2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Menetel a címvédő

A férfi egyesben a címvédő spanyol Nadal az ausztrál Hewittet verve jutott be a negyeddöntőbe.

A férfi egyes címvédője, Rafael Nadal szombaton ünnepelte 20. születésnapját, majd tegnap négy szettben (6:2, 5:7, 6:4, 6:2) verte az ausztrál Lleyton Hewittot.  Ezzel a második helyen kiemelt spanyol salakspecialista bejutott a negyeddöntőbe, s nem mellékesen sorozatban 57. salakpályás mérkőzésén diadalmaskodott.

A negyedikként rangsorolt horvát Ivan Ljubicic is ott van a nyolc között, miután négy játszmában (6:3, 3:6, 6:3, 6:2) nyert a spanyol Ruben Ramirez Hidalgo ellen. A szerbia-montenegrói Novak Djokovic a francia Gaël  Monfilst verte: 7:6 (7–5), 7:6 (7–5), 6:3.

A legjobb nyolc közé került a francia Julien Benneteau is, akinek ellenfele, a spanyol Alberto Martin 28 percnyi játék után hátfájdalmai miatt visszalépett. A torna előtt a világranglistán 95. helyen álló Benneteau ekkor 5:1-re vezetett.

A nőknél a visszatérése után egyre inkább magára találó svájci Martina Hingis jutott be utolsóként a negyeddöntőbe. Hingis három szettben (6:3, 2:6, 6:3) legyőzte a korábban az orosz Jelena Gyementyjevát búcsúztató izraeli Shahar Peert.

A férfi egyes negyeddöntőjének párosítása: Nadal (spanyol, 2.)–
Djokovic (szerbia-montenegrói), Ljubicic (horvát, 4.)–Benneteau (francia), Federer (svájci, 1.)–Ancic (horvát, 12.), Nalbandian (argentin, 3.)–Davigyenko (orosz, 6.).

A női egyes negyeddöntőjének párosítása: Vaidisova (cseh, 16.)–V. Williams (amerikai, 11.), Szafina (orosz, 14.)–Kuznyecova (orosz, 8.), Henin-Hardenne (belga, 5.)–Grönefeld (német, 13.), Hingis (svájci, 12.)–Clijsters (belga, 2.).