az ETO, lila-fehérben az Újpest.

Pénteken 2-0-ra legyőzte a Videoton az MTK-t, így a fehérváriaknak 48 pontja van 26 meccs után. Az ETO számára az Újpest elleni találkozó lesz a 26. mérkőzés, 52 pontja van az első helyen álló győri együttesnek.

Az ETO a négy legutóbbi meccsén két pontot szerzett, a bajnokságban győzni utoljára épp egy hónapja, április 4-én sikerült Pécsett.

Az Újpest a 8. helyen áll a tabellán, az MTK ellen elmaradt mérkőzésen kedden 1-1-es döntetlent játszottak, előtte megverték a Lombard Pápát idegenben és a Pécset Újpesten, utoljára április 14-én kaptak ki Kecskeméten.

Rendőrségi tájékoztató Újpestre utazóknak

A  NB 1 hétvégi fordulójában az Újpest FC-Győri ETO labdarúgó mérkőzés 2013. május 5.-én 16.30 órai kezdettel kerül megrendezésre a Szusza Ferenc stadionban.

Kérjük, hogy a gépkocsikkal vagy autóbuszokkal érkező vendégszurkolók az M1/M7 autópálya közös szakaszán a 10. km szelvényénél található AGIP benzinkút parkolójában gyülekezzenek 14.30 és 15.00 óra között, innen legkésőbb 15.10 órakor rendőri felvezetéssel kísérjük a drukkereket a stadionhoz. Kérjük, hogy aki önállóan érkezik, legkésőbb az is 16.00 óráig érkezzen a Megyeri útra, ahol a vendégszurkolók gépjárműveikkel egy lezárt részen parkolhatnak.

Előzmények

Az azonos pontszámmal második és harmadik Videoton és MTK csatájával kezdődik meg péntekn az OTP Bank Liga 26. fordulója, amelyen eldőlhet, hogy a két csapat közül melyik marad az éllovas Győri ETO legnagyobb – vagy egyedüli – ellenfele az utolsó négy fordulóban.

A mérkőzés előtt a Videoton tűnik esélyesebbnek. A székesfehérváriak hazai pályán fogadják Garami József együttesét, ráadásul egy másik nagy rivális, a Ferencváros vasárnapi 1–0-ás legyőzése után.

A második helyét sokáig magabiztosan őrző MTK legutóbbi meccsén az utolsó percben mentett pontot Újpesten.

A bajnokságot hosszú ideig utcahosszal vezető ETO vasárnap az Újpest vendége lesz, s megpróbálhat kikerülni abból a gödörből, melybe az elmúlt hetekben került. Pintér Attila együttese április elején a Videotonnal szemben még 15 pont előnnyel állt, mostanra azonban már csak héttel vezet, miután legutóbbi négy mérkőzésén mindössze két pontot szerzett.

A győriek a múlt héten kedden a Kecskeméttől kaptak ki simán, 5–2-re, majd pénteken a Pakstól 4–3-ra úgy, hogy a félidőben még 3–0-ra vezettek.

Egy újabb botlást már nem nagyon engedhet meg magának a győri csapat, mivel vereség esetén a Videoton vagy az MTK négy pontra megközelítheti.

Giro d´Italia - Wiggins csapata, a Sky nyerte a második szakaszt

Az összetettben élen állónak járó rózsaszín trikó a szombati nyitóetapon győztes brit Mark… Tovább olvasom